Diablo 3

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Prodavam Diablo 3 account so lvl 60 Demon Hunter, lvl 33 Barbarian i lvl 13 Monk. Accountot go prodavam zaedno so kutijata od igrata i celata nejzina sodrzina. Cenata moze da se odredi so dogovor. Koj e zainteresiran i saka da mi prati kontakt (Skype na primer) slobodno neka mi prati privatna poraka tuka na forumite. Dopolnitelna informacija, vo Skopje ziveam. Pozdrav
Аман бе имаш огласи
 
Член од
27 јули 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Mislam deka e podobro i za mene i za potencijalni kupuvaci na forumi. Moze da iskontaktirame polesno bez da mi davaat broj ili bilo sto, se dodeka ne dojdeme do soglasuvanje. Plus vaka i ne moram da napisam staticna smetka....moze da bide po dogovor :P
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
ај некој левел 60 нека дае ID да го аднам, ми треба да го утепам диабло на најтмер, со визард сум и мн потешко е него со demon hunter.
 
Член од
29 јули 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Продавам акаунт Диабло 3 со кутија (малце прашина има) со лв 60 баба,монк,вештер + лв 54 ловец на демони.Монк и баба се опремени до акт 3 и има по некое итемче за продавање.Акаунтот има + регистрирано wow - катаклизма.Цена МНОГУ поволна.Заинтересираните нека пишат пораче...
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
137
Поени од реакции
31
NAZDRAVJE NEKA E, ova e Amulet koj e mnogu jak koj ke go vidoa mi go baraa i si vikam cekaj da vidam dali ke go sitnam, abe go staviv i vo rok od 30 minuti otide.Ovoj amulet go znae aleksandar994


Items in review
Gizzard Locket
Time of transaction 20 Jul 2012 08:39 AM BST
Total value in review EUR23.62
--- надополнето: 20 јули 2012 во 17:00 ---

da da sitkam i toa kako
Јас го знам такоџе :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Ќе направат ли да може да се барата со Moneybookers бе, ова PayPal-ов не работи кај нас..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Што ќе има во најновиот Patch 1.0.4 кој ќе излезе до крајов на месецов:

  • Magic find and gold find will no longer be averaged in multiplayer games.
  • Monster health will now be a flat increase of 75% health (per player), regardless of the difficulty in multiplayer.
  • No more enrage timers on elites.
  • Elites will no longer heal to full health
  • They are increasing the health of normal monsters (but increasing the drop of magic or rare items by a factor of four), and lowering the health of champions and rares to shrink the gap between them.
  • They are adjusting fire chains and shielding, and REMOVING Invulnerable Minions.
  • They want to make all items that drop be good, however this is not something they can fully do in 1.0.4. However weapons of ilvl 61 and 62 can now roll damage that extends all the way to top ilvl 63 weapons
  • To help with the dual-wielding and two-handers, they will be adding a new set of stronger affixes
  • Reducing repair costs of high-end items by 25%
  • Legendary changes will have its own blog post
  • MANY more blogs to come covering the buffing of unused skills, and big improvements to WD pets.
Повеќе
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Џабе сите промени кога најголемата негативна страна на играва нема да ја сменат. Одкога ќе завршиш со Inferno нема поента повеќе да играш...освен да ќариш некое евро на RMAH. (n)

Бар да пуштат DLC пачови со нови acts, gear sets и dungeons. Или што знам нека им текне нешто подобро, само нека не ни мачкаат очи со балансирање на играта. Треба драстични промени и новини за играта да го задржи вниманието на максимум левел. Многу луѓе им се одкажаа.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Џабе сите промени кога најголемата негативна страна на играва нема да ја сменат. Одкога ќе завршиш со Inferno нема поента повеќе да играш...освен да ќариш некое евро на RMAH. (n)

Бар да пуштат DLC пачови со нови acts, gear sets и dungeons. Или што знам нека им текне нешто подобро, само нека не ни мачкаат очи со балансирање на играта. Треба драстични промени и новини за играта да го задржи вниманието на максимум левел. Многу луѓе им се одкажаа.
Имаш други херои за играње, а продолжение ќе има секако, само ќе почекаме некоја година.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Имаш други херои за играње, а продолжение ќе има секако, само ќе почекаме некоја година.
Не сум по алтови и PvP, сум вложил доста време и голд во еден карактер и сакам со него да продолжам да играм. Инаку мислев на DLC (downloadable content) во форма на мали пачови кои се прилично евтини, а не за целосна експанзија. :)
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Како можете бе само 1 карактер да играте ? Јас имам 3 карактера 60 левел :) Нормално дека ке здосади ако играш само 1
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Па ако правење карактери до бескрај ти е дефиниција за интересна игра, мене не ми е. Плус задоволен сум со монкот како функционира, зошто би менувал? :)

Не ја хејтам играта, давам валидни критики. Ако погледнеш назад неколку страни и ги најдеш моите стари постови ќе видиш дека сум задоволен од играта во целина. Значи има ОК приказна, графиката проаѓа, гејмплејот е топ. Левелирањето ми беше интересно и дур правев прогрес во Inferno беше напнато но забавно. Но тука приказната завршува со тој карактер и оставен си со слаби опции за end-game - PvP (уште не е пуштено) или левелирање на нови карактери.

И погледни ги сите промени што доаѓаат во 1.0.4, балансирања и упростувања. Место да додаваат нови affix-и и да внесат "challenge", они тргаат Invulnerable Minions. А за ајтемизацијата во играва да не почнувам, ОК сум со тоа добрите ајтеми да паѓаат редко, но количината на ѓубре што паѓа е иритирачка. Правам Cyadea/Azmodan ранови и ми дава 51 ilvl ајтеми? Или пак си се израдувал на ilvl 63 ајтем го отвараш и ти дава gold and health pick up radius, random resistance, extra health from globes и 30 dexterity, и после иди продај го :LOL:. Се гледа дека ајтемизацијата на играва им е ретардирана, апла е правена за да им се купуваат ајтеми на RMAH.

Сакам играва да успее, ама тешко веројатно дека некој од наредните пачови ќе успее да ја промени играта во позитивна насока. Останува да видиме. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom