Ex Yu

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
22
Azra, Bijelo Dugme, Riblja Corba, Prljavo Kazaliste, EKV, Film, Haustor, Elektricni Orgazam, Pankrti, Idoli, Patrola... Се групи кои ги ибележаа 70', 80' и 90'.
Која е вашата најомилена YU Grupa и што мислите за истите. Дали било подобро тогаш или пак сега со турбо фолков?
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Mislam deka ima vakva tema... moze slicna e :)
Togas bilo podobro vo pogled na taa muzika, napravija hitovi sto traat i sto ke traat... gi obozavam ovie pesni, ovie grupi! nemam nekoja posebno omilena grupa, nekako site tie mi se posebni i mi se pesni sto zasekogas ke se slusaat!
ednostavno ne zamenlivi se!
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.626
Поени од реакции
20.963
Мене најмногу ми се свиѓаат Рибља Чорба зато шо може да ме насмеат в крај. А инаку Бело Дугме некако почнаа да ме нервираат нивните мелодии, некако од глава не ми излегуваат.
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
22
Мене Азра во последно време ми се врти во winamp. Контроверзниот во тоа време Jonny е бог за рокот.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.554
Поени од реакции
29
Ex yu песниве ми се така станати одбивни шо лично ги ставам на исто рамниште со Цеца.
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
22
Ex yu песниве ми се така станати одбивни шо лично ги ставам на исто рамниште со Цеца.
Ако го прочитаат кафански типови постов тогаш YU Рокот ќе го сакаат повеќе од родителите дома. Поради тоа што Цеца е икона за нив.
Во мојов случај ќе кажам дека си далеку од вистината.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.554
Поени од реакции
29
Ако го прочитаат кафански типови постов тогаш YU Рокот ќе го сакаат повеќе од родителите дома. Поради тоа што Цеца е икона за нив.
Во мојов случај ќе кажам дека си далеку од вистината.
Зато го вметнав зборот „лично“. ;) Без навреда.
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
па не слушам баш ама поштувам Рибља Чорба:eek:jea:
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
26
Сите групи ги слушам, стварно им се топ песните, а мој фаворит е Рибља чорба, едноставно секоја нивна песна сама ми се лепи за уво
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.220
Поени од реакции
143
Дугме, Филм, Чорба, Бајага, Балашевиќ....Респект кон сите
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
114
Ex yu песниве ми се така станати одбивни шо лично ги ставам на исто рамниште со Цеца.
Moram i jas da te demantiram. Ceca zaviva a ovie peat. Inace moe mislenje e deka site se ok, adokaz za toa e deka pesnite seuste se vrtat po radija i kafici.
 

MorrisonKA

You need a fucking hobby, bitch!
Член од
23 март 2007
Мислења
815
Поени од реакции
25
Ги слушам скоро сите од горенаведените. Од нив Азра, Прљаво Казалиште, ЕКВ, Електрични оргазам ми се омилени. И нормално Ван Гог :)
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
3.994
Поени од реакции
708
Не дека слушам многу..ама поштувам Чорба,ЕКВ,Ван Гог, Балашевиќ
и Азра нормално :eek:jea:
 

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
gi obozavam azra, haustor, riblja corba, bjelo dugme, i idoli se super
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Site sto gi napiša plus Vatreni Poljubac, Yu Grupa, Divlje Jagode, Neki to vole vruće, Indeksi... imavme i edna naša - Memorija, ne znam dali baš beše rok ili disko ritam no seedno dobra beše.
 
На врв Bottom