Dreamboy / Dreamgirl

Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Висок барем 183 цм, и тие ми се малку али ете давам минимум од 5 цм над мене. Убаво тело, мора да има развиени гради и рамења. Тоа најмногу ме пали. Плочки на стомакот ама умерени, не сакам некој што изгледа како со скалпел да го сечеле.
Убаво лице, нежно, малку брадичка сакам али не многу. Умерено виткана косичка и крупни очи. Должина на коса не ми значи многу и за кратка и долга коса паѓам.
Мора да биде интелигентен, едноставно мора. Несакам да правам со него муабет и да ме гледа ко од марс да сум паднала да не знае за што зборам. Да биде нежен, и да знае како да ме задржи заинтересирана. Да знае кога треба со него да бидам, а кога треба со другарките да си бидам. И најбитно, да не лажи и изневерува.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Абе, види. Еден мој другар размислуваше гласно,па си направивме и муабет,кој ми остави траен белег:
Што ако Господ, или судбината, ми одредила да имам 10 шанси во животов,да сретнам човек за каков сонувам? И што ако сум ги промашила сите 10??? А? :nesvest:

Дримбој...што е тоа?:raz:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Nema sovreshen dechko za mene ! ednostavno da e lud i otvoren za vavantura ! :D ali go najdof veke .. muah
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
човечката психа е менлива, така да ако вчера на пример жената на вашиот живот била плавуша, денес може да биде русокоса или црна. Така да не постои човек од соништата според мене. Тоа е менлива работа. На овој свет ништо не е константно.
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
KaiTekk напиша:
човечката психа е менлива, така да ако вчера на пример жената на вашиот живот била плавуша, денес може да биде русокоса или црна. Така да не постои човек од соништата според мене. Тоа е менлива работа. На овој свет ништо не е константно.
Но комент....:icon_lol:
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
I have found my dream gril ... about a week ago :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Чиста фикција е тоа...:lud:Не се ни обидувам да го најдам момчето од моите соништа,пошто уствари такво не ни постои.Еднаш мислев дека го најдов,ама испадна дека гадно сум се заебала.Затоа,ако има барем милијардити дел од шанса да постои моето дримбој,ќе чекам тој да ме најде мене :wub:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Идеална девојка

еден мој поранешен текст ги сублимира сите работи кои ги барам кај идеалниот партнер, покрај физичките карактеристики се разбира, ова е подлабоко..:))

Жените се разбира дека не се само за секс..

Без некој посебен редослед ќе набројам
Готвење, чистење, перење
Сецкање на мезе, другари коа ти доаѓаат
Коа излегувате некаде, јака женска покрај тебе е нужност за респект
И за правење муабет се премислив- многу е пофино додека збориш да гледаш некоја слатка девојка, колку и да е досадна, него некој суртук.

Ама денес е тешко да се најде асална девојка. Сите само за секс и сопствено задоволство мислат. Не знам што станало со девојкиве.

Да натераш некоја да почуствува желба да замие садови, зачисти по дома, спржи некое јајце, е посебен марифет, кој по степенот на комплексност е на исто рамниште со самото ќарување на девојката.

Ми треба бе на мене некоја девојка да ми запере гаќи, чорапи, запегла кошула, сепак сум студент тука, немам машина за перење, неможам така несреден да излегувам, си имам јас реноме. Па и дома, да се види дека женска рака поминала, засмукала, изрибала купатилото, ходник. И никогаш не сум можел да вметнам јорган во постелнина, едноставно е премногу сложено, па кој ако не верната девојка покрај мене, со широка насмевка и ведар поглед вешто да го вмкне.

Иако не инсистирам, девојката треба да има познавања од базичен шопинг по пазари. Да не се срами да се ценка, и да може на една тура да пренесе залихи потребни за цела недела. Тоа значи ангажирање на секој можен прст, со посебно ќесе.
Али тоа, заедно со вештината на везење, пеење (иако добар женски глас како придружба додека пеам во кафана, е огромен плус за девојката) и тупање ќилими, не се на врвот на приоритетите кои ги барам кај девојката.
Значи да завршам.. да слуша, да пере, да чисти.. готвење не мора, и така јас подобро од сите нив готвам..
И многу други, ситни работи, кои ја прават убавината во една врска. Работи кои не спојуваат, кои ни се заеднички и не прават среќни. Девојката пред се, треба да се реализира себе си преку мене, и мојата среќа да биде и нејзина среќа. Тоа е основата на стабилната врска.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Хммм... Ај и ја да пишам ред два, три...
Да биде висока колку мене, 178. Да има кратка црна коса и големи очи во било која боја. Средно накај големи гради, СТЕГНАТ ГАЗ, и уште поважно убав стомак.
Е сеа другите работи, па да слуша електронски или метал музики, да го почитува животот и делото на Квентин Тарантино или Брус Ли (не е на одмет и двајцата). Да не тропа христијански глупости. Да има искуство со психотропни супстанци и алкохол но да не претерува конзумијќи ги.
Пааа тоа е мојата девојка од соништата.
Бај д веј има две форумџики блиски до идеалнава, ама не ви кажувам у шо се разликуваат од идеалот :)
 
Член од
13 март 2006
Мислења
245
Поени од реакции
1
pa so znam...da bide povisok od mene do 185,da ima nezen pogled no sepak da bide malku provokatoren da ima polni usni a, teloto da bide dobro gradeno posebno stomacnite muskuli.da bide sportski tip,zabaven pameteni i snaodliv i nikogas da ne mi bide dosadno so nego. a da i da ima karakter.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Nekoja so koja mozeme da se svatime,srodna dosa,GOLEMA SMISLA ZA HUMOR, a takvi sum sretnal mnogu malku
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
nekoj koj ke me saka najmnogu na svet i ke bide nasmeana i srekna licnost,antiozboruvac i antipusac!Izgledot bas i ne e mnogu bitna rabota,moze da go zemam vo predvid teloto,posedno stomakot..mmm..mnogu sakam maski so plocki na stomak!
Ima mnoooogu raboti vo vrska so mojot dreamboy ama ke ve zaboli glava ako pocnam so negovite karakterni osobini!!
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
crna dolga busava kosa, puni usni, mali gradi i se razbira dobra dusa za da me slusa
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Преиспитајте ги вашите одговори сега за ваш партнер од соништата и по неколку месеци/години. Ќе видите дека многу се смениле.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
KaiTekk напиша:
Преиспитајте ги вашите одговори сега за ваш партнер од соништата и по неколку месеци/години. Ќе видите дека многу се смениле.
Само на темава откако е отворена го има тоа, а не па понатаму ... и ај после речи дека има таква работа или дека не треба да растат некои луѓе сеуште за да си го формулираат поимот дримбој/дримгрл:nesvest: :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom