eBay (официјална тема)

Член од
21 март 2010
Мислења
16
Поени од реакции
12
Od USA nesto ti prakjaat pretpostavuvam.
Odi na www.usps.com , imas za sledenje na paketot.
Na "tracking" stavi go toj dvanesetocifren broj, i ke ti kaze do kaj e.
Пробав со USPS, ми дава: Delivery status information is not available for your item via this web site. A return receipt after mailing may be available through your local Post Office.

No information of your tracking number has been received yet. Please try again later or contact USPS at [+1] 800-275-8777.
Some possible reasons for receiving this message:
1. The tracking number was entered incorrectly.
2. Tracking records may not be available if your item was mailed recently. In such cases, please try again later.


 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
дали може да се смени валутата од ebay.com од долар на евро ?
го неам пробано ова ама ми текна сега
повеке ми се свига да плакам во стабилно евро него долар што варира

и дали ке има бенефит од ова или уствари ке ми конвертира од долар во евро ebay прво па после банката од којашто плакам
--- надополнето: 14 јули 2012 во 18:01 ---
друго прашање зошто не можам да ја проследам оваа пратка

http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp
RT139772431HK
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.033
Поени од реакции
1.015
Пробав со USPS, ми дава: Delivery status information is not available for your item via this web site. A return receipt after mailing may be available through your local Post Office.

No information of your tracking number has been received yet. Please try again later or contact USPS at [+1] 800-275-8777.
Some possible reasons for receiving this message:
1. The tracking number was entered incorrectly.
2. Tracking records may not be available if your item was mailed recently. In such cases, please try again later.

Како што разбрав, продавачот веќе се понудил повторно да ти прати ист продукт. Може па проблемот да е на америчката пошта, и продавачот тоа го знае.
Седи си мирен и почекај уште малце. Само не му давај предвреме "Bad feedback".
 
Член од
21 март 2010
Мислења
16
Поени од реакции
12
Како што разбрав, продавачот веќе се понудил повторно да ти прати ист продукт. Може па проблемот да е на америчката пошта, и продавачот тоа го знае.
Седи си мирен и почекај уште малце. Само не му давај предвреме "Bad feedback".
Океј, ке си чекам.
Фала ти :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
дали може да се смени валутата од ebay.com од долар на евро ?
го неам пробано ова ама ми текна сега
повеке ми се свига да плакам во стабилно евро него долар што варира

и дали ке има бенефит од ова или уствари ке ми конвертира од долар во евро ebay прво па после банката од којашто плакам
--- надополнето: 14 јули 2012 во 18:01 ---
друго прашање зошто не можам да ја проследам оваа пратка

http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp
RT139772431HK
Најубаво ти е на сметка да имаш денари па таму нека си мењаат. Пробав 2-3 пати да плаќам со долари во евра и обратно и имав некои проблеми. Ги сменив во денари и немам никаков проблем.
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
Колку пари че ме кошта доколку го порачам ова од ebay.de за да ми го донеса во Македонија?
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Можам да купувам преку NLB Maestro Student картичката? Ја убаво и кажав на таа на шалтерот VISA ELECTRON она ми вика дека биле исти. Дека можело и со двете онлајн да се купува...

ХЕЛП!
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Можам да купувам преку NLB Maestro Student картичката? Ја убаво и кажав на таа на шалтерот VISA ELECTRON она ми вика дека биле исти. Дека можело и со двете онлајн да се купува...

ХЕЛП!
Kаква црна маестро со неа само може пари од банкомат да си вадиш .. нека ти извадат виза електрон и нека не кажуваат многу ..
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Kаква црна маестро со неа само може пари од банкомат да си вадиш .. нека ти извадат виза електрон и нека не кажуваат многу ..
ја бев пред три дена у тутунска да извадам виза електрон и му викам на тој ми треба стрикно за на ebay и ми вика џабе ке ја вадиш нема да успееш :(
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
ја бев пред три дена у тутунска да извадам виза електрон и му викам на тој ми треба стрикно за на ebay и ми вика џабе ке ја вадиш нема да успееш :(
Не му викај за на ebay затоа што мора да ја верификуваш на пејпал а тоа не е одобрено кај нас ! речиму само ми треба виза електрон и толку ако може може ако ти даваат друга картичка одјеби ги фала пријатно ... многу се занесуваат во последно време . јас кога вадев му ја кренав цела експозитура кога и се раздерив на таа глупавата јас одам да вадам виза електрон тие маестро ми извадија . од инает да се работело само .
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Бог да чува и да брани, ама ко шо глеам на страницата ако имаш од 16 до 25 години таква картица ти даваат...Не смеат Виза Електрон...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom