Elder Scrolls V: Skyrim

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Него гледам низ целата мапа има доста книги, имаат некој позначајна функција? Треба да се собираат или нема потреба? И втора работа што да задржувам во мене а што да фрлам, зашто многу брзо го полнам просторот и не може да се движам после :P
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Книгите ја ги собирам зошто после ги читам доста се интересни.

А за собирање на предмети гледај собирај ги тие што имаат добар сооднос тежина-цена, регрутирај и некој companion ќе може и он да ти држи предмети.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
645
Него гледам низ целата мапа има доста книги, имаат некој позначајна функција? Треба да се собираат или нема потреба? И втора работа што да задржувам во мене а што да фрлам, зашто многу брзо го полнам просторот и не може да се движам после :P
Читај ги книгите, многу се интересни, додават на убавината на играта. Ова е игра која се игра 6 месеци, година дена, ти седи на компјутер и ја играш полека, уживаш во неа. А не, што ќе ми се книгите. Во реален живот што ќе ти се книгите? Инаку имаат функција бидејќи има книги со нови магии на нив, како и книги кои подобруваат одреден crafting или fighting skill.
Гледај по тежина и вредност, ако нешто има мала вредност а голема тежина , фрлај го. Исто така, немој да собираш се и сешто по инстанците, на пример нема потреба да собираш мачеви од сите луѓе што ќе ги убиеш, ако има злато или нешто вредно земи, ако не не се трупај. Друга опција ти е да инвестираш во стамина, ако играш со warrior . Тоа зголемува колку можеш да носиш. Секогаш задржувај руда за крафтање, soul gems, скапоцени метали, дијаманти и слично, lockpicks, како и вредни предмети. Бидејќи имаш fast travel до одредени градови, оди таму испразни се па продолжи со играње.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.278
Поени од реакции
5.334
Esbern влези му со tcl командата, нема друг начин мислам. Почекај некое време, лебди во воздух па после сам ќе ја отвори врата и ќе почне да ти збори. Ја заглаив после кога ќе ја известиш Delphine дека си го нашол, она ти вика иди побарај го да не го нападнат, али quest marker-от си остануе на неа.

Еве уште еден начин, не знам дали работи.
http://www.gamefaqs.com/boards/615805-the-elder-scrolls-v-skyrim/60983763
Yep, same shit.

Ми останува маркерот кај невестата и сега треба да ги барам ,, ама проблемот е што незнам кај да го барам. Веке саат време барам решение за овој сериозен баг на играва.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.125
Поени од реакции
1.872
Изгледа многу добро.Се симиња ама не ми изгледа многу масивна.Само 5 гигабајти?И дали ќе ме заебава процесорот пошто имам DC 2.2GHz што е малку над минимумот.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Она коските од змејовите за што се користат? Да ги продадам или има некоја финта со нив? Зашто имаа доста голема вредност и тежина :P
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.987
Поени од реакции
5.465
Она коските од змејовите за што се користат? Да ги продадам или има некоја финта со нив? Зашто имаа доста голема вредност и тежина :P
Јас ги продадов, пошто стварно многу тежеа откако убив 2 змеја. Ако требаат за нешто покасно во играта, нема гајле, ќе убиеш друг змеј и ќе земеш нови :)
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Она коските од змејовите за што се користат? Да ги продадам или има некоја финта со нив? Зашто имаа доста голема вредност и тежина :P
Можеш да направиш Dragon Armor од нив ако имаш 100-ка Smithing.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Можеш да направиш Dragon Armor од нив ако имаш 100-ка Smithing.
Во тој случај имам време до 100ка Smiting

А има ограничен број на змејови или нонстоп се генерираат нови?
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
985
Поени од реакции
1.064
Дали само на мене не ми функционира зумирање и ротирање на стварите што ги имам у "item" табот или ... ?
Зборам за ПЦ верзијата.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.273
Поени од реакции
1.465
ја симнав ја инсталирав и се` тоа. Е сега да прашам дали може да се снајдем како што треба у играва у споредба и со играњето и приказната зошто не сум играл ниеден од претходните делови а ми го напикаа филмов да ја играм играва :D
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
985
Поени од реакции
1.064
Шорти, само не брзај, уживај у играта .... еве ти линк до сајт што дава објаснувања за скоро се околу неа, а можеш ако ептен заглавиш и тука да прашаш ;)
 
K

Khabs Staadnau

Гостин
Дали само на мене не ми функционира зумирање и ротирање на стварите што ги имам у "item" табот или ... ?
Зборам за ПЦ верзијата.
samefag :(

btw, дали пак има fencer-и кои купуваат само украдена роба или сега сите купуваат украдено?
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Во тој случај имам време до 100ка Smiting
Најлесен скил што се доведува до стотка, кај ковачот во Riverwood секои два дена му се обновува залихата на Iron Ingots, праи Iron дагери и одма ќе го левелираш, можеш и Leather Bracers да правиш исто така за ефтин и брз левел на Smithing.

ја симнав ја инсталирав и се` тоа. Е сега да прашам дали може да се снајдем како што треба у играва у споредба и со играњето и приказната зошто не сум играл ниеден од претходните делови а ми го напикаа филмов да ја играм играва :D
Ако си типичен Call of Duty/FPS гејмер тогаш не знам колку ќе ти се свиѓа играва, прво нешто што им е чудно е преголемата слобода и не знаат од кај прво да почнат, ако си играл порано RPG-а, лесно ќе се навикнеш на механиката пошто бајаги е поедноставена играта, квестовите се ептен интуитивни и лесни, би требало брзо да се навикнеш.

Oblivion и Skyrim имаат лесен learning curve, Morrowind беше позаебана, зошто туториалот беше само со текст и толку.

Од аспект на приказна ништо не ти треба, 200 години е после Oblivion и се скоро неповрзани, на играч што ги играл Morrowind и Oblivion единствена предност му е тоа што го знае Elder Scrolls универзумот и неговиот Lore, ништо повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom