Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.767
Поени од реакции
33.509
Не памтам кога имало толку добри песни на Евровизија (y)
Истото го реков и јас. Има дури 6 песни што со задоволство би си ги слушал и по Евровизијава. Одлична беше годинава!
Автоматски споено мислење:

Само јас ли останав за Хуверфоник да навивам :(
Ланската, Release Me ми беше една од фаворитите. Годинава ја вратија Геике, ама песната мех!
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Мене лично песните ми беа катастрофа, како и најчесто. Рокерскава што победи не е Евровизиска песна, па не ја ни коментирам.
Инаку, вечерва првпат ги слушав сите, и само дебелката од Малта ми се допадна со „џезерскиот“ глас :)
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Навивав за Шведска и Финска, а крајниот исход нема везе...
Автоматски споено мислење:

Навивав за Шведска и Финска, а крајниот исход нема везе...
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
УК е помизерна и од нас на шоуво, ова 0 поени е најнечудното нешто што можеше да се случи. Секогаш се во топ 5, наопачки.
Тоа е од што праќаат мизерии да ги претставуваат, имаат сосема солидни пејачи и групи кои би можеле да учествуваат од светски калибар, не би ги набројувал претпоставувам сите ги знаете.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Шлагери биле хитови од секогаш, што знам, мене тие ми се евровизиски стандардни :D
Секогаш е добро да победуваат песни од различни жанрови (секако ако се добри), да не биде едно па исто. Ова е само втора рок песна што победува после Лорди. Некогаш е убаво да победи и балада, како Португалија во 2017, ама ако секоја година победува ист вид песна ќе стане ептен досадно.
Автоматски споено мислење:

За Британците, баш во ланската комедија за Евровизија со Вил Ферел имаше коментар во една сцена: „Британците имаат добра песна, ама секој ги мрази, така да се знае - 0 поени“. Испадна точно. :)

Филмот кој не го гледал ќе го даваат на МТВ следната сабота.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Ехх.. сепак не беше за 0, али ме изненади кога покажуваше 1 кога ги даваа гласовите. Мислев ептен не му е гајле хаха.
Брат му бил. Секаде беше песнава пред некоја година, не пуштиле некој ептен анонимус.
 
Последно уредено:

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Тоа е од што праќаат мизерии да ги претставуваат, имаат сосема солидни пејачи и групи кои би можеле да учествуваат од светски калибар, не би ги набројувал претпоставувам сите ги знаете.
Зошто мислиш дека пејачи од светски калибар ќе се замараат да настапуваат на натпревари?
Кој ќе го плати тој Ед Ширан или таа Дуа Липа да троши време и да се замара тука со некакви no name ликови?
За без пари ли ќе настапуваат?
Не ти го разбирам концептов.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Слабо пратам ама Италија од како се врати праќа квалитетни песми не глупости како другиве
Нормално кога го праќаат победникот од Сан Ремо. Другиве праќаат ојлевци и дојлевци само за да истераат политика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom