Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.519
Поени од реакции
233
Не е до тоа, изгледа има промени во скриптата на Фејсбук. Само го скрив чатот и тоа десно табот, ама не ми дава повторно да го активирам. Не знам каде се наоѓа таа опција, а сигурно има и обратен процес.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.142
Поени од реакции
26.764
Не е до тоа, изгледа има промени во скриптата на Фејсбук. Само го скрив чатот и тоа десно табот, ама не ми дава повторно да го активирам. Не знам каде се наоѓа таа опција, а сигурно има и обратен процес.
Не ми кажувај ти на мене „не е до тоа“.
Нема никаква промена во „скриптата“ на Фејсбук, напрај ги сите работи што ти ги кажав и не замарај.
Тоа долу десно мора да го има, не се гаси целосно така лесно со „САМО ГО СКРИВ ЧАТОТ И ТОА ДЕСНО ТАБОТ“.
Нема обратен процес.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.519
Поени од реакции
233
Не ми кажувај ти на мене „не е до тоа“.
Нема никаква промена во „скриптата“ на Фејсбук, напрај ги сите работи што ти ги кажав и не замарај.
Тоа долу десно мора да го има, не се гаси целосно така лесно со „САМО ГО СКРИВ ЧАТОТ И ТОА ДЕСНО ТАБОТ“.
Нема обратен процес.

Средив се тоа, ама ништо од проблемот, повторно го јавува таков сајдбарот, празен без листата на онлајн пријатели. Ако имаш фејсбук најди ме на Рубин Иваноски со кириличен фонт ќе ти пуштам тим вјуер па помогни ако можеш.

Голем поздрав.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.142
Поени од реакции
26.764
Средив се тоа, ама ништо од проблемот, повторно го јавува таков сајдбарот, празен без листата на онлајн пријатели. Ако имаш фејсбук најди ме на Рубин Иваноски со кириличен фонт ќе ти пуштам тим вјуер па помогни ако можеш.

Голем поздрав.
Ти кажав, ако си ги пробал сите работи што ги набројав и си ги извршил како што треба, тогаш има проблем со твојот акаунт и треба да ги контактираш Фејсбук.
Не пиша кој беше резултатот кога проба со друг акаунт на твојот компјутер?
Не пиша кои прелистувачи си ги пробал.
Успеа да ставиш исечен скриншот, наместо целосен да се види убаво...
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.519
Поени од реакции
233
Ти кажав, ако си ги пробал сите работи што ги набројав и си ги извршил како што треба, тогаш има проблем со твојот акаунт и треба да ги контактираш Фејсбук.
Не пиша кој беше резултатот кога проба со друг акаунт на твојот компјутер?
Не пиша кои прелистувачи си ги пробал.
Успеа да ставиш исечен скриншот, наместо целосен да се види убаво...
Користам Опера, исчистив кеш и колачиња и повторно не го даде чатот од десно. До акаунтот е, некаде сум го скрил чатот за да ги одвојам чат прозорците.

Инаку еве како изгледа од десната страна, без никаква опција за враќање назад.
 

Attachments

Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.142
Поени од реакции
26.764
Користам Опера, исчистив кеш и колачиња и повторно не го даде чатот од десно. До акаунтот е, некаде сум го скрил чатот за да ги одвојам чат прозорците.

Инаку еве како изгледа од десната страна, без никаква опција за враќање назад.
Проба со нормални прелистувачи како Chrome и Firefox?
Нема опција во Фејсбук за да го скриеш целосно чатот, ти кажав.
Или е до твојот акаунт или е до Опера.
И пак не кажа дали проба со друг акаунт на твојот компјутер.
Ќе си трошиме време во цитирање и постови со повторување на работи само затоа што не си темелен.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.519
Поени од реакции
233
Проба со нормални прелистувачи како Chrome и Firefox?
Нема опција во Фејсбук за да го скриеш целосно чатот, ти кажав.
Или е до твојот акаунт или е до Опера.
И пак не кажа дали проба со друг акаунт на твојот компјутер.
Ќе си трошиме време во цитирање и постови со повторување на работи само затоа што не си темелен.
До акаунтот е, пробав и со Хром, ама до акаунтот е, не е до прелистувач. Во акаунтот имам нешто пореметено и изместено сам во обид да го средам чатот и ми се изгуби листата на корисници од десно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.142
Поени од реакции
26.764
До акаунтот е, пробав и со Хром, ама до акаунтот е, не е до прелистувач. Во акаунтот имам нешто пореметено и изместено сам во обид да го средам чатот и ми се изгуби листата на корисници од десно.
Мора да пробаш и од друг компјутер за целосно да бидеме сигурно дека е до акаунтот.
 
Член од
25 април 2009
Мислења
366
Поени од реакции
135
фејсбуков некако демо де ми е, задња слика сум стаил можда пред 2 години :ROFLMAO:
 
Член од
5 март 2011
Мислења
798
Поени од реакции
745
Значи кога некој ке речеше профилот ми е пробиен прво ке помислев што се уклучувате бе од кај ке ви текне како може знам дека моментално е екстремно тешко, али синока ми се деси мене незнам колку време или години не сум се логирал од друго место освен од мојот тел еве синока некој ми го избришал сакав преку маилот да го вратам ми вели дека на тој маил не постои профил. Ке може ли некој да ми помогне ве молам (извинете на правописот и знавите нервозен сум)
Автоматски споено мислење:

IMG_20191211_155228.jpg
Јас сум од сосема друг град ни па имам познати од Велес
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.143
Поени од реакции
2.793
@feler a преку телефонскиот број?

Мојот проблем: во нотификациите за страницата што ја водам ми стигна известување дека ме поканиле во група, значи мојата страница ја поканиле. Е сега, кликам на нотификацијата, ме носи кај групата, ама кога ќе кликнам Join Group ми дава опции да се придружам или како мојот личен профил, или како една друга моја страница, а страницата која што ја поканиле не ја дава како опција. Дали некој знае зошто?
 
Член од
5 март 2011
Мислења
798
Поени од реакции
745
@feler a преку телефонскиот број?

Мојот проблем: во нотификациите за страницата што ја водам ми стигна известување дека ме поканиле во група, значи мојата страница ја поканиле. Е сега, кликам на нотификацијата, ме носи кај групата, ама кога ќе кликнам Join Group ми дава опции да се придружам или како мојот личен профил, или како една друга моја страница, а страницата која што ја поканиле не ја дава како опција. Дали некој знае зошто?
Никако другар...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom