Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
5 март 2018
Мислења
15.476
Поени од реакции
17.120
Non binary е дека некогаш се чувствува како машко а некогаш како женско. Родниот идентитет е одвоен од сексуалната ориентација и небинарните особи имаат повеќе сексуални ориентации.
Шубо :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.150
Поени од реакции
7.710
Non binary е дека некогаш се чувствува како машко а некогаш како женско. Родниот идентитет е одвоен од сексуалната ориентација и небинарните особи имаат повеќе сексуални ориентации.
Уште да можеше кога сакаат да си ставаат пенис а кога сакаат вагина :icon_lol:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.048
Поени од реакции
36.488
Тоа кој род си е само научено од конвенционално образование, ние првенствено сме луѓе.
Кога веќе се делиме на машки и женски, зошто не и на мноштво други родови. Родовиот идентитет се однесува на личното чувство, на сопственото доживување, дали како маж или жена, ниту едното или и двете. Кај повеќето луѓе личното чувство за родот се совпаѓа со полот назначен при раѓањето, кај некои не, и не значи дека имаат ментална болест.
FB_IMG_1714192859984.jpg
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.510
Поени од реакции
3.527
Шо се разбирате вие бе? Сеа ја ќе ви кажам што уствари е Немо со пишани докази поточно негова лична изјава.

I haven’t opened up about it publicly, but some of you already know: I don’t identify as a man or a woman. I’m just Nemo. I love thinking of gender as a galaxy, picturing myself as a little star floating somewhere within. That’s where I feel most like myself.

1000004416.jpg

Ве молам да го почитувате неговиот став што ќе се смени во блиска иднина, фала.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
648
Поени од реакции
527
Евровизија почна од Швајцарија, да се надеваме дека догодина и во Швајцарија ќе заврши. Преглупо организирано, не само годинава туку и години наназад. Криво ми е за Хрватска очигледно му ја украдоа победата. Евровизија постана скап педерски циркус! Докај 2012/13 се трпеше и мислам дека тогаш го достигна врвот, ама последниве години е апла!
 
Член од
11 август 2017
Мислења
468
Поени од реакции
383
Таа од Луксембург била еврејка и доби 12 од жирито од Израел :pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.150
Поени од реакции
7.710
Победников го скрши трофеот
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.119
Поени од реакции
34.931
Тоа кој род си е само научено од конвенционално образование, ние првенствено сме луѓе.
Кога веќе се делиме на машки и женски, зошто не и на мноштво други родови. Родовиот идентитет се однесува на личното чувство, на сопственото доживување, дали како маж или жена, ниту едното или и двете. Кај повеќето луѓе личното чувство за родот се совпаѓа со полот назначен при раѓањето, кај некои не, и не значи дека имаат ментална болест.
ОК, тогаш моето лично чувство е дека јас сум крал, се идентификувам како крал и од овој момент сакам да ми се обраќате со заменките Ваше/Негово Височество.

Глупости во боја! ^^
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.916
Поени од реакции
3.470
Ноуп, ова е популарна теорија на заговор со која ги хранат алт-рајт фашистите како коупинг механизам. Не постои значителна поделба во ЛГБТ заедниците, огромното мнозинство од нив си се поддржува меѓусебно.
Што збориш бе? Земи прочитај по коментари што пишуваат луѓето, што зборат и ќе видиш. Каков алт-рајт глупости и слично. А поделби има, само ти треба да излезеш од тоа меурот во кој си заглавен.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
492
Поени од реакции
898
Za site ovie binarni, site so vinozito, pogotovo za mazite nad 80% od niv treba samo vojska, oranje niva ili sekoj den 500 skleka. Na vas drugovi vi se razmeseni hormonite, treba samo jaka disciplina, za zenite oni malko ds se smirat pomalku feminizam... evrovizija e pravo vinozito drustvo
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Го хејтав хрватот дека има крш песна ама кога видов дека Швајцарија движи накај победа, одеднаш хрватот ми се виде супер.
За швајцарецот можам само да кажам дека има добар глас. Настапот, песната, скокањето на сцена, фустанчето, све беше болка за уши и очи.
Не е битно како што се осеќал он. Евровизија е музички фестивал, а не фестивал на тоа кој се осеќа позапоставен и поомаловажен па тој да победи.

жално е за останатите земји кои исто имаа добри песни, настапи, кореографии. ги победи некој мочко со криза на идентитет.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.476
Поени од реакции
17.120
Абе пола од вас гледаа Евровизија за да видат разгологазена некоја и да дркаат дома, ми расправате тука како Евровизија била срање и наместена, мрш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom