Euro truck simulator 1/2 ( Truck games )

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Другарче многу ја играше 18 Wheels of Steel: Across Americа и ја обожаваше, еве сега вози камион низ америка и така заработува :D
Ова нешто у стил како на старата добра Ферхунде кога ги убедуваше да купат компјутер и да стават интернет: „Другарка ми имаше компјутер и скајп, и така се омажи?“

Во секој случај, сум играл многу вакви игрици, и сите ми се слични, поготово 18 Wheels of Steel, сите се исто срање. Градчиња по 2-3 улички, искачаш на автопат и спиеш. Многу досадни игри. Оваа ми изгледа поинтересна, со магистрални патишта, искачување по планини, но само така ми изгледа, дали е навистина така, сосема друга приказна.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Euro Truck Simulator сум ги играл претходните. Не се нешто посебно, за пофалба им се моделите на камионите како однадвор така и внатре во кабина. Ама има една друга игра со камиони строго паркирање на шлепери со огромни приколки, возење по тесни патишта со големи кривини, Scania Truck Driving Simulator, сигурно не е досадна и не само што не е досадна е прлично тешка за визење, има стази каде што треба на рикверц да влезиш во 3-4 кривини со приколка и да паркираш. Пробајте се вие што не сакате вакви игри па ќе прајме муабет. :D


 
T

The Cryptkeeper

Гостин
Секој си има право на свој избор :)
--- надополнето: 19 октомври 2012 во 05:41 ---
Инаку играта можете да ја играте и со воланче :D
--- надополнето: 19 октомври 2012 во 05:49 ---

Еве мој gameplay :)
Ама и интрово ти е опасно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ова дури и не е толку лошо за ирање......знае да биде интересно на моменти.
Идете на замунда и пишете симулатор да видите за што све не направиле симулатори :pos:
Сепак врвот (дното) е стрит клининг симулатор........полошо и подосадно од тоа амин.





и омиленото


:pos::pos: ќе го инсталирам овој последниов симулатор после сесија морам да видам што е јакото во ова.

Стварно идете на замунда пишете симулатор во срч 160 резултати има :ROFLMAO:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Само Flight вреди 10х овие заедно, ништо друго.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Има и bus simulator.. отвараш врата-затавраш..стоиш на станица,тумбаш патници они вриштат и сл. јако.
--- надополнето: 19 октомври 2012 во 15:44 ---
Играва за leandra погодена, мора да ми го даде лаптопот да и ја инсталирам.
Ја ќе и го ''инсталирам'' симулаторот :icon_mrgr: .
Нека си вози после,малце работа и дома да донесе..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Права игра за прави мушкарци
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.956
Поени од реакции
4.021
Играва баш си е топ. Колку само релаксира ако си нервозен или пак за пауза од учење. Вас ви е досадна зошто вие ќе фатите да играте по 3-4 часа дневно, па нормално дека ќе ви е досадно по толку изиграни часа. Ова се игра отприлика околу 1 сат за да разбистриш мозок.
Оние игри ко NFS да не се подобри случајно. Ич не се реални, возиш со 300 км на сат и се маваш во зид и послем пак продолжуваш.
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Ова нешто у стил како на старата добра Ферхунде кога ги убедуваше да купат компјутер и да стават интернет: „Другарка ми имаше компјутер и скајп, и така се омажи?“

Во секој случај, сум играл многу вакви игрици, и сите ми се слични, поготово 18 Wheels of Steel, сите се исто срање. Градчиња по 2-3 улички, искачаш на автопат и спиеш. Многу досадни игри. Оваа ми изгледа поинтересна, со магистрални патишта, искачување по планини, но само така ми изгледа, дали е навистина така, сосема друга приказна.
Никого ништо не убедувам, и мене ми е досаден симулаторов, го играв на времето, сега не, чисто онака ми беше интересно да споделам за другар ми се виде интересно.
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Играва баш си е топ. Колку само релаксира ако си нервозен или пак за пауза од учење. Вас ви е досадна зошто вие ќе фатите да играте по 3-4 часа дневно, па нормално дека ќе ви е досадно по толку изиграни часа. Ова се игра отприлика околу 1 сат за да разбистриш мозок.
Оние игри ко NFS да не се подобри случајно. Ич не се реални, возиш со 300 км на сат и се маваш во зид и послем пак продолжуваш.
NFS се милион пати подобри од овие.
1. Многу повеќе внимание е посветено на било која NFS игра неголи на овие сите Euro Truck Simulator и 18 Wheels of Steel ЗАЕДНО. Ама затоа пак имаат и МНОГУ поголем комерцијален успех.
2. Сите овие симулатори скапаници, се направени од ист енџин, јас најискрено не приметувам разлика помеѓу 1 и друга 18 Wheels of Steel.
3. Немој да вреѓаш врвни наслови кои не ти се допаѓаат бидејќи незнаеш добро да играш во нив (или пак компјутерските спецификации не ти дозволуваат да ги играш).
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Оние игри ко NFS да не се подобри случајно. Ич не се реални, возиш со 300 км на сат и се маваш во зид и послем пак продолжуваш.
Затоа е и игра. А ако сакаш кога ќе се плеснеш со 300 и да не не продолжиш да возиш, односно реалност, земи брза и кола и направи го ова.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Супер е играта бе и некој кажа дека немало мисија..како не. Има мисија,носиш испораки од град до град-држава,собираш кеш така можеш да го надградиш камионот или да купиш подобар.Секој судар или кршење на сообраќајот добиваш казна.. а што е добра игра за вас? Убиства,крв до колена,пукање..само тоа е игра.?
Убаво кажано (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom