Dreamboy / Dreamgirl

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Абе не постои совршен и крај...како шо викате нашите критериуми се мењаат и тој денес шо ми е привлечен за некое време се прашувам шо видов у него..такада..зависи од моменталната состојба..:)
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Kako prvo nikoj chovek ne mozhi da bide sovrshen..to e kako prvo:) A mojot partner od sonishtata mojot "dreamboy" bi izgledal onaka tip4e,so krenato kose,so rokcinja ili nekoja takva moderna frizura:P i nekoj shto ke me saka,se nadevam deka ke go najdam nekogash...:)
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Пред некоја ноќ ја сонував, што да ти кажам за неа, совршена, иста као твојата, веројатно се сестри, кој знае. Него заборавив да и земам број и сеа кој знае кога пак ќе ја сонувам.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
PA vaka nesto:170cm(ne za drugo nego jas sum tolku pa najverojatno na povisoka ne bi i odgovaral),dolga plava kosa,zeleni ili plavi kristalni oci, ubava nasmevka,ubav stomak,ubav zadnik,sredno golemi gradi,pametna, interesna i so stil za oblekuvanje.Ali tesko deka takva moze da se najde pa bi se zadovolil i so pomalko.
 
Член од
14 април 2006
Мислења
76
Поени од реакции
0
Mandy напиша:
Абе не постои совршен и крај...како шо викате нашите критериуми се мењаат и тој денес шо ми е привлечен за некое време се прашувам шо видов у него..такада..зависи од моменталната состојба..:)
Bash taka. Kolku mi se sega smeshni nekoi sto vo minatoto mi bile privlecni.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ммммм... затворам очи и ја гледам. Малечка слатка и сакам и да ја грицкам. Бисерни запчиња, несредена косичка... кога се смее е смешна, кога плаче ја сакам. На сонце е боса, на месечина сјае. Да ја допрам само со поглед ќе се почуствувам изневерен, да ставам рака на неа и веќе не ја почитувам. И кога конечно таа тоа го знае, ми вели... истото го чуствувам и јас.
п.с. Ми е гајле за неа, само сакам да можам повторно да сакам...
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
viktorgg напиша:
Ммммм... затворам очи и ја гледам. Малечка слатка и сакам и да ја грицкам. Бисерни запчиња, несредена косичка... кога се смее е смешна, кога плаче ја сакам. На сонце е боса, на месечина сјае. Да ја допрам само со поглед ќе се почуствувам изневерен, да ставам рака на неа и веќе не ја почитувам. И кога конечно таа тоа го знае, ми вели... истото го чуствувам и јас.
п.с. Ми е гајле за неа, само сакам да можам повторно да сакам...
Читајќи ти ги и останатите коментари...тука/така сме со размисли...и мило ми е тоа...
ама немој да се скараме заради зенскава :))
ПОшто прв си кажа..може нема да ми е сеедно ама ќе поголтнам ако ми ја земешпред очи(викаат ако стварно сакаш некоја, нема да се откажеш без разлика на се,..и може е чудно шо вака го кажувам:"кој прв ке си ја види за него"..ама тоа пошо не ми се верува дека ке најдеме таква...
У случај да ја најдеш, дај...затвори очи повторно и помисли на гладните и боси неухранети дечиња во африка, сети се на мене...и позајмимија бар на неколку мигови...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
PaPucaR напиша:
Читајќи ти ги и останатите коментари...тука/така сме со размисли...и мило ми е тоа...
ама немој да се скараме заради зенскава :))
ПОшто прв си кажа..може нема да ми е сеедно ама ќе поголтнам ако ми ја земешпред очи(викаат ако стварно сакаш некоја, нема да се откажеш без разлика на се,..и може е чудно шо вака го кажувам:"кој прв ке си ја види за него"..ама тоа пошо не ми се верува дека ке најдеме таква...
У случај да ја најдеш, дај...затвори очи повторно и помисли на гладните и боси неухранети дечиња во африка, сети се на мене...и позајмимија бар на неколку мигови...
:) Друже... можеби е веќе твоја... ја имав и ми избега.
Лако је кад те неко ни не заволи, тад само тамна страна срца заболи...
Тешко је кад за неког јединог и свог, постанеш зрнце соли...
Тешко је кад твој неко, престане да те воли. - Балашевиќ
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Ja sonuvav 3-4 godini, ona mi prijde ja zapoznaf i ne ja pustam sega
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Ja sum 178 - da e ona poniska malce
Krupen sum - da e sitnicka ama ne minijaturna
Da e slatka vo liceto, po moznost temna kosa (ali ne mora)
Strasno gaze (malo, golemo,samo da mi e mesesto)
Smisla za humor (inace ke mi se naluti i prvite 5 minuti)
Pametna, realisticna i kinky :)
Ali ova samo na son, neli... :(
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Зошто само на сон... постојат такви... само да ја најдеш.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Xmmmmm zamisluvam i...
Identicno so decko mi :)
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
viktorgg напиша:
Ммммм... затворам очи и ја гледам. Малечка слатка и сакам и да ја грицкам. Бисерни запчиња, несредена косичка... кога се смее е смешна, кога плаче ја сакам. На сонце е боса, на месечина сјае. Да ја допрам само со поглед ќе се почуствувам изневерен, да ставам рака на неа и веќе не ја почитувам. И кога конечно таа тоа го знае, ми вели... истото го чуствувам и јас.
п.с. Ми е гајле за неа, само сакам да можам повторно да сакам...
Незнам зашто али ме расплаче твојов пост!Ме потсети на бившиот,како он да го пишувал!
Посебно болдираното!

Dreamboy....Висок и згоден,привлечен,шармантен,убава насмевка..со црна косичка и црн тен..фраерче.!!
Да ме почитува,да ми верува и да знае што сака во животот!
Да знае како да се однесува и само со мене и со друштво,да е паметен,со смисла на хумор,да не ме лаже,да ме сака се подразбира,да ме изненадува пријатно афкорс и да не ми трчка по гз!
И да не се фура многу,да не е дудлач,да е каваљер,да не се меша таму кај што не му местото,да не болно љубоморен и што е мн.битно да се љуби убаво!:wub:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
RealGirL напиша:
Незнам зашто али ме расплаче твојов пост!Ме потсети на бившиот,како он да го пишувал!
Посебно болдираното!

Dreamboy....Висок и згоден,привлечен,шармантен,убава насмевка..со црна косичка и црн тен..фраерче.!!
Да ме почитува,да ми верува и да знае што сака во животот!
Да знае како да се однесува и само со мене и со друштво,да е паметен,со смисла на хумор,да не ме лаже,да ме сака се подразбира,да ме изненадува пријатно афкорс и да не ми трчка по гз!
И да не се фура многу,да не е дудлач,да е каваљер,да не се меша таму кај што не му местото,да не болно љубоморен и што е мн.битно да се љуби убаво!:wub:
Well thank you :) Ќе го земам тоа како комплимент. :cuc:
Реална девојко, освен висок и фраерче сите твои побарувања се реални и сигурен сум дека дури и јас можам да ги исполнам. Ама дека ќе најдеш фреарче со такви атрибути... таман според темата... dream boy :)
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
...од физички аспект глеано...да е сладок...со красни очиња...долга коса...и секси раце...толку
духовен план...прво да е интелегентен...смисла за хумор, да се убивам од смеење покрај него...предан...чесен...миииил
музичка гледна точка...да се разбират многу во музика...да свирит инструмент(гитара, бас...или тапани)...јеа...
....ех пола од ова да постојт...кај ќе ми беше крајот:):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom