Diablo 3

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Па ако правење карактери до бескрај ти е дефиниција за интересна игра, мене не ми е. Плус задоволен сум со монкот како функционира, зошто би менувал? :)

Не ја хејтам играта, давам валидни критики. Ако погледнеш назад неколку страни и ги најдеш моите стари постови ќе видиш дека сум задоволен од играта во целина. Значи има ОК приказна, графиката проаѓа, гејмплејот е топ. Левелирањето ми беше интересно и дур правев прогрес во Inferno беше напнато но забавно. Но тука приказната завршува со тој карактер и оставен си со слаби опции за end-game - PvP (уште не е пуштено) или левелирање на нови карактери.

И погледни ги сите промени што доаѓаат во 1.0.4, балансирања и упростувања. Место да додаваат нови affix-и и да внесат "challenge", они тргаат Invulnerable Minions. А за ајтемизацијата во играва да не почнувам, ОК сум со тоа добрите ајтеми да паѓаат редко, но количината на ѓубре што паѓа е иритирачка. Правам Cyadea/Azmodan ранови и ми дава 51 ilvl ајтеми? Или пак си се израдувал на ilvl 63 ајтем го отвараш и ти дава gold and health pick up radius, random resistance, extra health from globes и 30 dexterity, и после иди продај го :LOL:. Се гледа дека ајтемизацијата на играва им е ретардирана, апла е правена за да им се купуваат ајтеми на RMAH.

Сакам играва да успее, ама тешко веројатно дека некој од наредните пачови ќе успее да ја промени играта во позитивна насока. Останува да видиме. :)
Друже вака кога збориш ми изгледа како да си поверувал на машинеријата која ја рекламираше играта. 9gag пред се, направи да мислиме дека Diablo 3 е за секого.

Како и сите други игри, оваа си има свој концепт и луѓе кои ја сакаат. Не е ова WoW, затоа чудни ми се барањата за инстанци и слични експанзии. Оваа се игра од хардкор фанови, кои сакаат да ја пројдат 125%, како Корунот.

Ти чим си ја свртел со Монк на инферно, ваљда имаш потрошено 60 саати на неа веќе, што е повеќе него било која игра за истите пари. :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Мац , не лупај глупости ...хардкор фанови мај ес ...70% од хардкор фановите се откажаа зашто врска нема играва со д2 а уште помалце со фамата што се креваше за истава.


Прво и основно , сеуште нема ПВП ...ај мин , уат д фак ?
Второ , Рмахот се покажа како добра инвестиција но како и по обичај , кинезите ни го начукаа.
Трето - ти паѓа епик , добиваш ерекција викаш АУ јако нешо , глеаш кур поголем и сив ајтем од нормал дека е појак од истиот ....нема резон ....
Четврто , како може да имаш поправки кои се х15 од тоа што го правиш ?
РНГ-то им е ЗАЕБАНО до даске ...како да ти кажам...+ играта ВРИЕ багови ...ВРИЕ ....
--- надополнето: 13 август 2012 во 00:40 ---
пс: Шиткам д3 акаунт , ако е некој заинтересиран ...не веруем да ја заиграм пак пошто сум разочаран до смрт од истава ,а ја чекав 250 години ....
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Другпут да ме слушате мене ;)


P.S Еве го и Kriparian еден од најголемите D3 фанови игра Path of Exile веќе неколку недели.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Мац , не лупај глупости ...хардкор фанови мај ес ...70% од хардкор фановите се откажаа зашто врска нема играва со д2 а уште помалце со фамата што се креваше за истава.


Прво и основно , сеуште нема ПВП ...ај мин , уат д фак ?
Второ , Рмахот се покажа како добра инвестиција но како и по обичај , кинезите ни го начукаа.
Трето - ти паѓа епик , добиваш ерекција викаш АУ јако нешо , глеаш кур поголем и сив ајтем од нормал дека е појак од истиот ....нема резон ....
Четврто , како може да имаш поправки кои се х15 од тоа што го правиш ?
РНГ-то им е ЗАЕБАНО до даске ...како да ти кажам...+ играта ВРИЕ багови ...ВРИЕ ....
--- надополнето: 13 август 2012 во 00:40 ---
пс: Шиткам д3 акаунт , ако е некој заинтересиран ...не веруем да ја заиграм пак пошто сум разочаран до смрт од истава ,а ја чекав 250 години ....
Кои багови? А и не за џабе постојат пачеви.

PVP не извадија на почеток затоа што избрзаа да ја извадат играва. Правена е последниве 2 години од прилика, сигурно не ја правеле цели 10-12 години.

Мене ми е перверзии, посебно приказната. Path of exile и Torchlight се супер игри, ама им фали нешто, не се Diablo. Ги нема тие класи, таа приказна, тој гејмплеј.... Како да гледаш некој филм сличен на Matrix, ама ги немаш Morphius и Neo, ги немаш зелените нијанси, бројките.....

Од играва само ме разочара што многу лош распоред направиле за Legendary и Set работите во поглед на Diablo 2. Тука треба да си веќе при крај на играта (над 80 саати) за да почне нешто од нешто вакво да се падне. На D2 си имаше за секој левел по миљон уникатни и сетови.... тука ја утнаа работата.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Кои багови? А и не за џабе постојат пачеви.

PVP не извадија на почеток затоа што избрзаа да ја извадат играва. Правена е последниве 2 години од прилика, сигурно не ја правеле цели 10-12 години.

Мене ми е перверзии, посебно приказната. Path of exile и Torchlight се супер игри, ама им фали нешто, не се Diablo. Ги нема тие класи, таа приказна, тој гејмплеј.... Како да гледаш некој филм сличен на Matrix, ама ги немаш Morphius и Neo, ги немаш зелените нијанси, бројките.....

Од играва само ме разочара што многу лош распоред направиле за Legendary и Set работите во поглед на Diablo 2. Тука треба да си веќе при крај на играта (над 80 саати) за да почне нешто од нешто вакво да се падне. На D2 си имаше за секој левел по миљон уникатни и сетови.... тука ја утнаа работата.

Брзале,не брзале - мене како гејмер ме боли кур ? сепак ФАЛИ Пвп ...единственото нешто за кое што се купуваше оригинална верзија на д2 на времето.

Ова со 80 саата не знам шо да тик ажам , мене единствените епици ми се за лвл 13/52/57 и ми се паднати на нормал и најтмер .....РнГ-то им е заебано до посер.

Очекував повеќе али ај ..
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
137
Поени од реакции
31
Јас му ја углавив инферно акт 2 во оазата... Не се проаѓа со хантер за жива глава... Сега се надевам дека со новиот пач ќе продужам нормално со него да играм зашто од очај само хардкор херои почнав да си рокам :D
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Излезе бесплатната верзија Diablo 3 Starter Edition
--- надополнето: 15 август 2012 во 19:09 ---
Со новиов пач 1.0.4 ептен ќе ја подобрат играва и ќе ја направат далеку поинтересна. Еве неколку примери што ќе прават со Legendary Items:


СТАР НОВ


This sword has a chance to summon a demon to fight with you -- with a twist. This demon has the Fire Chains affix, and the other end is attached to your character. Mwahaha!

 
Член од
12 декември 2009
Мислења
137
Поени од реакции
31
Е такви измени за легенд се бараат :) Многу ми нема логика вака...
Иначе што викате за ова? Ниту сличен не најдов во АХ, сега пробувам во РМАХ да го шитнам...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Е такви измени за легенд се бараат :) Многу ми нема логика вака...
Иначе што викате за ова? Ниту сличен не најдов во АХ, сега пробувам во РМАХ да го шитнам...

Срање е ова, ама пробај, може ќе се најде некој луд да даде кеш.
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Абе чекај сега овие сега што се стари леџендери ајтеми на новиот пач ќе бидат појаки или ќе останат исти а само новиве што ќе дропаат ќе бидат појаки ?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Само новите. Читај имаш многу детали и информации на diablofans.
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Така и си мислев а btw ме мрзеше да читам знам има некој да ми одговори :D
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624

Kajgana Shop

На врв Bottom