Elder Scrolls V: Skyrim

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
UI-то ме убива, ми доаѓа да се откажам од играње.Све супер си уживам во играта, ама кога треба да притиснам таб ми се умира! :mad:
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
UI-то ме убива, ми доаѓа да се откажам од играње.Све супер си уживам во играта, ама кога треба да притиснам таб ми се умира! :mad:
Осеќам дека и за ова ќе искочи мод у најбрзо можно време, дур да помине еуфоријата "ванила".... и Бетесда да го пуштат тулкитот за симињање ;)
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
tolku ne mozete da se sviknete na edno - gore, dolu, levo, desno...
Najbolji meni...Za sekunda vlagam vo mapa gledam kaj sum i izlagam i ne ni mrdam polozaj na raka...tab za vlez, drzi s, tab za izlez...
Jasno pokazue koj item ima + sto - damage....Sto drugo vi treba ja neznam....
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
tolku ne mozete da se sviknete na edno - gore, dolu, levo, desno...
Najbolji meni...Za sekunda vlagam vo mapa gledam kaj sum i izlagam i ne ni mrdam polozaj na raka...tab za vlez, drzi s, tab za izlez...
Jasno pokazue koj item ima + sto - damage....Sto drugo vi treba ja neznam....
Не биди конформист.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
konfor..what? Damn....
Toa sto mi go servirale sum go prifatil zasto e dobro i inovativno...i na Mass Effect 2 kukaa deka e dumbed down pa ispadna bolja od prethodnata...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
ја почнав играва и сфатив дека ја играм 2 саата а не сум направил ништо у играва. ептен е време-конзумирачка :S
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
ја почнав играва и сфатив дека ја играм 2 саата а не сум направил ништо у играва. ептен е време-конзумирачка :S
Се игра со месеци играва. Само стрпливо. :D

Да се пофалам и јас ја играм. Почетокот сум, 5 саати имам изиграно до сеа дали. Nord-Warrior.
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
... Инаку, би го тргнал барот во горниот дел на екранот (кај што се покажуваат локации во близина). Не ми се свиѓа колку лесно се наоѓаат локациите. Или би оставил само за одредени места што не се приметуваат при трчање (рудници или локации со џинови на пример).
Пробај во "my documents - my games - Skyrim", отвори го "SkyrimPrefs.ini", побарај ја линијата "bShowCompass=1" и кецот смени го во нула ..... ама напрај си бекап за секој случај ;)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ја инсталирав пред 1 час.Изгледа ветувачки.Сеуште сум на почетокот (штотуку влегов во Редвуд) па ако може поискусните да ми кажат на кои работи треба да обрнам внимание.
Некој?
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Иди во таа продавницата што е за тргување, ќе ти даде човекот квест да идеш во Bleak Falls Barrow, оди таму расчисти ја цела пештера врати се во Riverwood комплетирај го квестот и следна дестинација нека ти биде Whiterun, иди кај Jarl-от комплетирај некој квест и започни со Companions Guild quest-line-от.

Додека стигнeш дотаму ќе се поднаучиш за механиката на квестови, гилдовите, и така натака.

ја почнав играва и сфатив дека ја играм 2 саата а не сум направил ништо у играва. ептен е време-конзумирачка :S
До кај си стигнал? И како ти се свиѓа досега?

Доста поедноставена е Skyrim за разлика од другите Elder Scrolls серијали, што би требало да биде по пристапна кон casual гејмерите.
 
M

marko 1996

Гостин
ја почнав играва и сфатив дека ја играм 2 саата а не сум направил ништо у играва. ептен е време-конзумирачка :S
Ееее чекај уште не си видел ја на Обливион имав 300+ саати на еден сејф и тоа не ми беше завршен main quest :) Играва ти е коа немаш по дома што да праиш се пушаташ и што ти текне можеш да правиш:)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Гледам има многу нови што ја започнуваат играва, застанете дури можете :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom