Downton Abbey

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
не ја гледам серијава иако сум имал многу прилики кога иде на тв, не за друго, гледам други во моментов, немам време да терам 10 серии од еднаш

но еве само да се пофалам завчера го запознав tom branson (allen leech)
кул типче, баш ми беше криво што не ја гледам за да можев да си помуабетам за серијата.
кажа интересни работи, како оди снимањето, на пример една сцена од 5 мин се снима и по 50 пати.
еве за оние што ја гледаат, кажа дека ќе има и 7ма сезона (мислам дека има 5 до сега? ...како и да е, како што реков не ја гледам)
ми остави добар впечаток, така да прва прилика почнувам ја да гледам
Ау чоече, кој среќниќ си ти, си се запознал во живо со Томче :D
Уште да го прашаше дали во серијава ќе падни нешто меѓу него и Мери, оти ко на така ми мириса работава мене. :P
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Ау чоече, кој среќниќ си ти, си се запознал во живо со Томче :D
Уште да го прашаше дали во серијава ќе падни нешто меѓу него и Мери, оти ко на така ми мириса работава мене. :P
колегата мој беше воодушевен, бидејќи воедно е и голем фан на серијата, па му постави прилично многу прашања, ама беше многу јасен дека нема да може ништо да одгвори за тоа што ќе се случи, нормално обвразни се со договор на такво нешто. таман работа ако е така :)
освен тоа дека ќе има и 7ма сезона, и дека креаторите на серијата веќе имаат детално зацртано што ќе се случи, а до 4та сезона не било баш така, туку било од година за година.
одпосле дознав дека серијата е базирана на вистинска приказна.
инаку за се друго беше премногу љубезен и максимално скромен
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Нели беше потврдено дека петтава воедно ќе биди и последна сезона? Мило ми е ако има уште. Јас почнувам да гледам за време на зимскиот распуст. Едвај чекам.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Џорџ Клуни во Christmas Special епизодата на Downton Abbey

 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Многу таман серија за релаксирање. Ги гледам и си мислам како се забавуваат, најбитно е кој кај кого ќе оди на вечера и кој ќе биде поканет, деца им умираат, животот им продолжува, а у истите тие години моите баби ткаеле ќилими и оделе на вода и на нива, и деца раѓале и леб меселе.
А ваму, слугите живеат подобро од денешниве шивачки во Македонија.

Затоа ги сакам англиските серии: што и да се случи е у беж, јали смрт, јали живот.

Само кај го ставија Раде Шербеџија со бабите, да му се сневиди? И одма се познава дека е Србин. :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Сега читам, шестата сезона ќе биде последна.
 
G

grande-juve

Гостин
Ја изгледав.. нема веќе:(, заврши една многу убава серија...
важно сите среќни и заљубени :D
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
112
Поени од реакции
43
Edna od najdobrite serii koi sum gi gledal, vo top 5 definitivno. Odlicna, odlicna gluma i produkcija. Shteta shto zavrshi.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Мислите ќе го има во Синеплекс?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom