DJ Marte Naumoska

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.978
Поени од реакции
14.748
Па имаше членов шо си го цитирал напишано дека татко и е инспектор ама се откажал од неа или нешто слично.
Не....татко е се нема од нејзе откажано(пријател ми е.....) и во последно време се гледа на него дека е доста ,,утучен,, што викаат србите. Послабо излегува во јавност....како да се срами што Марте се глупира во јавност
Тој е инспектор ...т.е. шеф на инспекторат за организиран криминал во Кичево(порано беше шеф на дрога и оружје)
Што да прави човекот???? вероватно све пробал

можеби кога ќе го надрасти пубертетот ќе се смени нешто. засега само ствара публицитет околу себе...нема направено некоја беља...ама....
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
јака поука ке извлечеш од особа со нарушена ментална состојба нема што
прај се на три ипол нека те дупат сите, служи за потсмев ама сонот си го исполнил



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.742
Требало институциите да си ја средат работата ама кај нас нема шанси тоа да се случи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Иначе што зборите шизофренија, кој шизофреник има фан пејџ со 20к следбеници? Марте е далеку од шизик.
 
K

kicodarker

Гостин
Па имаше членов шо си го цитирал напишано дека татко и е инспектор ама се откажал од неа или нешто слично.[DOUBLEPOST=1544046479][/DOUBLEPOST]
Кој другари бе брат не се заебавај.И сигурно добивала закани од православни гатант на некој Македонец му е гајле шо Марта сменила вера.Требало некој да и помогне сега е касно веќе.
Абе очи ќе и извадеа дека е сликана неколку пати вџамија.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.742
Човекот со најмногу познаства,пријатели,контакти во светот.Блазе си ти.
Па зависи што работи човекот ако патува најчесто што сум го читал познава многу луѓе од неговата околина(Струга,Охрид,Кичево)
Што има толку чудно тука?[DOUBLEPOST=1544053023][/DOUBLEPOST]
Абе очи ќе и извадеа дека е сликана неколку пати вџамија.
Тоа е брат аман веќе од овие православните човек не може да си го каже своето мислење секој што не мисли како нив е неверник и му ја сечат главата.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Прашањето е дали тоа девојче има родители и кој к прават тие воопшто.
Татко и во МВР работи мислам...[DOUBLEPOST=1544053979][/DOUBLEPOST]@kicodarker абе друже, која црна диплома, нема ни средно завршено девојчето. Не е полнолетна сеуште.

А и да е, кој нормален би и дал диплома на тие години и со такви статуси...

Некој горе спомна дека се дружела со Шипци. Така да не е далеку од вистината дека некој ден ќе ја соберат во кола 5-6 души.

Малку е удрена у крило, но греота би било некој да и направи лошо.

А со нејзините статуси и слики со ш.иптарски банди, тера накај таа страна.

Не може сама да и текнува ова што го пишува. Има некој позади неа што ја злоупотребува.

Не сакам да мислам и да биде така, но крајот со девојчево не ми мириса на добро дека ќе биде.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.978
Поени од реакции
14.748
Татко и во МВР работи мислам...[DOUBLEPOST=1544053979][/DOUBLEPOST]@kicodarker абе друже, која црна диплома, нема ни средно завршено девојчето. Не е полнолетна сеуште.

А и да е, кој нормален би и дал диплома на тие години и со такви статуси...

Некој горе спомна дека се дружела со Шипци. Така да не е далеку од вистината дека некој ден ќе ја соберат во кола 5-6 души.

Малку е удрена у крило, но греота би било некој да и направи лошо.

А со нејзините статуси и слики со ш.иптарски банди, тера накај таа страна.

Не може сама да и текнува ова што го пишува. Има некој позади неа што ја злоупотребува.

Не сакам да мислам и да биде така, но крајот со девојчево не ми мириса на добро дека ќе биде.
Ne...nikoj ja nema zloupotrebuvano. Takva e od mala. ušte vo 5-to....6-to oddelenie praveše incidenti vo osnovnoto školo. Sve što pravi...e posledica na nejzinata glava
Albancite zasega ne ja čepkaat od respekt ( i malku strav) od tatko i....šef e na inspektorat , a del od inspektorite sto se pod nego se od vlijatelni albanski familii( Ahmeti... Xaferi....Ceku...) pa malku i tie imaat vlijanie da ne se cepka devojčeto
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.742
Ne...nikoj ja nema zloupotrebuvano. Takva e od mala. ušte vo 5-to....6-to oddelenie praveše incidenti vo osnovnoto školo. Sve što pravi...e posledica na nejzinata glava
Albancite zasega ne ja čepkaat od respekt ( i malku strav) od tatko i....šef e na inspektorat , a del od inspektorite sto se pod nego se od vlijatelni albanski familii( Ahmeti... Xaferi....Ceku...) pa malku i tie imaat vlijanie da ne se cepka devojčeto
Да ама татко и нема вечно да биде инспектор.Такви шанси не испуштаат они а и други клошари и бандити од околината без разлика дали се наши или нивни.Ако татко и не може да и помогне требало да се обрати кон некоја здраствена установа и да побара помош кога веќе е моќен.По самиот поглед ќе видиш дека девојчето не е ок.
ПС:Која генерација е?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Девојчето си го живее сонот си го живее животот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.978
Поени од реакции
14.748
Да ама татко и нема вечно да биде инспектор.Такви шанси не испуштаат они а и други клошари и бандити од околината без разлика дали се наши или нивни.Ако татко и не може да и помогне требало да се обрати кон некоја здраствена установа и да побара помош кога веќе е моќен.По самиот поглед ќе видиш дека девојчето не е ок.
ПС:Која генерација е?
Marte bi trebalo da e maturanka......a tatko i e '68-69 generacija. Inače potekloto im e od M.Brod....vo Kičevo rabotata go ima doneseno. Mnogu korekten i fin čovek...eden od retkite koj e profesionalec...bez nikakva dopirna tocka so partiite
A Marte im e ćerka edinica....nemaat drugo dete
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Ne e vo red toa sto se podbivaat so nekoj sto ima odreden problem ali deka mozes da naucis nesto od nea ne bi se soglasila, da super e da gi ostvaruvas sonistata sustinata ima smisla ali ne po sekoja cena, ako ne te biva za nesto bolje otkazi se otkolku da se blamiras, mene pa mi smeta taa preterana samodoverba kaj nekoi licnosti nemaat rezon za toa kolku se sposobni i skroz se delusional i se blamiraat izigravaat cirkuzanti ne n toa poentata treba da bides uspesen u toa sto si naumil da go ostvaris, malku samokritika a ne so glava u zid.
Da za odredeni prasanja ne treba da ne interesiraat tugjite mislenja ama imas sferi u zivotot kaj sto treba da ostavis nekoj vpecatok za da dobies na respekt u edno opstestvo.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom