dreambox+шеринг [ cccam ]

Член од
25 октомври 2013
Мислења
55
Поени од реакции
26
Jazer: пробувај со usals 21.5E i 42.100N
Постепено менувај ги вредностите на 21.5E се додека не најдеш сигнал.
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
64
Поени од реакции
44
Jazer: пробувај со usals 21.5E i 42.100N
Постепено менувај ги вредностите на 21.5E се додека не најдеш сигнал.
Сигнал наоѓам за секој сателит, околу 80 поссто, само што тоа го правам за секој сателит посебно, ако сакам да се префрлам на друг сателит сигналот паѓа на 0 и мора да идам во сетап за да најдам сигнал и така за секого.
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
64
Поени од реакции
44
Од ветер е изместена најверојатно, дали можам сам да го штелувам тањирот, што алат треба ?
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
345
Поени од реакции
477
Kako se dvizi cenata ma sering sega? Me interesiraat osobeno balkanskite paketi.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
346
Поени од реакции
150
Kako se dvizi cenata ma sering sega? Me interesiraat osobeno balkanskite paketi.
Кај нас, околу 70-80 евра годишно, кај кинезите на Али 3-6 долари годишно. Квалитетот е тука некаде. Нашите се малку подобри бидејќи се локални и најверојатно помалку оптеретени, но кинезите за таа цена воопшто не се лоши.

Кој балкански канали те интересираат? Спортски или? Ако ти е за Арена, кинезите отвараат супер за таа цена.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.901
Поени од реакции
1.156
Dajte kontakt od nekoj ozbilen covek so instalira sateliti so rabote toa sve da ima od boxovi i linii niz cela mk so ide
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
346
Поени од реакции
150
Me interesiraat balkanskite paketi, MaxTV, Total, Digitalb, Tring, se otvaraat ovie paketi?
Ги отвараше сите беспрекорно освен MaxTV, но сега кај кинезот (egygold линија) не ги отвара. Мака мачат извесно време. Најверојатно и другите кинески линии го имаат истиот проблем.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.669
Поени од реакции
276
Zavisi kakov servis si nabavil/koristish pred se... ima dosta kvalitetni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
За Рапид зборам.

Не е на исто ниво со сателитска сликата сеуште + ретко каде има 2/3 аудио канали и превод, за тоа сателитската е бог.
 
Член од
28 август 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
За Рапид зборам.

Не е на исто ниво со сателитска сликата сеуште + ретко каде има 2/3 аудио канали и превод, за тоа сателитската е бог.
Servisot shto go koristam vekje nekolku godini pred nekoe vreme pushti 4k kanali, plus audio/prevod kako shto napomena...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
19
Поени од реакции
4
Zdravo dechki
Planiram da stavam satelitska ama mi trebaat samo kanali od exyu, se isplati li ili bolje e iptv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom