Ex Yu

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.822
Поени од реакции
5.005
Можеби и не е местото за овде но сепак е песна од Екс ју државите.


За тие што не знаат да пишам

No Name бидејќи се од Црна Гора беа и една од причината за распадот на Србија и Црна Гора како една заедница. По учеството со оваа песна на Евровизија како Србија и Црна Гора No name во 2006-та година на Беовизија повторно учествуваа со песна насловена Моја љубави и се изгласа да они одат но скандали имаше публиката се бунеше и се повлекоа таа година Србија и Црна Гора за учество на Евровизија па дојде до распад т.е се одвоија како заедница двете држави.

После ова некако дојде и распад на самиот бенд, едниот од нив знам снимаше сам песни некој безвезе.

Заубек моја мене ми беше супер песна но таа другата Моја љубави премногу досадна.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
6.847
Поени од реакции
1.895
No Name бидејќи се од Црна Гора беа и една од причината за распадот на Србија и Црна Гора како една заедница.
Многу наивно ти е толкувањево. Држава не се распаѓа заради оваа причина.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.822
Поени од реакции
5.005
Многу наивно ти е толкувањево. Држава не се распаѓа заради оваа причина.
Пишав една од причините, оваа е најситната. После ова веќе беше јасно дека ќе се реализира тоа во брзо време.
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.421
Поени од реакции
3.650
Пишав една од причините, оваа е најситната. После ова веќе беше јасно дека ќе се реализира тоа во брзо време.
Ako se racuna kako milion i prva pricina togaj moze da go zeeme u obzir :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.352
Поени од реакции
4.558
No Name бидејќи се од Црна Гора беа и една од причината за распадот на Србија и Црна Гора како една заедница. По учеството со оваа песна на Евровизија како Србија и Црна Гора No name во 2006-та година на Беовизија повторно учествуваа со песна насловена Моја љубави и се изгласа да они одат но скандали имаше публиката се бунеше и се повлекоа таа година Србија и Црна Гора за учество на Евровизија па дојде до распад т.е се одвоија како заедница двете држави.

После ова некако дојде и распад на самиот бенд, едниот од нив знам снимаше сам песни некој безвезе.

Заубек моја мене ми беше супер песна но таа другата Моја љубави премногу досадна.
Тешка глупост беше тоа на Црногорците. Сите црногорски членови на жирито им дадоа 12-ка на овие, а 0 поени на Фламингоси. Што беше ептен иронично, пошто баш Фламингоси беа српско-црногорско дуо. Штета што „Луди летњи плес“ не ја видовме на Евровизија. Имаа интересна замисла и настап.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.923
Поени од реакции
9.630
Нова листа од мене, овој пат станува збор за “Top 50 Less Popular Ex Yu Rock Songs“, горе имам поставено линк и од “Top 50 Ex Yu Rock Songs“, па ова може и како втор дел да му дојде, бидејќи станува збор за избор на тотално други 50 песни. Идејата не ми е да правам пари од клипчињата ниту гледаност да стекнувам, сите видеа и така ми се со копирајт клеим така да и да сакам не би можел, чисто желбата ми е вака низ музика да дознаеме некоја нова добра песна или пак да се потсетиме на некоја стара заборавена, а истовремено за најкратко можно време да слушнеме најдоброто од што е можно повеќе песни (секако по мој вкус). Се надевам ќе ви се допадне.

 
На врв Bottom