Dreamboy / Dreamgirl

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
да е искрен,нежен, ама не лигуш, да има осет за музика, ритам...И да биде МАЖ.физички, може повисок, имам страв од пониски мажи од мене...Ма, само да е МАЖ, другото од мене зависи...
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
Idealen/a spored vas...

'Mozebi cuvstvata sto gi iskusuvame koga sme vljubeni pretstavuvaat normalna sostojba.Vljubenosta go pokazuva zovekot onaka kako sto treba da bide!' A.P.Cehov
pocnav so misla od Cenov a bi sakala da pisuvame na tema:
Kako ja zamisluvate vasata idealna ljubov/partner.veruvate li deka postoi vasata srodna dusa?koi osobini/karakteristiki treba da gi poseduva edna licnost za taa da bide vas zivoten sopatnik?
well let's gooooooooo.............:helou:
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
не сум размислувал за ова ама...
физички.....да има убаво лице, со убави црти, убава коса(не е битна бојата), симпатична насмевка....тело, не мора да е којзнае шо(море може, може), но да не е рамна како даска, и да не е елегантно пополнета....
психичкиот дел ми е многу поважен од физичкиот
како прво, мора да е ИНТЕЛЕГЕНТНА! без памет не сакам ни да помислам да имам девојка... по карактер....да не прави предрасуди!!! да не се занесува, искрена мора да е, отворена, помирна ама не премногу.... да знае да се снајде со зборови, да има поголем речник.... многу важно да има добар вкус за музика. да има разбирање! ... а за шпански серии, другарки, озборувања, тоа си е нејзино, не ми пречи....како ја шо си имам некои навики шо потешко се менуваат, така и таа...
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Дримбој?
Физички -
Висина - 180
Косичка - ИЧ
Очи - Плави и проклето многу невини колку и да не се поклапа со него како појава..
Тетоважи и пирсови - Задолжително
Устиче - Најслатко
Стил - Рап.. Најшироко облечен од сите што сум ги видела до сеа.. И да.. Да станува кремче на моменти кога ке посакам

Карактер -
Секогаш тука за мене, за муабет совршен, Искреен, Да не вара, да ме сака пред се :P, да знае што сака во животот но и да го кажува тоа.. Да има желба да успее понатаму, Да не покажува почит секому поточно да има свое јас.

Уствари незнам зашто објаснувам толку..
Ја си го пронајдов мојот дримбој пред 5 месеци и си го чувам доста добро сеа за сеа :pipi:
За подетални информации *тоест СЛИКА* клик here
:smir:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Цврст со изразена линија на грбот, добар задник, здрави заби убава насмевка, убав мирис на телото со нормален стил на облекување или онака типски и паметен, интелегентен со широки сфаќања иии факултетлија :)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
дрим грл :
-170 височка
-нека се убаво смее
-нека знае да провоцира
-убава коса,со шишки
-да има прилично добри гради ( на нашки цицки )
- лабилен карактер, да е опуштена, да е удрена малку у глава, со некоја откачена жица, паметна, весела,позитивна понекогаш и смотана :) И да сака да јаде чоколадо :)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
внатрешност:искрен,добар у душа,да знае да сака,да не ме вара,да е директен,спонтан,РОМАНТИЧЕН,да не е многу љубоморен,да ме поддржува,некогаш да ме критикува,да биде со мене кога ми е потребен,да знае да ме насмее,да биде ,откачен,позитивен,да знае да напраи муабет.да има свое јас
надворешност:да е повисок од мене,да има силни раце(коа да ме гушне да ме држи цврсто),заводлив поглед,baby face,убава насмевка и добро газе:vozbud:

знам многу барам и нема да се најде ваков тип ама барем знам што си сакам:pipi:
 
M

**MEMORY**

Гостин
Висок (да не е испод 1.75)
У никој случај да не е плав
Да има осет за музика

Да знае што сака во животот (да не е некој ебиветер)
Да знае да цени и почитува
Да ме насмее и да ме ислуша....

Ако има некој што ги исполнува сите критериуми, нека се обрати кај мене:vozbud:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Visoka nad 180, za da parira na moite 196!
Da ne se ljuti ako nemoze da me pobedi vo tabla, zasto samo tamu nikad ne popushtam!
Da mrazi horor filmovi(ko ja)
Da ne mi se shminka po cel den ili u kafich niz grad itd.
Da znae da kaze neshto, ne sam da si pravam muabet, ne deka mi e teshko :pos2: , ama ne e vo red!
Da znae dobro da igra Beljot zashto e najubava igra za igranje vo parovi!
I koga ke bidam so nea, da se osekam deka sum so zhena (ova e nezno zh:smir: ) a ne so drugar/ka!
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
многу пати си го имам ова размислувано, јас веќе си имам dreamgirl, буквално да пробав да ја замислам таква каква што е 100 % ќе заборавев некој дел, пресреќен сум шо имам среќа да сум со dreamgirl :)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Е баш ми е мило шо има ваква тема, сакав и јас да отворам ваква тема.
Е сеа за мојот тип од соништата:
Физички: Висок, згоден, развиен, по можност со црн тен, фризурата и не е толку битна само да не е мрсна:nesvest: и во однос на стилот на облакање да биде среден пред се, иако најчесто ме пали црна тесна кошулка и широчки фармерки.
Психички:
- Да биде добар, дружељубив, зборлест, да биде паметен, кул, со свој стил, да знае да ме насмее, да ме разбира, да ме слуша коа зборам...
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
хаха совршено не постои ама близу совршено е моето маже Зонченце
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Немам dreamboy. Не ни сакам да имам, фала. Со самиот обид да го замислам "за мене совршениот" ми се крши филм. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom