dreambox+шеринг [ cccam ]

Член од
25 октомври 2013
Мислења
142
Поени од реакции
227
Jazer: пробувај со usals 21.5E i 42.100N
Постепено менувај ги вредностите на 21.5E се додека не најдеш сигнал.
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
66
Поени од реакции
46
Jazer: пробувај со usals 21.5E i 42.100N
Постепено менувај ги вредностите на 21.5E се додека не најдеш сигнал.
Сигнал наоѓам за секој сателит, околу 80 поссто, само што тоа го правам за секој сателит посебно, ако сакам да се префрлам на друг сателит сигналот паѓа на 0 и мора да идам во сетап за да најдам сигнал и така за секого.
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
66
Поени од реакции
46
Од ветер е изместена најверојатно, дали можам сам да го штелувам тањирот, што алат треба ?
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
497
Поени од реакции
679
Kako se dvizi cenata ma sering sega? Me interesiraat osobeno balkanskite paketi.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Kako se dvizi cenata ma sering sega? Me interesiraat osobeno balkanskite paketi.
Кај нас, околу 70-80 евра годишно, кај кинезите на Али 3-6 долари годишно. Квалитетот е тука некаде. Нашите се малку подобри бидејќи се локални и најверојатно помалку оптеретени, но кинезите за таа цена воопшто не се лоши.

Кој балкански канали те интересираат? Спортски или? Ако ти е за Арена, кинезите отвараат супер за таа цена.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Dajte kontakt od nekoj ozbilen covek so instalira sateliti so rabote toa sve da ima od boxovi i linii niz cela mk so ide
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Me interesiraat balkanskite paketi, MaxTV, Total, Digitalb, Tring, se otvaraat ovie paketi?
Ги отвараше сите беспрекорно освен MaxTV, но сега кај кинезот (egygold линија) не ги отвара. Мака мачат извесно време. Најверојатно и другите кинески линии го имаат истиот проблем.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Zavisi kakov servis si nabavil/koristish pred se... ima dosta kvalitetni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
За Рапид зборам.

Не е на исто ниво со сателитска сликата сеуште + ретко каде има 2/3 аудио канали и превод, за тоа сателитската е бог.
 
Член од
28 август 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
За Рапид зборам.

Не е на исто ниво со сателитска сликата сеуште + ретко каде има 2/3 аудио канали и превод, за тоа сателитската е бог.
Servisot shto go koristam vekje nekolku godini pred nekoe vreme pushti 4k kanali, plus audio/prevod kako shto napomena...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Zdravo dechki
Planiram da stavam satelitska ama mi trebaat samo kanali od exyu, se isplati li ili bolje e iptv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom