Elder Scrolls V: Skyrim

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ја инсталирав пред 1 час.Изгледа ветувачки.Сеуште сум на почетокот (штотуку влегов во Редвуд) па ако може поискусните да ми кажат на кои работи треба да обрнам внимание.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Дали само на мене не ми функционира зумирање и ротирање на стварите што ги имам у "item" табот или ... ?
Зборам за ПЦ верзијата.
Ако ја имаш верзијата од Razor немаш таква опција,но Razor има пуштено repack(220mb) така да симни го ,таму се поправиени доста пропусти(вклучувајќи зум и ротација на ајтеми) што ги има во првичната верзија.Мислам дека и некој погоре има спомнато за репакот.Инаку цепам Wood Elf-Ranger+Sneek партали праи критови и плус бонус x3 dmg од сникот прилично убиствена комбинација :) :)
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Гаѓав кокошка со стрела во Riverwood, добив 40 bounty, дојдоа 2 стражари и ме убија како кралот да сум го скинал. Epic :D
Инаку мислам дека најдов добра тактика за голд, цепиш дрва кај сакаш, и потоа во Riverwood има човек што ги купува, за 20 дрва 100 голд.
Кој ти ги дава, што би рекле...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Ќе пробам со дрвата, ми требат пари.

Инаку, би го тргнал барот во горниот дел на екранот (кај што се покажуваат локации во близина). Не ми се свиѓа колку лесно се наоѓаат локациите. Или би оставил само за одредени места што не се приметуваат при трчање (рудници или локации со џинови на пример).
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Едно нубско прашање. Како се цепат дрва и како се копа руда? :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Кога копав во еден рудник ми требаше копач (pickaxe, има расфрлано низ рудниците), најверојатно за дрвата ќе треба секира ne sum se;el seu[te. Во рудниците има одредени места (прошарани сини или жолти) каде дава опција за Raw Ore или така нешто. Стисни Е и сам ќе го извади копачот и ќе ископа. Само глеј да немаш во близина непријатели.
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Едно нубско прашање. Како се цепат дрва и како се копа руда? :)
Имаш секира на масата зад пиланата во Riverwood, земи ја и оди кај она пресеченото стебло пред рампата од пиланата, ако курсорот ти е над трупчето ќе ти даде опција "use .... ". Ако не си сигурен дали си на право место, следи го малку тоа вуд-елфот, он цепа дрва скоро цел ден :) .

Е сега, Хербес го спомна тоа рипакот, го симнав ама немам опција да го инсталирам. Треба некое посебно програмче или .. ?
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Имаш секира на масата зад пиланата во Riverwood, земи ја и оди кај она пресеченото стебло пред рампата од пиланата, ако курсорот ти е над трупчето ќе ти даде опција "use .... ". Ако не си сигурен дали си на право место, следи го малку тоа вуд-елфот, он цепа дрва скоро цел ден :) .

Е сега, Хербес го спомна тоа рипакот, го симнав ама немам опција да го инсталирам. Треба некое посебно програмче или .. ?[/quote
Ако е тоа од 200 мега, само направи Copy-Paste и толку
 
M

marko 1996

Гостин
Ќе пробам со дрвата, ми требат пари.

Инаку, би го тргнал барот во горниот дел на екранот (кај што се покажуваат локации во близина). Не ми се свиѓа колку лесно се наоѓаат локациите. Или би оставил само за одредени места што не се приметуваат при трчање (рудници или локации со џинови на пример).
Можеш да го тргнеш ке стиснеш пауза ке отидеш options-> и ке побарараш од некој од трите пишува со три букви и после зборчето мислам Opacity пишува ке го стаиш до крај и ке го немаш барот горе :)
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
One фала за инфото, ќе пробам кога ќе се приберам од работа - уствари така и пишува во инфото за ри-пакот, ама најпростото никад не го пробуваме :D

Иначе веќе почнаа на Skyrim Nexus со попрости модови ... хехе, the beauty of TES games :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Абе си најде некој жена? :)
--- надополнето: Nov 14, 2011 12:01 PM ---
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Инаку мислам дека најдов добра тактика за голд, цепиш дрва кај сакаш, и потоа во Riverwood има човек што ги купува, за 20 дрва 100 голд.
Кој ти ги дава, што би рекле...
Со цепањето дрва си купив коњ, куќа, скроз ја опремив, купив доволно Iron Ingots за да го левелирам Smithing до 100-ка, купив доволно Orichalcum Ingot за цел Orcish Armor сет, а уште не сум ни го напуштил Whiterun. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
2011 is fast becoming the year games debuted at incredible numbers, as The Elder Scrolls V: Skyrim sells over 3.4 million copies at retail (not including digital sales) in its first 2 days on sale.

Up over 600% on Oblivion's modest 490k staggered opening across PS3 and X360, Skyrim will manage to outsell Oblivion as a whole in a matter of weeks. 59% of units were sold on the X360 (over 2 million copies) and 27% on the PS3, with 14% on PC.

2.5 million of the total sold in Americas, with the remaining 950,000 units in EMEAA.

The Elder Scrolls V: Skyrim has managed to beat out Gears of War 3 and Fifa Soccer 12 for first week sales, and is on par with Battlfield 3, but with only 2 days sales it's selling at a faster rate. Only Modern Warfare 3 will be ahead of Skyrim, which, for an RPG, is incredible.
Не е лошо сепак, браво !!!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Абе си најде некој жена? :)
Првин да се закуќам, после. Според парите уште бааги ќе бидам сам :D

Него, по сајтовите се споменува werewolf. дали е добро да се биде werewolf? Според тоа што го читав, ако не правиш трансформација, можеш да функционираш сосем нормално.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Абре каков армор, соберете пари идете во колеџот и станете првокласен Mage :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom