Diablo 3

Член од
30 јули 2010
Мислења
157
Поени од реакции
40
Ако си купил од официјална страна од близард, значи нема никакви теоретски шанси да ти ги земат парите и да не ти пуштат тоа што си платил. Ти којзнае од која страна си платил.
Абе од официјална од близард digital download не ми е првпат од близард да купувам ги имам Cataclysm и starcraft купено без проблеми али сеа кога купвев диабло напиша transcation failed а ми стигна порака од банка дека успешно беше направено успешно плаќање , и исто зборував со тој од близард таму ми потврди дека било направено купување , но немам диабло лиценца.
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Абе од официјална од близард digital download не ми е првпат од близард да купувам ги имам Cataclysm и starcraft купено без проблеми али сеа кога купвев диабло напиша transcation failed а ми стигна порака од банка дека успешно беше направено успешно плаќање , и исто зборував со тој од близард таму ми потврди дека било направено купување , но немам диабло лиценца.
Не знам брат... јави им се ја скајп, земи извади потврда од банка дека е извршена трансакција и прати им.. ќе ти средат тоа, не е проблем.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.846

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Како се плаќа на сајтов? Еден другар сака да ја земе, ама кога ќе се кликне да се купи играта, ти дава да бираш од листа на банки во Полска (претпоставувам).
Хм, имаше порано опција за со картичка, ќе ѕирнам подетално па ќе пишам.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
На metacritic има бајаги голем rage за играва :oops:

Еве еден искрен коментар (оцена 5 и' дал типов)
A solid meh. Without ranting about server issues, you click things and they die. Sometimes when there are a lot of things you press a number and/or q and continue clicking things. The setting, atmosphere and story is alright but not good enough to make up for the repetitive gameplay. Collapse

19 of 21 users said yes
"You click things and they die..." :pos:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.846
Не знам како играле тие што ја поминале (на нормал) за 6 саати. Па мене повеќе од тоа ми требаше само за Акт 1... Али тоа е, постојат луѓе кои не знаат да играат и целосно да уживаат во вакви игри, туку гледаат што побрзо да ги завршат. И после се бунат дека кратка била играта... :tapp:
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Како еден мој другар.Трча дирекно кај што му блинка на мапа,не чисти ништо целосно,доаѓаат филмчиња,конверзации со карактери спама "esc" за да ги прекине и пордужува да трча дирекно по квест пак.Што очекуваш за колку време ќе ја сврти така? Па не е тоа понтата на играта бе мајкуму.Плус кликал само и умирало све WOW! нека дојде hell и inferno тој истиот па нека пише пак нешто такво.Луѓево се ептен смешни ја игра на нормал и мисли којзнае што направил.Страшно.
 
B

BrunoFresh

Гостин
Како еден мој другар.Трча дирекно кај што му блинка на мапа,не чисти ништо целосно,доаѓаат филмчиња,конверзации со карактери спама "esc" за да ги прекине и пордужува да трча дирекно по квест пак.Што очекуваш за колку време ќе ја сврти така? Па не е тоа понтата на играта бе мајкуму.Плус кликал само и умирало све WOW! нека дојде hell и inferno тој истиот па нека пише пак нешто такво.Луѓево се ептен смешни ја игра на нормал и мисли којзнае што направил.Страшно.
Не му е интересна, оти ја прескокнуваат и не ја читаат приказната :) Затоа.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Значи треба да изиграм низ истата игра само што ќе биде потешко за да се рачуна дека сум ја поминал играта :ROFLMAO:

Кога ќе ги поминам сите ќе си го извадам десното копче на маусот. Така уште потешко ќе ми биде.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
На metacritic има бајаги голем rage за играва :oops:

Еве еден искрен коментар (оцена 5 и' дал типов)

"You click things and they die..." :pos:
Се избацуваат на страната и даваат рејтинг 0 заради Error 37, не дека знаат што е конструктивна критика.

А да, и сите вите што се буните за задолжителен интернет за single player игра, нека ви текне колку игри пиратски сте симнале, па после бунете се.
 
B

BrunoFresh

Гостин
Се избацуваат на страната и даваат рејтинг 0 заради Error 37, не дека знаат што е конструктивна критика.

А да, и сите вите што се буните за задолжителен интернет за single player игра, нека ви текне колку игри пиратски сте симнале, па после бунете се.
Остај ги. Со Притискање ESC и одење само по патот без да ја читаш приазната и да ги гледаш другите работи, сигурно е дека за 2 сати "ќе ја поминиш играта". Пола од нив незнаат ни што играат а ни ја имаат чепнато Diablo 2. Голем обожавател сум со години играм Diablo 2 и на официјален играв и има толку уште работи што не ги знам, и се нервирам. Diablo 3, тие start editor-и немаат ни од малот прст, ноктот, чепнато играта па да знаат. Башка гледаш дека како и сите и тие така. Немаат свој гејмерски живот и свое јас туку што дугите сите прават ајде и тие ќе се радуваат диабло 3 излегува. Прашај ги од нив пола незнат ни што играат, пак ќе речам. Башка, остај што викаат во2 сати act 1 се поминува. 90% од нив немаат гледано интервјуа каде што членовите на blizzard убаво кажуваат уште најпрво за act 1 и normal и nightmare.
 

stru4nak

Лек за се ти e FORMAT C:
Член од
31 октомври 2008
Мислења
40
Поени од реакции
1

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Не се плаќа месечно?
wow имаше мнооогу играчи во мк а се плаќаше шо знам колку таму 1200 месечно? И бибил сеа најде да кењаш за ценава на Diablo 3? :D

Иначе за проблемите со ерори ово оно, требаше да ги очекувате... сепак има ОГРОМНА заинтересираност за играта и + се иде преку интернет...
За single player шо мора интернет се сложувам, тиње е и не го оправудам за било што.

Have fun everyone, there's a slight chance I'll join you во блиска иднина...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom