Elder Scrolls V: Skyrim

K

Khabs Staadnau

Гостин
Main Quest done. Сега можам да уживам :icon_mrgr:
--- надополнето: Nov 14, 2011 10:34 PM ---
p.s. Вратен е познат лик :)
Повторно се шуња по рандом локации. Or at least the son of the one in Oblivion, who was the son of the one in Morrowind...
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Почнав да ги учам правилата и станува се поинтересна и поинтересна.Само да прашам.Отако ги добив тие моќите од змејот зошто неможам да користам оружје?Сеуште се немам качено на планината.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Почнав да ги учам правилата и станува се поинтересна и поинтересна.Само да прашам.Отако ги добив тие моќите од змејот зошто неможам да користам оружје?Сеуште се немам качено на планината.
Во која смисла не можеш да корстиш оружја. Тебе оружјата ти е на лев и десен клик на маусот, а моќта од змејовите ти е на "Z" - мислам дека се викаат SHOUTS во Magic менито
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Многу интересна ваа играта, ама многу тешка да ја еам.Се зачитав тоа книгите, и таа за крадецот кога стигнав до крај пишува дека има продолжение и бев онаков FUUU-
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Почнав да ги учам правилата и станува се поинтересна и поинтересна.Само да прашам.Отако ги добив тие моќите од змејот зошто неможам да користам оружје?Сеуште се немам качено на планината.
Можеш бе, само стисни Z, и ќе ти извика ликот едно booosh и ете ти shouting.

Во Skyrim неможеш истовремено да користиш магија заедно со two-handed оружје или со штит и оружје, мора едната рака да ти биде слободна за изведување спелови, во Oblivion можеше независно да се користи со стискање на C.

Shouting моќите ти се независни, без разлика што држиш во рака, можеш во секое време да се дереш.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673


Ја оставив последниот Main Quest за црни дани, сега се приклучив на Imperial. Иначе дајте некаков совет за Enhancer на оружјата и брз левелинг за да си направам Dragon armor ,, ова со магииве здосади.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Гледам овие Dark Brotherhood ти праќаат атентатори да те убијат :P
 
M

marko 1996

Гостин
Можеш бе, само стисни Z, и ќе ти извика ликот едно booosh и ете ти shouting.

Во Skyrim неможеш истовремено да користиш магија заедно со two-handed оружје или со штит и оружје, мора едната рака да ти биде слободна за изведување спелови, во Oblivion можеше независно да се користи со стискање на C.

Shouting моќите ти се независни, без разлика што држиш во рака, можеш во секое време да се дереш.
Ама можеш пример во двете раце да имаш по една магија:) или иста магија во две раце ама да немаш меч/штит.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Можеш бе, само стисни Z, и ќе ти извика ликот едно booosh и ете ти shouting.

Во Skyrim неможеш истовремено да користиш магија заедно со two-handed оружје или со штит и оружје, мора едната рака да ти биде слободна за изведување спелови, во Oblivion можеше независно да се користи со стискање на C.

Shouting моќите ти се независни, без разлика што држиш во рака, можеш во секое време да се дереш.
Да.Ама сега неможам да извадам оружје.Селектирам two-handed не вади ништо.Селектирам one-handed оружје ми вади само штит.
И само кај мене ли е проблемот со аудиото?Премногу е тивко звучникот ми е на 3/4 ставен и повторно слабо се слуша а се е наместено на макс.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Стигна некој до Daedric quests? Во обливион се добиваа многу убави награди за завршување на овие мисии а воедно и најинтересни се, па ако има некој што ги завршил нека каже како функционираат во Скајрим. Ист ли е принципот како во ЕС 4?
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Стигна некој до Daedric quests? Во обливион се добиваа многу убави награди за завршување на овие мисии а воедно и најинтересни се, па ако има некој што ги завршил нека каже како функционираат во Скајрим. Ист ли е принципот како во ЕС 4?
Мислам дека имам завршено пет мисии: Azura, Meridia, Nocturnal (Thieves Guild), Sheogorath и Vaermina. Интересни се наградите, со тоа што подобро е да не ја завршиш мисијата на Nocturnal затоа што треба да и` вратиш еден многу корисен предмет (Skeleton Key, lockpick што не се крши :)).
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.103
Поени од реакции
5.806
Јас завршив 2 квеста, на Azura и на Sanguine. Квестот за Azura се активира така што се оди кај Azura's Shrine, чија локација не ми текнува како ја дознав. Наградата за негово завршување е Azura's Star. Sanguine за завршување на неговиот квест дава Sanguine Rose, стаф што summon-ува Dremora. Не би кажувал како се активира неговиот квест за да не давам споилери, само ќе кажам дека е доста интересен и дека на самиот крај се изненадив кога дознав дека типот е Sanguine, Daedric Prince :)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Како може да се "наполнат" мечевите/стрелите/секирите со специјални моќи што се? И дали може некако долу да има превод (англиски секако, полесно ми е ко ќе читам).
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Значи имам ATI Radeon 2600 2 gb Ram и intel dual core 2.4 gz . Буквално се` ми е стаено на low и некад знае да укочи 2-3 секунди дур сум надвор и да се врати у нормала. Дур сум у dungeon не ми кочи воопшто. Има некое чаре или до конфигурацијата е?
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Како може да се "наполнат" мечевите/стрелите/секирите со специјални моќи што се? И дали може некако долу да има превод (англиски секако, полесно ми е ко ќе читам).
Треба да имаш soul gems , нив ги полниш со магијата trap soul која ја употребуваш на убиени непријатели. Со тие soul gems потоа ги полниш оружјата, мислам дека беше на т. А инаку за ова што ти го бараш, бклучи subtitltes во менито.
Значи имам ATI Radeon 2600 2 gb Ram и intel dual core 2.4 gz . Буквално се` ми е стаено на low и некад знае да укочи 2-3 секунди дур сум надвор и да се врати у нормала. Дур сум у dungeon не ми кочи воопшто. Има некое чаре или до конфигурацијата е?
Мислам дека е до графичката дека го полни видео рамот. Инаку другиве спецификации ти се ок за играва.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom