Diablo 3

Член од
22 октомври 2011
Мислења
65
Поени од реакции
10
Значи играва е многу скапа :(
 
B

BrunoFresh

Гостин
Значи играва е многу скапа :(
Сите игри се толко не се жали. Поарно да ја купиш 1, 3700 денари него да плаќаш ко на Wow секој месец за да играш по 700ки :)

п.с. Незнам што сакате вие. За 100ка со се оригинален key од кај џупцине
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Значи треба да изиграм низ истата игра само што ќе биде потешко за да се рачуна дека сум ја поминал играта :ROFLMAO:

Кога ќе ги поминам сите ќе си го извадам десното копче на маусот. Така уште потешко ќе ми биде.
20% од се што има во играта ти е во Normal.
--- надополнето: 16 мај 2012 во 19:52 ---
Значи играва е многу скапа :(
А колку пари се Assassins Creed, Max Payne 3, Call of Duty, Prototype...?
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
65
Поени од реакции
10
Ама Assasins Creed, Max Payne 3, Call of Duty, Prototype можиш да си ги земиш од pirate bay :D а ова се работи преку серверот на battle.net и не се знај дали некогаш ке има приватен сервер и ако има то ќе биди по некоја година :)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
не е играва многу скапа, него ние сме многу сиромашни. И јас сакам да ја играм, фан сум на диабло, ама немам пари. И сигурно некој у близард нема да каже “еј чекај бе Веспертајн е наш голем фан и за него игра безпари зашто е невработен социјален слуај. А зашто нема добра конфигурација пратете му и еден Apple од најновите нека се радува“.
Оваа е смешна цена за у америка или некоја европска земја. А близард не прави игри за у африка, тамо немаат ни 486 а камо ли па 586 :)
А играта е супер иначе, ја видов на слики, и се надевам дека ке ја ќарам за извесно време ;)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Аман доста ја браните цената на играта. Не сме ние сиромашни туку издавачите, а помалку и трговците се стегнати.

Што е уште потрагично, овде некои што ја бранат скоро сите останати игри ги пиратираат. Немате ни (морално) право да зборувате за цени. Мислам вие што пиратирате нели го правите тоа оти ви се скапи игрите така? Ама еве сте ја купиле Дијабло оти очекувате многу и сега викате цената е во ред иако цената е исто скапа колку кај игрите кои сте ги симнале пиратски. Сега скапа е или не е?

Значи ништо не ги спречува издавачите и трговците во САД играта да ја продаваат 60$ а кај нас 10$.

Дијабло беше на мета од мене оти таа игра се рекламираше наголемо и нашироко по таа висока цена. Инаку имало и поскапи работи од неа, пример MW3 во Југотон беше 4000 денари.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Ама Assasins Creed, Max Payne 3, Call of Duty, Prototype можиш да си ги земиш од pirate bay :D а ова се работи преку серверот на battle.net и не се знај дали некогаш ке има приватен сервер и ако има то ќе биди по некоја година :)
ti nemas pari zatoa taka zboris, predlog do foumov, site da dademe po 1 evro da mu ja kupime igrata pa da vidime dali ke zbori taka, ti si kako edni moi drugari za WOW koga zborea, vakva bila kako ne ja ke im davam sekoj mesec, igrata e tapa nie si igrame kanter,neznam kako mozes da ja igras taa igra, po nekoja slucajnost vleguvam vo internet kafe gi gledam igraat wow na piratski serveri,i tuka pak pocna nateganjeto pocnaa da se vadat, ja im rekov site ste isti, site sto nemaat pari da ja igraat wow plukaat po igrava, TAKA i ti za diablo
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
ti nemas pari zatoa taka zboris, predlog do foumov, site da dademe po 1 evro da mu ja kupime igrata pa da vidime dali ke zbori taka, ti si kako edni moi drugari za WOW koga zborea, vakva bila kako ne ja ke im davam sekoj mesec, igrata e tapa nie si igrame kanter,neznam kako mozes da ja igras taa igra, po nekoja slucajnost vleguvam vo internet kafe gi gledam igraat wow na piratski serveri,i tuka pak pocna nateganjeto pocnaa da se vadat, ja im rekov site ste isti, site sto nemaat pari da ja igraat wow plukaat po igrava, TAKA i ti za diablo
Те молам ослободи не од глупиве муабети. Не значи дека ако си купил една игра (извини две со се WoW) играш све оригинали. Не е работата дали има пари или не, реално гледано играва е прескапа за нашиот регион. Кажи ми барем уште една игра за која имаш платено? Тој што не е голем фан на Blizzard може да почека и да си ја купи за многу пониска цена, или нормално доколку не ужива во мултиплеерот да си ја симне кракната. Он не ти рече на тебе дека не е добра или не ја бивало играта, само спомна дека за нашиов стандард е скапа и моментално за оваа цена не би ја купил.
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Diablo 3 можеше да се купи за евтини пари до пред некое време. Преку Ануал Пас, ако се претплатиш 1 година на ВоВ. А тоа се правеше по страшно ниски цени за некој си 25 евра имаш 12 месеци ВоВ и Дијабло 3. Или за 75к голд. тоест беспари.
Моментално на црниот маркет се продава Д3 за 40е или 200к ВоВ голд.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Те молам ослободи не од глупиве муабети. Не значи дека ако си купил една игра (извини две со се WoW) играш све оригинали. Не е работата дали има пари или не, реално гледано играва е прескапа за нашиот регион. Кажи ми барем уште една игра за која имаш платено? Тој што не е голем фан на Blizzard може да почека и да си ја купи за многу пониска цена, или нормално доколку не ужива во мултиплеерот да си ја симне кракната. Он не ти рече на тебе дека не е добра или не ја бивало играта, само спомна дека за нашиов стандард е скапа и моментално за оваа цена не би ја купил.
sakas da ti kazam kolku igri imam kupeno orginal,, samo da ti go prikazam steam akauntot-tamo imam 320 dolari za igri dadeno, treba uste da ti kazam koi igri gi imam zemeno orginal?
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325

Kajgana Shop

На врв Bottom