Ex Yu

Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.922
Поени од реакции
9.629
Одличен микс, меѓу ретките екс ју миксови на Јутуб во кој ги нема Ми плешемо, Не спавај мала и други прекомерцијализирани , општо познати песни. Милина на душа

 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.198
Поени од реакции
8.704
Стјепан Џими Станиќ, ( 1929 - ), уште пее !!, освен свои хитови има многу ПРЕВЕДЕНИ светски познати кавери
( Delilah) https://www.youtube.com/watch?v=AvV8AI69PMM
( Laredo) https://www.youtube.com/watch?v=J-aRC437d3Q
(Everybody Loves Somebody) https://www.youtube.com/watch?v=huFTx6lNeNk
( El Condor Pasa)https://www.youtube.com/watch?v=mvvMXttF3ds
и познатиот грчки хит ( препеан во цел Балкан)
Кажи зашто ме остави
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.818
Поени од реакции
5.002
 
Последно уредено:
На врв Bottom