Diablo 3

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Одете на Blizzard на сајтот ке видете еден интересен splash-screen.

www.blizzard.com

Најверојатно Diablo 3. Погледнете ги Runes, левата е Shael Rune, а десната е Hel Rune, и двете се од Diablo.

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Одете на Blizzard на сајтот ке видете еден интересен splash-screen.

www.blizzard.com

Најверојатно Diablo 3. Погледнете ги Runes, левата е Shael Rune, а десната е Hel Rune, и двете се од Diablo.

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
June 23, 2008 - Viewers visiting Blizzard's official web site will be directed to a mysterious new art piece showcasing what appears to look like textures of cracked blue ice. Scanning the page's source code, the image is called "icefield." What is most interesting to note about the image is a small symbol in the center left of the piece which shares a striking resemblance to the etchings on the Frostmourne sword, protagonist Arthas Menethil's evil and powerful weapon which debuted in Warcraft 3.

Мене ми личи како на најва за WoW експанзијата Wrath of The Lich King.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
June 23, 2008 - Viewers visiting Blizzard's official web site will be directed to a mysterious new art piece showcasing what appears to look like textures of cracked blue ice. Scanning the page's source code, the image is called "icefield." What is most interesting to note about the image is a small symbol in the center left of the piece which shares a striking resemblance to the etchings on the Frostmourne sword, protagonist Arthas Menethil's evil and powerful weapon which debuted in Warcraft 3.

Мене ми личи како на најва за WoW експанзијата Wrath of The Lich King.
Погледни го ова....


 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе и да е Diablo III, видете дека сеуште не е искочена StarCraft.
Нема сомнение дека ќе искочи Diablo III, ама до кај 2020 може ќе биде :(
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Мал апдејт.

Ако се сеќавам, според тоа што го имам прочитано, оти ја немам завршено играта, кон крајот на 2ката, играчот го поразува Диабло и го замрзнува пеколот.?.?
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Уште еден апдејт...

Истиот Shael Rune го има и на Frostmourne мечот. :uvo:

Толку од мене за денеска,ако има некој повеке инфо нека пише тука.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Уште еден апдејт...

Истиот Shael Rune го има и на Frostmourne мечот. :uvo:

Толку од мене за денеска,ако има некој повеке инфо нека пише тука.
Kликни на линкот за WOW што е и поврзи ја позадината(флешот) со сплешскринот на почетокот на близард. ИСТ е
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Како што прочитав на една страна Близард секој ден ставаат нов Rune на сликата.И демек тоа мразот се топел со секој нов апдејт на сликата.Првиот rune горе лево е од мачот на Артас од WarCraft 3.Вториот rune горе десно е Hel rune од Diablo 2.Третиот rune доле лево е логото на протос од Star Craft.Што и како им е замислава на Близард само они си знаат очигледно :)
 
H

HCL

Гостин
Абе и да е Diablo III, видете дека сеуште не е искочена StarCraft.
Нема сомнение дека ќе искочи Diablo III, ама до кај 2020 може ќе биде :(
Тука си во право. Blizzard се познати по пролонгирање на датуми на излагање на игри.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Како што прочитав на една страна Близард секој ден ставаат нов Rune на сликата.И демек тоа мразот се топел со секој нов апдејт на сликата.Првиот rune горе лево е од мачот на Артас од WarCraft 3.Вториот rune горе десно е Hel rune од Diablo 2.Третиот rune доле лево е логото на протос од Star Craft.Што и како им е замислава на Близард само они си знаат очигледно :)
Ке откријат што е Project Hydra?
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Официално е момци. Еве само што Blizzard ни ја открија новата игра. :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
June 28, 2008 - Live blogging Blizzard's Worldwide Invitational 2008 opening ceremony.

12:20 - Jay Wilson, lead designer on Diablo 3 coming out. He's going to demo the game.

12:18 -- Footage of large scale battles, comets streaking across the sky, demons, Diablo 3 officially announced.

Значи близард официјално ја најави Diablo 3 на WWI кој што се одржува во Париз.Епа Diablo fan boys со среќа :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Штом е официјално, може да се спојат темите.. *спојува* Е така.
А сега, ајде честито нека ни` е на сите.. не сум fanboy, ама немам апсолутно ништо против играње уште една квалитетна игра :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom