DJ Marte Naumoska

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Јане Сандански-Пиринскиот цар! | Страна 2 | Кајгана форум
forum.kajgana.com › Македонија › Историја
Translate this page
Јане Сандански-Пиринскиот цар.
Јане Сандански... за 10 цели години на отворена тема за него има 9 страници..... а д.џ. марте за 3 дена има 9 страници полни, и Гоце Делчев ќе се засрами со приближно толку страни за 12 год.
а што да се каже па за Кочо Рацин или К.Ј. Питу со по 1 страна коментари, за десетина години.
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Јане Сандански-Пиринскиот цар! | Страна 2 | Кајгана форум
forum.kajgana.com › Македонија › Историја
Translate this page
Јане Сандански-Пиринскиот цар.
Јане Сандански... за 10 цели години на отворена тема за него има 9 страници..... а д.џ. марте за 3 дена има 9 страници полни, и Гоце Делчев ќе се засрами со приближно толку страни за 12 год.
а што да се каже па за Кочо Рацин или К.Ј. Питу со по 1 страна коментари, за десетина години.
Јане, Гоце, Кочо и Кузман немаат пуштано музика во елитните Охридски кафичи.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
девојката си го живее животот, вие мрчите овде на форумов.
Без точката на крај дефинитивно ќе помислев дека Инцуле го пишала постот.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Премногу е малоумно да тераш сеир или да мислиш дека тераш со некој кој не може да врати, али проста раја, да имаше саглам социјални работници најверојатно до сега ќе беа казнети сите до еден за cyber bullying.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
Јас не гледам многу да ја реметат.
Трендот во последно време е да се ремети на ироничен начин, односно да и пишуваш „топ си маче продолжи немај гајле живеј го животот“ односно постови ко на @Incule
А Марте тоа не го сфаќа иронично, така да, сФе е океј.
Прекинете да изигравате white knights.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Јас не гледам многу да ја реметат.
Трендот во последно време е да се ремети на ироничен начин, односно да и пишуваш „топ си маче продолжи немај гајле живеј го животот“ односно постови ко на @Incule
А Марте тоа не го сфаќа иронично, така да, сФе е океј.
Прекинете да изигравате white knights.
И не ме тагнувај и не се замарајте со Марте и не се мешајте во нејзиниот живот
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Ќе пушта и во Хавана Скопје со Панчо Shorty P и Irie Scrach. Има веќе и најава на фејсбук

Секоја чест за овој потег на Панчо.


Ваков текст стоеше на најавата за настанот

Почитувани. Со особена гордост и чест ви ја најавуваме Македонска Диџеј сензација која ни доаѓа од Кичево, а за прв прат ќе настапува во Скопје пред своите повеќе иљадници фанови во Club Havana

DJ Marte Naumoska ја претставува чистата, невината, искрената природа на сите нас. Различни се перцепциите за нејзиното делување на социјалните мрежи, но сепак јас ја гледам како “неспособнa” да ги сфати негативните коментари, материјалистичките и себичните атрибути на луѓето денес, меѓу другите негативни квалитети кои денес се, за жал, се поприсутни. Марте е совршен пример за тоа како се е бесмислено во споредба со она што навистина му е важно на срцето.Верувам дека е многу важно да се има некој како постојана инспирација, мотиватор кој ве држи и ве учи на лекциите од животот, Марте е токму тоа, за неа ништо не е невозможно, а денес тоа е навистина ретко. Секој треба да ја научи таа лекција, а тоа е: Верувај во себе, или остани верен на себе!


Мое мислење е дека Панчо и останатите поискусни треба да ја поднаучат малце како се работи, како до подобра забава и слично. Ако е само заебанција тогаш срам да им е.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Кога ми кажаа прв пат за девојчево си имав некои предрасуди, ако може тоа така да се нарече, затоа што сите некако ја плукаа, па мислев дека е некоја неталентирана, истовремено и арогантна, но уствари кога и ги видов видеата, каква е и што прави, сфатив дека повторно тука е нашиот неталентиран, некултурен и делумно воспитан народ.

Без разлика дали девојчето има некакви (писхички) проблеми или не, без разлика на тоа што не создава квалитетна музика, сепак она бар прави нешто и гледа да создаде некои свои пари, за разлика од некои +20 годишни кои седат дома зад компјутерот под цел ден без работа, ги трошат парите на своите родители и само плукаат по другите.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Марте за две недели поише исшета отколку јас последнава година. Си го живее животот, мрчатори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom