Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Колку беше коеф? Јас на Сан Марино уплатив, 40 беше.
Не знам хаха. Ретко погодувам вакви работи. Го напишав постот по првото полу финале. Финска и Италија ми беа од таму. Али такви песни ретко проџат.. 2 не ни гледав.Франција испаѓаше на јутјуб реклами..кога ја слушнав.. шо знам, по евровизиска ми беше, симпатична и беше реакцијата кога слушна дека УК добиле 0, а тие на неа и дадоа 12. Сан Марино мислев дека ќе има многу гласови од публика.. можеби ако дијамантот одеше нагоре и скокне од него.. малце адреналин.. али тоа е
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.153
Поени од реакции
10.539
Не знам хаха. Ретко погодувам вакви работи. Го напишав постот по првото полу финале. Финска и Италија ми беа од таму. Али такви песни ретко проџат.. 2 не ни гледав.Франција испаѓаше на јутјуб реклами..кога ја слушнав.. шо знам, по евровизиска ми беше, симпатична и беше реакцијата кога слушна дека УК добиле 0, а тие на неа и дадоа 12. Сан Марино мислев дека ќе има многу гласови од публика.. можеби ако дијамантот одеше нагоре и скокне од него.. малце адреналин.. али тоа е
Тоа што УК доби 0 поени од жирито и од публиката укажува на тоа колку е исполитизирана евровизија.

Мене Италија ми се допадна многу. Исто и Финска! И токму овие две песни добија најмногу гласови од публиката.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.432
Поени од реакции
42.708
Не знам хаха. Ретко погодувам вакви работи. Го напишав постот по првото полу финале. Финска и Италија ми беа од таму. Али такви песни ретко проџат.. 2 не ни гледав.Франција испаѓаше на јутјуб реклами..кога ја слушнав.. шо знам, по евровизиска ми беше, симпатична и беше реакцијата кога слушна дека УК добиле 0, а тие на неа и дадоа 12. Сан Марино мислев дека ќе има многу гласови од публика.. можеби ако дијамантот одеше нагоре и скокне од него.. малце адреналин.. али тоа е
Ништо не си изгубил.. Италија имаше околу 3 коеф, Франција 3,50.

Океј, освен ако не би ставил бар 1000 евра на Италија. xD
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Тоа што УК доби 0 поени од жирито и од публиката укажува на тоа колку е исполитизирана евровизија.

Мене Италија ми се допадна многу. Исто и Финска!
Да.. можеби поради Брегзит, а Италија да победи заради тоа што беа први удрени од Корона. Малце да им се врати туризмот. $$
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Италија :roker: Басистката на Италија :love:

Моите три фаворити мислам завршија на први три места од телевоутингот (Италија, Украина и Финска). Мада и да победеше Французинката воопшто немаше да ми смета. Само овој косовскиот Швајцарец да не е.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.693
Поени од реакции
35.083
Бесценети фациве од соров на крај и французинкана :pivo2:
Цела вечер го пцујам му ибам сурато крив, ми се направи вечерта што му пресуди публиката.
Автоматски споено мислење:

Тоа што УК доби 0 поени од жирито и од публиката укажува на тоа колку е исполитизирана евровизија.

Мене Италија ми се допадна многу. Исто и Финска! И токму овие две песни добија најмногу гласови од публиката.
Нема врска публиката со политика.
Политиката е во првиот дел каде што си раздаваат државите меѓусебно, тоа ако се укине ќе може циркузов да личи на нешто.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.159
Поени од реакции
28.932
Цела вечер го пцујам му ибам сурато крив, ми се направи вечерта што му пресуди публиката.
Автоматски споено мислење:


Нема врска публиката со политика.
Политиката е во првиот дел каде што си раздаваат државите меѓусебно, тоа ако се укине ќе може циркузов да личи на нешто.
Абе шо има врска шо е по националност добра песна имаше и добро испеа, влезе у топ 5 како шо очекував а Италија си издоминира квалитетно и публиката го препозна тоа...и Украина ми беа доста интересни.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.957
УК е помизерна и од нас на шоуво, ова 0 поени е најнечудното нешто што можеше да се случи. Секогаш се во топ 5, наопачки.

Публиката си одлучи накрај. Франција имаше налик победничка песна, но Италија беше кул, забавна, певлива, и најбитно, сите попрво нејзе ќе ја пуштат да ја слушаат, неголи Воила.

Фацата на Малта беше прајслес. Како смееше публиката толку малце да и даде, а таа пробуваше да тресе гз во кич сребрен аутфит ала Бијонс.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.841
Поени од реакции
33.774

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.693
Поени од реакции
35.083
Абе шо има врска шо е по националност добра песна имаше и добро испеа, влезе у топ 5 како шо очекував а Италија си издоминира квалитетно и публиката го препозна тоа...и Украина ми беа доста интересни.
Нема де, Швајцарец е.
Песната ако ја споредам со од Васил не гледам да е многу подобра, а овој ни полуфинале не помина.
Француската беше подобра, Италија дефинитивно подобра, Украинката имаше посилен глас од неговиот...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Ликот си тргна линија на сред пренос во живо, победник и на сцена и во бекстејџот :pos:
Инаку заслужено, најдобри.
Не памтам кога имало толку добри песни на Евровизија (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom