Euro truck simulator 1/2 ( Truck games )

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Играва баш си е топ. Колку само релаксира ако си нервозен или пак за пауза од учење. Вас ви е досадна зошто вие ќе фатите да играте по 3-4 часа дневно, па нормално дека ќе ви е досадно по толку изиграни часа. Ова се игра отприлика околу 1 сат за да разбистриш мозок.
Оние игри ко NFS да не се подобри случајно. Ич не се реални, возиш со 300 км на сат и се маваш во зид и послем пак продолжуваш.
:facepalm:
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Euro Truck Simulator сум ги играл претходните. Не се нешто посебно, за пофалба им се моделите на камионите како однадвор така и внатре во кабина. Ама има една друга игра со камиони строго паркирање на шлепери со огромни приколки, возење по тесни патишта со големи кривини, Scania Truck Driving Simulator, сигурно не е досадна и не само што не е досадна е прлично тешка за визење, има стази каде што треба на рикверц да влезиш во 3-4 кривини со приколка и да паркираш. Пробајте се вие што не сакате вакви игри па ќе прајме муабет. :D


И таа ја имам свртено :sneaky: инаку дефинитивно е потешка за играње меѓутоа тоа е добро бидејќи е потешко (y)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
На Dark King и Ilumious им се допаѓа ова



Ко викам ја ѕвезда сум. Само прекарот ми го спомна и одма 2 лајка. А камо ли вистинското име.


Инаку играва би ја пробал, оти да не. Не се ограничувам јас е ова не го играм или она не го играм. Ем работа ми е да играм се`, ем сакам да играм се`. Иако баш овие денови неможам да ја пробам баш оваа игра. Па ако сакаш мое мислење, ќе треба да почекаш. :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
и постер од гола женска на лев sид
Ќе си монтираш на монитор онакво, сонце кога има што се спушта и тука ќе ставиш слика од голо момиче:icon_lol:, а може и некоја егзотична слика, Хаваи на пример:D
 
Член од
19 јуни 2012
Мислења
404
Поени од реакции
417
Ќе си монтираш на монитор онакво, сонце кога има што се спушта и тука ќе ставиш слика од голо момиче:icon_lol:, а може и некоја егзотична слика, Хаваи на пример:D
хахах, таму ми стои Возачката Дозвола, нема место. :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ја симнав играва и решив да видам што симулира, односно што симулатор е.

Земав еден Џо(а)б и трнав од Торино до Верона. Ми вика дека до таму има 350(нагаѓам, не ми текнуе колку покажа)км и околу 350мин. Значи дека ако возам со 60км/ч ќе стигнам на време. Возам по тоа патиштата со просечна брзина од 88км/ч, што значи дека логички, а математички кога километрите ќе ми се намалат за 88, и времето преостанато ќе се намали за 60 мин. Тука им го побив симулаторското околу ова. Возам со 88, и наместо да се намалува како што треба, ова се намалува за секој км, по една минута:tapp:. Вака НЕ, ова не е симулација. Срам ги било. И за крај, доста и беше. Папа чао, си рековме со играва.:D

Па NFS Hot Pursuit 2010 излага поголем симулатор од ова.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Ако ги поминиш сите мисии/патишта, печен си за отворање шпедиција :pos:
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Од сабајле ја возам. Подобар симулатор од WoS America, со многу повеќе можности, многу повеќе градови... Двојкава е измислена за разлика од кецот. Just, предобар симулатор. :D

ets2.png
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Брат ми ми го има заглавено камионот што си го купив има некое чаре да се одглави ?? на еден рид го има качено и не сака ни напред ни назад да оди .
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Брат ми ми го има заглавено камионот што си го купив има некое чаре да се одглави ?? на еден рид го има качено и не сака ни напред ни назад да оди .
:pos::pos::pos: леле е ова не очекував да го слушнам :D Вака мислам дека тоа би го направил пробај да го продадеш камионот и после одново да го купиш и ќе те даде кај гаражата твоја :)
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Брат ми ми го има заглавено камионот што си го купив има некое чаре да се одглави ?? на еден рид го има качено и не сака ни напред ни назад да оди .
Стегни F7 и ентер. Шлеп служба ќе те однесе до најблискиот град, многу саати ќе потрошиш и скапо ќе платиш. :)
Ако имаш пратка, откажи ја. F6 и ентер. Не вреди да каснеш за доставата. Губеш пари, а и experience поени.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Стегни F7 и ентер. Шлеп служба ќе те однесе до најблискиот град, многу саати ќе потрошиш и скапо ќе платиш. :)
Ако имаш пратка, откажи ја. F6 и ентер. Не вреди да каснеш за доставата. Губеш пари, а и experience поени.
Фала ти многу .. не ми зеде скапо 400е само :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom