dreambox+шеринг [ cccam ]

Член од
23 јуни 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ако сакате да плаќате на лопови у МК за шеринг кои бараат премногу пари слободно правете го тоа, но не и јас. Луѓе, имате клучеви на Aliexpress за 6$ - 6 месеци, тоа е неспоредливо со цените тука кај нас. Јас користам таков веќе еден месец и сум презадоволен. Пишете само CCCAM во Search и тоа е тоа.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Ако сакате да плаќате на лопови у МК за шеринг кои бараат премногу пари слободно правете го тоа, но не и јас. Луѓе, имате клучеви на Aliexpress за 6$ - 6 месеци, тоа е неспоредливо со цените тука кај нас. Јас користам таков веќе еден месец и сум презадоволен. Пишете само CCCAM во Search и тоа е тоа.
pred nekoja strana i jas imam napisano deka imav test od aliexpress prodavacite za cccam sharing i ide sve ok , ma da sea si koristam generator na sekoi 24 saati menjam linija ,
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
66
Поени од реакции
46
Постои шеринг каде што може да се гледаат Sky Uk каналите во HD ?
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
243
Постои шеринг каде што може да се гледаат Sky Uk каналите во HD ?
Sky UK каналите се преместени на UK Beam сателит така да неверувам дека ќе може да ги гледаш ниту ако имаш шеринг...[DOUBLEPOST=1464609124][/DOUBLEPOST]
Постои шеринг каде што може да се гледаат Sky Uk каналите во HD ?
Sky UK каналите се преместени на UK Beam сателит така да неверувам дека ќе може да ги гледаш ниту ако имаш шеринг...
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Sky UK каналите се преместени на UK Beam сателит така да неверувам дека ќе може да ги гледаш ниту ако имаш шеринг...[DOUBLEPOST=1464609124][/DOUBLEPOST]
Sky UK каналите се преместени на UK Beam сателит така да неверувам дека ќе може да ги гледаш ниту ако имаш шеринг...
каде е тој сателитет, невозможно е да се намести антената на таа положба или друго е проблемот?
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
243
https://sat.ses.com/webservice/images/7408054

Накратко, сателитот е Astra 2E/2F/2G на 28.2 °Е , она што е важно е тоа што
- има UK Beam (2E/2F сателити кои имаат многу мал опсег и се наменети за Англија и околните земји)
- EU Beam каде што пред да ги лансираат овие 2F/2E сателитите наменети за UK можеше да се гледа без проблеми со стандардна големина на сателитска чинија.

Моментално сите спортски канали се преместени на УК сателитите (БТ спорт и СКАЈ СПОРТС), така да за гледање од Македонија теоретски би требало некоја минимална големина од 2.5 метри на сателитска чинија.
Сепак има уште нешто останато од филмови, забавни канали на ЕУ сателитите...
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Не е само бимот, туку го сменаја и кодирањето. Исто како тотал, впарија картичкта со ресиверот. Засега скај англија во хаде верзија само преку иптв, исто така и скај италија.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Не е само бимот, туку го сменаја и кодирањето. Исто како тотал, впарија картичкта со ресиверот. Засега скај англија во хаде верзија само преку иптв, исто така и скај италија.
Како се користи тоа ИПТВ? Гледам доста е популарно во последно, дали е подобро во комбинација со андроид тв бокс? И од каде да се земе претплата? Може малце подетално ако сакапш
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Како се користи тоа ИПТВ? Гледам доста е популарно во последно, дали е подобро во комбинација со андроид тв бокс? И од каде да се земе претплата? Може малце подетално ако сакапш
IPTV е кратенка за интернет протокол телевизија, во моментов кај нас застапена од телеком и неотел. За да гледаш потребно ти е уред поврзан на интернет (лап топ, смартфон, компјутер, смарт тв). Имаш можност за гага гледање (види во подфорум тв имат туторијали) или ако не сакаш да се замараш прашај кај локалците твој шо нудет шеринг, дали нудет и акаунт за IPTV. За квалитетно да гледаш IPTV ти требит саглам интернет, со убав upload покрај добриот download.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
пиратски IPTV одприлика е 10еур/месец , се плаќа за 6 или 12 однапред.

Јас тој што го имам ( од 1 човек пробав тапа беше, овој е втор) е одличен, има 400 канали, српски, хрватски, албански (добри филмови даваат на нив), DE, IT, UK по нешто и сум презадоволен.

Го користам на DM500HD.

Сликата не е како на сателитска, нити звукот доаѓа во сараунд - само стерео ама за преносливост е топ.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
HD на пиратскиве IPTV е тежок шит. Барем на мојот IPTV е.
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
15
Поени од реакции
0
Имам сателитска.од 11000 канали што ги имам на листата голем број не ми се пуштаат.Некои ич нема ништо а некои има информација за што има на програмата а не ми се пушта слика.имам тањир со мотор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom