Downton Abbey

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Од албумот на Битлс им е преводот :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се додека се синхронизираат сериите, јас нема да ги гледам, макар и Леонардо ДиКаприо играл главна улога. А таман се израдував дека ќе ја даваат пошто се шуткав и никад не ја изгледав ко што треба, ама сега фино лепо кога ќе си направам еден маратон, ќе си ја изгледам он-лајн, ама СИНХРОНИЗИРАНО ништо нема да гледам, пошто тоа би значело дека давам поддршка на тоа, а сум апсолутно против синхронизацијата.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Да ве потсетам само дека почна, за тие што заборавија.
Прилично интересна прва епизода, посебно крајот.
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Серијава ја почнав пред некое време, до 2ра сезона сум и можам да кажам дека е врв. Случајно ја најдов на имдб па ај си реков да видам иако не сум љубител на драми воопшто, али ова е нешто невероватно. Дури и по некоја солза си пуштам посебно за Вилијам :( до тука сум
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Серијава ја почнав пред некое време, до 2ра сезона сум и можам да кажам дека е врв. Случајно ја најдов на имдб па ај си реков да видам иако не сум љубител на драми воопшто, али ова е нешто невероватно. Дури и по некоја солза си пуштам посебно за Вилијам :( до тука сум
Девојче, уште колку ќе плачееш.. :D
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Значи серијава че биди сузе кријем саме теку, посебно и живото ако ти е драматичен дури ја гледаш :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Некој од Шител очигледно ни ја чита темава. Од понеделник почнува синхронизираната Downton Abbey, која наместо "Патот за Аби" како што ја нарекоа минатиот пат, ја превеле: "Замокот на тајните". Зини земјо, голтни ме! :facepalm:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Колку ќе ја упропастат со синхронизацијата. :( Ама утешно е барем што ќе ја дават.

Инаку Мери нешто почна на нерви да ми лази. А уште е многу убава. :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Мене никогаш не ми била нешто посебно Мери, чудно така сите запнати по неа :D Сибил беше 100 пати поубава.
А моментот со Вајолет и Спрат беше врв :pos:
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Некој од Шител очигледно ни ја чита темава. Од понеделник почнува синхронизираната Downton Abbey, која наместо "Патот за Аби" како што ја нарекоа минатиот пат, ја превеле: "Замокот на тајните". Зини земјо, голтни ме! :facepalm:
Зар стварно ќе оди на сител серијава?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Зар стварно ќе оди на сител серијава?
Да. Ја најавуваа уште во февруари, ама не ја прикажуваа. Сега дефинитивно почнува, од понеделник, но синхронизирана и со името „Замокот на тајните“.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
не ја гледам серијава иако сум имал многу прилики кога иде на тв, не за друго, гледам други во моментов, немам време да терам 10 серии од еднаш

но еве само да се пофалам завчера го запознав tom branson (allen leech)
кул типче, баш ми беше криво што не ја гледам за да можев да си помуабетам за серијата.
кажа интересни работи, како оди снимањето, на пример една сцена од 5 мин се снима и по 50 пати.
еве за оние што ја гледаат, кажа дека ќе има и 7ма сезона (мислам дека има 5 до сега? ...како и да е, како што реков не ја гледам)
ми остави добар впечаток, така да прва прилика почнувам ја да гледам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom