DJ Marte Naumoska

Член од
15 март 2009
Мислења
68
Поени од реакции
15
Знае ли некој нешто за актуелната DJ Marte Naumoska
https://www.facebook.com/DJ-Marte-Naumoska-1898008117138349/
дали не трола сите или е можно да е толку отидена со паметот шо не можам да поверувам никако во тоа? Ајде кичевци се надевам ја познавате (оти вика дека е од Кичево), многу ме интересира одговорот. :cuc:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.884
Знае ли некој нешто за актуелната DJ Marte Naumoska
https://www.facebook.com/DJ-Marte-Naumoska-1898008117138349/
дали не трола сите или е можно да е толку отидена со паметот шо не можам да поверувам никако во тоа? Ајде кичевци се надевам ја познавате (оти вика дека е од Кичево), многу ме интересира одговорот. :cuc:
Јас мислам дека со девојчево сеир си тераат.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Срамота е ова што се дешава по фб и твитер.
Па не баш. Срамота е што нејзините блиски и дозволуваат вакво експонирање. И на наша @Incule исто.
Тоа е, кога ќе кренат раце од тебе...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Па не баш. Срамота е што нејзините блиски и дозволуваат вакво експонирање. И на наша @Incule исто.
Тоа е, кога ќе кренат раце од тебе...
Абе тие од дома секако дека имаат вина ама како да и забранат да користи смартфон и интернет во денешно време, да ја затворат во подрум?
Срамота е што возрасни суртуци тераат сеир со малолетно девојче, а немаме институција што ќе се погрижи за неа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Абе тие од дома секако дека имаат вина ама како да и забранат да користи смартфон и интернет во денешно време, да ја затворат во подрум?
Срамота е што возрасни суртуци тераат сеир со малолетно девојче, а немаме институција што ќе се погрижи за неа.
Јеби га, може голем број од нив не знаат дека има блага ретардација ор вотевр.
Тоа што е малолетна нема врска.
Кои се конкретните примери на терање сеир кои тебе те згрозуваат?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Јеби га, може голем број од нив не знаат дека има блага ретардација ор вотевр.
Тоа што е малолетна нема врска.
Кои се конкретните примери на терање сеир кои тебе те згрозуваат?
Не е доволно споделување и тагирање на се и сешто? Малолетна е тоа не е доволно?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.730
Болно е тие шо тераат сеир на вакви лица,ај ќе праиме циркуз на некој со очигледен проблем - интернет јбг
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Кривицата не ја гледам во неа со оглед на тоа дека има проблеми. Верувам дека барем некој од нејзините поблиски знае или заслушнал за тоа што се случува на Facebook, така што тие би требало да бидат први што би реагирале.

Од друга страна, преку таквото од фаќање сеир и правење групи за омаловажување на поединци на социјалните мрежи - ова особено важи за Twitter. Изгледа немаат размислено како тоа може да влијае врз личноста и што се може да се издеси... да не го спомнувам најлошото нешто што може да се случи... и после кој е крив?
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.460
Поени од реакции
2.467
Јас колку што сум слушнал нејзините ич не се замарале со неа , иначе да има некој ментален проблем , порано временска прогноза кажуваше..
А иначе ме интересира како стана популарна? Пошто Марте наша одамна беше DJ , фризерка , медицинска сестра , војник , водител итн...
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Ke ve zamolam site da ja zatvorime temava....devojčeto ima problem i ne e humano ovde da raspravame za toa.

Pred se jas sum blizok prijatel so tatko i...pa mi e žal za niv

Bidete pohumani ve zamoluvam
Како близок пријател, застанете и пробајте да разговарате со нејзините. Сепак ова знае да се одрази многу понатака кај неа во животот. Колку што знам има и споделено телефонски број, и вртат луѓе. Не се знае што може да и се деси. Подобро да се спречи ова пред да стигне во некои мери каде што нема назад...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кој родител кај нас ќе ти признае дека детето му има психички проблем, што ќе кажат комшиите после? И јас сум за да постојат закони каде што ќе бидат заштитени од исмејување онлајн ваквите личности ама и да бидат отстранети од интернет светот барем додека не пројдат низ стручна помош.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom