Dreamboy / Dreamgirl

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Јас си ја најдов мојата СОВРШЕНА ДЕВОЈКА..My Dreamgirl...Peace
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
КАКВА ДЕВОЈКА ИЛИ ДЕЧКО САКАТЕ??

Ајде овде ставете опис на девојката/дечкото све што сакате очи,коса,тело, и др

се надевам дека ке пратите и некоја слика да ја видиме

ПАА ајде :zlo:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
my dreamboy...mmm :)
pred se, sakam da bide iskren sprema mene, da ne me laze, da me saka mnogu, da me pocituva...i vo nikoj slucaj da ne me omalovazuva.
vaka se nabroeno mozebi izgleda deka baram mnogu no se raboti za DREAMBOY neli? :)
no sepak, mislam deka seto ova sto go sakam od partnerot ne odi edno bez drugo...znaci dokolku me saka-najnormalno e da ne me laze, da me pocituva....
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не сакам да си го замислувам и опишувам.
Кога ќе го најдам, ќе знам. :wink:

Едит: И ќе ви оставам тука негова слика. :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
хмм..веќе не замислувам..затоа што кога еднаш видов еден тип кој што беше баш таков каков што сакам...не знам како да објаснам,ама не беше тоа тоа...и секогаш кога си замислувам ,не испаѓа како што треба така да..од сега решив да не замислувам воопшто,зашто знам дека ќе го најдам дечкото од моите соништа,а кога че го најдам,ќе биде и повеќе од тоа што сум замислувала
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Идејата за dreamboy ми се мења ко годишните времиња:icon_razz и не, не го замислувам уше од својата 10-та година,и не сонувам за нашата венчавка после која ќе живееме happily ever after:pipi: (пошо нели ако си женско, онда уше од мала мечтаеш за твојот принц...Yeah,right!:uvo: )
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Средно-ружна цура со многу пари. Многу да си ја сакам. :**
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
19
Поени од реакции
0
Sovrsenstvoto e relativna rabota.No najvazno e od covekot da go dobivam ona sto mi treba i pred se da me pravi srekna...bez toa a-a
 
N

NeMiRnA

Гостин
Posleden pat koa razmisluvav za toa bev baagi ocajna,toa bese odamna...mnoguuuu odamna...poveke neam dreamboy zaso ne postoi takov,nemozam jas sea da go baram nego cel zivot i da ne se omuzam samo zaso go cekam te go baram...iako bi napraila super kombinacija od nekolku luge so gi poznavam hihihi:)
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
da ima smega taka sredno dolga kosa kosa so kafeavi oci ubavi usni poviskok da e od mene da igra fudbal po moznost i da e famous tipce da e dobar da znae kako da me osvoi so eden zbor i da napravi da go sakm do besvest
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ubav Zgoden Neophoden :D:D:D

Ne iskreno.. Sakam da deluva na mene kao Koka Kola Light.. OSVEZUVACKI :P ili mozebi kako Red Bull da e.. Full of Energy..
 
С

Сатори

Гостин
Веќе имам еден, доволно е.
Црна коса, светол тен, сини очи, голема уста, интелегентен и забавен..не барам мн.:back:
 
Член од
1 март 2007
Мислења
127
Поени од реакции
0
Само Плавуша Ништо повеќе.само пчавуша:zlo:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
dream Girl : da ima smega kosicka po moznost da imas shishki na strana :) da ima sekogas sjaj na usna da e stegnata vo pogledot na oblekuvanjeto da obozava rozeva boja ili crvena da e temperamenta diva raspolozena za zabava da se smee a i da ne zaboravam :) najbitnoto da ima prlsuk 80ka :pos::pos::pos::pos:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Штета што се ожени...ме остави за таа глупата...а колку ни беше убаво...:pos2: :pos2: :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom