Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.309
Дали е возможно да се дознае кој стои позади фејк профил?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.353
Поени од реакции
27.360
Како би можел да дознаам те молам да ми објасниш.. фала
Симни Wireshark и пушти го да снифа размена на податоци по мрежен протокол, воспостави комуникација со лажниот профил, Wireshark ќе ти ја даде IP адресата, најди врска во министерство за внатрешни и дај им ја ип адресата, одма ќе ти го лоцираат.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.279
Симни Wireshark и пушти го да снифа размена на податоци по мрежен протокол, воспостави комуникација со лажниот профил, Wireshark ќе ти ја даде IP адресата, најди врска во министерство за внатрешни и дај им ја ип адресата, одма ќе ти го лоцираат.
Никој и ништо нема да му даде без судски налог, не си правете филмови за џабе. Не дека нема будала што ќе ризикува работно место во мвр или во некој провајдер али тоа е друга прикаска.

И џабе му е само од мвр, му треба и од провајдерот човек што ќе извади лог кој и кога ја користел таа адреса.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.353
Поени од реакции
27.360
Никој и ништо нема да му даде без судски налог, не си правете филмови за џабе. Не дека нема будала што ќе ризикува работно место во мвр или во некој провајдер али тоа е друга прикаска.

И џабе му е само од мвр, му треба и од провајдерот човек што ќе извади лог кој и кога ја користел таа адреса.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Мисли си
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.279
Јас не си мислам ништо туку ЗНАМ. Така да одмори со глупостите


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.279
И јас знам. Ти пишуваш глупости.
Не, ти појма немаш.

Еве да те прашам што кога ќе му ја даде ип адресата на некој во мвр? 1 на милион случаи има кај што ќе го решиш ова преку врски. Тој од мвр треба со судски налог да појди во провајдерот и од човек вработен таму да добие нешто што се вика ЛОГ!

Не мислиш ваљда дњка во мвр има ип лог од секој провајдер/клиент во државава па со ВРСКИ и два кликови летаат логови на сите страни хехе.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.353
Поени од реакции
27.360
Не, ти појма немаш.

Еве да те прашам што кога ќе му ја даде ип адресата на некој во мвр? 1 на милион случаи има кај што ќе го решиш ова преку врски. Тој од мвр треба со судски налог да појди во провајдерот и од човек вработен таму да добие нешто што се вика ЛОГ!

Не мислиш ваљда дњка во мвр има ип лог од секој провајдер/клиент во државава па со ВРСКИ и два кликови летаат логови на сите страни хехе.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.609
Поени од реакции
5.639
Imam 1 prasanje zosto story na fb i mesenger na odredeni luge mi go pokazuva a na odredeni ne. Eve na pr 2 objavuvat vo isto vreme story na 1mi go pokazuva a na drugiot ne izleguva?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom