dreambox+шеринг [ cccam ]

Член од
18 октомври 2010
Мислења
348
Поени од реакции
151
Дајте да ја активираме темата малку :D. Кој каков шеринг користи и дали е задоволен од истиот, цена, пакети кои ги отвара и дали е од локалци или интернет?

Јас користам egygold по препорака на @123456. Шерингот е супер за цената, отвара доста пакети стабилно (SKY DE, Polaris, Total TV, HTV и слични). Моментално барам и тестирам други линии за подобра стабилност. Имајќи предвид дека цената на линиите е неколку долари се исплати да се земат од повеќе различни сервери.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.869
Поени од реакции
1.119
Исто користам и јас, ова е буквално бесплатно 3 евра година. Кога уплаќав преку Алиекспрес мислев дека е некоја грешка па ми прерачунува само за еден месец :)
 
Член од
4 декември 2011
Мислења
72
Поени од реакции
36
Пред 2 год земав за 3 месеци, тапа беше линијата.. чести сецкања и смрзнувања


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
64
Поени од реакции
44
Фаќа некој Eurosport Serbia HD

Sent from my SM-C5000 using Tapatalk
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
348
Поени од реакции
151

Attachments

Член од
2 декември 2019
Мислења
49
Поени од реакции
56
Здраво друштво.
Ми треба шеринг за ву соло (дримбох), добар стабилен, да не сецка да не мрзне, да има тотал тв, поларис, макс тв и ех ју канали, тоа ми е најбитно, и да врви како што треба. Да препоарчате некој за ова, некој што користи и е задоволен. Фала однапред
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
64
Поени од реакции
44
Здраво друштво.
Ми треба шеринг за ву соло (дримбох), добар стабилен, да не сецка да не мрзне, да има тотал тв, поларис, макс тв и ех ју канали, тоа ми е најбитно, и да врви како што треба. Да препоарчате некој за ова, некој што користи и е задоволен. Фала однапред
Види на алиекспрес имаш за 3 долари годишно, само што мислам дека таму тешко е да најдеш тотал тв без да сецка инаку другите канали горе доле без проблем работат.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
49
Поени од реакции
56
Види на алиекспрес имаш за 3 долари годишно, само што мислам дека таму тешко е да најдеш тотал тв без да сецка инаку другите канали горе доле без проблем работат.
Не би земал од тие од алиекспрес, би земал од овие што продаваат шеринг и гарантираат и стојат на располагање доколку се појават проблеми во текот на годишната претплата. Значи да си платам колку треба, ама и да работи безпрекорно. Такво нешто барам, некој ако користи или знае некој што продава да ме спои.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.485
Поени од реакции
677
Не би земал од тие од алиекспрес, би земал од овие што продаваат шеринг и гарантираат и стојат на располагање доколку се појават проблеми во текот на годишната претплата. Значи да си платам колку треба, ама и да работи безпрекорно. Такво нешто барам, некој ако користи или знае некој што продава да ме спои.
Еве ти добра и стабилна линија:

Побарај тест линија на 24 часа, ако ти отвора се што ти треба, купи.
 
Последно уредено:
Член од
31 мај 2015
Мислења
64
Поени од реакции
44
Не би земал од тие од алиекспрес, би земал од овие што продаваат шеринг и гарантираат и стојат на располагање доколку се појават проблеми во текот на годишната претплата. Значи да си платам колку треба, ама и да работи безпрекорно. Такво нешто барам, некој ако користи или знае некој што продава да ме спои.
Види тогаш во Скајсат.
 
Член од
4 декември 2011
Мислења
72
Поени од реакции
36
Јас тестирав 3 различни селери пд алиекспрес.. кај сите има мрзнење и сецкање


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
348
Поени од реакции
151
Не би земал од тие од алиекспрес, би земал од овие што продаваат шеринг и гарантираат и стојат на располагање доколку се појават проблеми во текот на годишната претплата. Значи да си платам колку треба, ама и да работи безпрекорно. Такво нешто барам, некој ако користи или знае некој што продава да ме спои.
Да ти гарантира некој тешко, сите ќе ти спуштаат ѕвезди кога ќе платиш за шеринг ама после тоа сам ќе се увериш дека нема перфектен шеринг. Сум пробал шеринзи од СкајСат и од алиекспрес и двете отвараат Тотал ТВ. СкајСат е 80е годишно, алиекспрес е 5 долари годишно (можно е да траат неколку месеци и после тоа да прекинат, можно е и да траат една година, се зависи). После моето искуство ако би бирал јас, би одел со шеринг од али од две места (од двајца различни продавачи за вкупно 10 долари).
Инаку СкајСат е за нијанса малку постабилен шеринг за Тотал ТВ но ни од блиску не отвара палета на канали како што отвара шеринг од алиекспрес.
Ако земаш шеринг од алиекспрес обавезно земај само шеринг што е од egygold.net, egygold.com, egygold.co. Сите други шеринзи од други домеини се катастрофа.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.672
Поени од реакции
276
За 80 еур има рапид ИПТВ шеринг, јас одамна го баталив сателитскиот.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
348
Поени од реакции
151
За 80 еур има рапид ИПТВ шеринг, јас одамна го баталив сателитскиот.
Во врска со ИПТВ, си има предности и недостатоци исто.

Предности: Нема никаква физичка опрема (чинии, кабли итн).
Огромен избор на канали (х10 од сателитската што и веќе е многу но сеедно).
Избор на филмови (најчесто има секции на филмови и серии кои може да се гледаат)

Недостатоци: Потреба од стабилен и брз интернет цело време. (за разлика од сателитска каде е потребен минимален проток на интернет колку за симнување на потребните кодови). Во време на корона, може да дојде до успорувања ако се користи ИПТВ плус Зоом, Тимс, Скајп или Youtube.
Квалитетот на сликата не може да го гарантираат на ИПТВ. Земав и пробав неколку ИПТВ и можам да забележам дека кај сите ХД преносот не е FULL HD туку HD. Ова зависи нормално од милоста на операторот кој го одржува ИПТВ.

На крај ако ме прашаш мене, ако веќе имаш опрема (чинија и спроведен кабел) ќе направиш голема глупост да офиш на ИПТВ.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
49
Поени од реакции
56
Да ти гарантира некој тешко, сите ќе ти спуштаат ѕвезди кога ќе платиш за шеринг ама после тоа сам ќе се увериш дека нема перфектен шеринг. Сум пробал шеринзи од СкајСат и од алиекспрес и двете отвараат Тотал ТВ. СкајСат е 80е годишно, алиекспрес е 5 долари годишно (можно е да траат неколку месеци и после тоа да прекинат, можно е и да траат една година, се зависи). После моето искуство ако би бирал јас, би одел со шеринг од али од две места (од двајца различни продавачи за вкупно 10 долари).
Инаку СкајСат е за нијанса малку постабилен шеринг за Тотал ТВ но ни од блиску не отвара палета на канали како што отвара шеринг од алиекспрес.
Ако земаш шеринг од алиекспрес обавезно земај само шеринг што е од egygold.net, egygold.com, egygold.co. Сите други шеринзи од други домеини се катастрофа.
Фала бате на одговорот. Ми тече сега шерингот кај татко ми (он гледа сателитска плаќа 80 или 100 е , ама сецка кочи,мрзне и се нервира, а гледа само со превод ех ју канали тоатл тв или макс тв). Би земал тоа што викаш од али експрес, од 1 или 2 ако треба и 3 продавачи(ако може), него ќе можам ли јас тоа да го убацам во уредов (не е нешто сложено или, вака ми чепка раката). И тоа од 2 или 3 значи сите се убацуваат и едното ако затаи, влече од другото или? Ако може и линк од али кај што има ова што сакам да гледам. Благодарам однапред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom