Dragonball

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.105
Поени од реакции
9.705
По ѓаволите!!! Минатото лето почнав да си ги гледам eпизодите од каде што прекинаа на А1 и стигнав до кај 180 некаде...и поради некои х причини престанав......немам гледано година и нешто.....ама зимава ќе си надоместам!!!! Морам да го изгледам DB Z а потоа за GT ќе видиме...најзакон цртан е овој жими се!!!!! А за карактер:
VEGETA!!!! Гледајте го ова :pos2:


--- надополнето ---

а за гледање еве овде
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Да знаеш само уште колку многу имаш за гледање. Ова е некаде 1/3 што го имаш напишано, и се гледа дека одамна ти е гледан. Многу важни работи имаш пропуштено.:)
Али сепак, вака прераскажано личи ко некоја шпанска, да не речам турска серија. Треба да се изгледа за да се свати и доживее.
И да, кај ти е Веџита - My second to favorite?:)
Друже дај напиши ги останатите 2/3... Pleaseeeeeee :)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.105
Поени од реакции
9.705
И за крај како потсетување ќе го пуштам прекрасното песниче со кое почнуваше Драгонбол (тој првиот Драгонбол додека Џоку беше мал).


И истото песниче на клавир,многу убаво звучи :wub:

Овие закон се!!!
 
L

Lu

Гостин
Почнав со гледање на Драгонбол Z од првата епизода на планетата Намек кога стигнаа први Булма,Крилин и Џохан (значи не од каде што прекинаа А1 туку 10тина епизоди пред да прекине А1 за да се потсетам подобро) и сега ќе гледам 10тина епизоди и потоа продолжувам од каде што прекинаа А1.

Инаку Драгонбол мене ми е омилен цртан и секогаш за мене ќе биде цртан No.1.:wub:
На училиште јас сум единствената девојка која го има гледано Драгонбол и машките кога праат муабет за Драгонбол јас секогаш им се придружувам во муабетот и знаеме со саати да збориме за Драгонбол :) ,а другите женски се чудат како сум можела да гледам таков цртан со тепање :duel: .
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.105
Поени од реакции
9.705
Почнав со гледање на Драгонбол Z од првата епизода на планетата Намек кога стигнаа први Булма,Крилин и Џохан (значи не од каде што прекинаа А1 туку 10тина епизоди пред да прекине А1 за да се потсетам подобро) и сега ќе гледам 10тина епизоди и потоа продолжувам од каде што прекинаа А1.

Инаку Драгонбол мене ми е омилен цртан и секогаш за мене ќе биде цртан No.1.:wub:
На училиште јас сум единствената девојка која го има гледано Драгонбол и машките кога праат муабет за Драгонбол јас секогаш им се придружувам во муабетот и знаеме со саати да збориме за Драгонбол :) ,а другите женски се чудат како сум можела да гледам таков цртан со тепање :duel: .
Ти е гајле!!! И кај мене има само едно женско што гледа ДБ,Наруто и слични па никому ништо.....ама реално Dragon Ball е најдобриот цртан некогаш направен!!! Само ми е жал што немам гигабајти за да го гледам...ај од на зима ќе почнам да штедам и ќе го гледам!!!!
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
нај бедес карактер.



ја играм Raging Blast 2 деноиве и се присетив на анимето :)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.105
Поени од реакции
9.705
нај бедес карактер.



ја играм Raging Blast 2 деноиве и се присетив на анимето :)
Овој не го знам!!!

--- надополнето ---

^ Јаоо морам да ги гледам и филмовите.
Јас би ги гледал ама ни серијалот го немам догледано....т.е не ми стигаат гигабајти упм....со ова фудбалот се ми бега!!!!
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Имам едно прашање. Пиколо,Јамча & Ко ќе умрат во борбата против Напа и Веџита и тие како и Гоку ќе одат кај Кинг Кај. Дотука го имам гледано и ме интересират дали покасно имаат некоја улога во дбз?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom