Ex Yu

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Нова листа од мене, овој пат станува збор за “Top 50 Less Popular Ex Yu Rock Songs“, горе имам поставено линк и од “Top 50 Ex Yu Rock Songs“, па ова може и како втор дел да му дојде, бидејќи станува збор за избор на тотално други 50 песни. Идејата не ми е да правам пари од клипчињата ниту гледаност да стекнувам, сите видеа и така ми се со копирајт клеим така да и да сакам не би можел, чисто желбата ми е вака низ музика да дознаеме некоја нова добра песна или пак да се потсетиме на некоја стара заборавена, а истовремено за најкратко можно време да слушнеме најдоброто од што е можно повеќе песни (секако по мој вкус). Се надевам ќе ви се допадне.
Браво за трудот друже. Знам дека не е лесно да се одберат 50 песни за вакво видео, секогаш некоја ќе недостасува. Сосема ок видеа, кај второто стварно повеќето песни не ми се познати. (y)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Браво за трудот друже. Знам дека не е лесно да се одберат 50 песни за вакво видео, секогаш некоја ќе недостасува. Сосема ок видеа, кај второто стварно повеќето песни не ми се познати. (y)
Ептен ти фала што си ги ислушал и двете видеа, баш ми е драго што ти се добри. Колку и да размислуваш и одбираш посекако нема на крај да биде опфатена некоја песна што заслужува да биде дел од листата, причината е фактот што квалитет има на претек. Ако си дознал некоја добра песна од видеото што си ја заслушал сега, извести ме тука или во пп, баш би ме интересирало. :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Повеќето песни се од времето кога јас не сум ни бил планиран да бидам создаден ама се супер песни.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom