Elder Scrolls V: Skyrim

Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Важи друже, ќе му седнам утре и ќе видам како ќе се снајдам, па ќе пишам овде, не би требало да има некои проблеми ако ги следам инструкциите, ваљда :D[DOUBLEPOST=1422568937][/DOUBLEPOST]За ова SkyUI неможев да се снајдам да го инсталирам, мислам преку тоа NMM се инсталираше све нормално, симнав и таа скриптата, и во игра не работи тој УИ. Не знам како да го средам.
Другово се инсталираше без проблем.[DOUBLEPOST=1422569513][/DOUBLEPOST]И да, треба Скајрим да ја пуштам преку SkyrimLauncher од фолдерот кај што е инсталирана или преку ова NMM?
извинете што се вмешувам...
откако ќе ја инсталираш skyrim script extender, треба да ја вчитуваш играта преку exe-то од скриптата (skse_loader.exe), не преку skyrim launcher-от. Ако така ја веќе ја вчитуваш, тогаш или можеби да е до инсталацијата на extender или до Skyui мада тие обично и автоматски се инсталираат со Nmm.
Инаку стварно има интересни модови
 
Последно уредено:
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Не најдов тема за Elder Scrolls Online, па еве ќе пишам тука.

Продавам хард копи од ESO, неотпакувана. Цена 1500 денари.

Колку за споредба, на Steam e 55 евра, а на G2A е 26 евра моментално. Ако на некој му значи, доаѓа со Explorer's Pack DLC, што значи уствари ја добивате оваа верзија, што е моментално 33 евра на G2A.

Секако, доаѓа и со месец дена бесплатни. Таман да си ги изиграте и после тоа од 17ти март се укинува претплатата.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Не најдов тема за Elder Scrolls Online, па еве ќе пишам тука.

Продавам хард копи од ESO, неотпакувана. Цена 1500 денари.

Колку за споредба, на Steam e 55 евра, а на G2A е 26 евра моментално. Ако на некој му значи, доаѓа со Explorer's Pack DLC, што значи уствари ја добивате оваа верзија, што е моментално 33 евра на G2A.

Секако, доаѓа и со месец дена бесплатни. Таман да си ги изиграте и после тоа од 17ти март се укинува претплатата.
Сака ли некој за 1300?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Дечки, со новиот ми компјутер дојдоа и Skyrim со.. 250+ модови, 45+GB skyrim папка...
Ќе ви го споделам нај занимлиовиот тренутак до сеа...

18+

Ајт поздрав
 
Последно уредено:
Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
Ми треба помош со рендерот во играта. Пробав и New Game, reinstall, без модови и пак некаде го има. Кога шетам по отворениот свет, се дешава да не се лоадираат текстурите, објектите како куќи, дрва и потполна празнина е. Понекогаш се лоадирани со многу ниски текстури. Стандарно uGridsToLoad=5 си е, пробав и со 7 али на моја прилично стара машина фрејмрејтот паѓа околу 10 %. Дане знае некој како се решава?
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Еј ја игра ли некој сеуште.
Ја играв играва до последниот абдејт (hearthfire). Решив пак да ја превртам и играва станала мало чудо :), од 2011 и сеуште е актуелна.
Бапнав некои 200 модови, а ги има вкупно околу 50000 :eek:.
skyrim.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom