Diablo 3

Член од
9 мај 2011
Мислења
278
Поени од реакции
65
Член од
19 април 2012
Мислења
429
Поени од реакции
681
20% од се што има во играта ти е во Normal.
--- надополнето: 16 мај 2012 во 19:52 ---


А колку пари се Assassins Creed, Max Payne 3, Call of Duty, Prototype...?
Цената на Assassin's Creed: Revelations падна на 40€, Max Payne ти е 50€, MW3 уште ја држи истата цена од 60€, Prototype 2 е 50€. Поскапувањата на некои игри се поради конзолите и затоа ја достигнуваат таа цена од 60€, во иднина може и поскапо да биде, ама... не се знае. :)

Значи ништо не ги спречува издавачите и трговците во САД играта да ја продаваат 60$ а кај нас 10$.
Не може да ја направат по цена од 10$/€ кај нас, затоа што ќе дознае дека цената во некоја одредена држава е многу пониска од европската цена, со тоа што многумина ќе ја купат по пониска цена отколку по повисоката цена од 60$/€.

Иначе, цените на игрите во Австралија се уште поскапи од сите други цени, кај нив цените достигнуваат и по 70-90$, а да не збориме ако сакаш да купиш Дигитал Колекторс Едишон, или пак Колекторс Едишон. :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Дали случајно во Југотон има Колекторс Едишон од Диабло 3? Или пак ќе треба од интернет да го купам Колекторс Едишонот? Ако го има, тогаш би го земал иако е 100€.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Цената на Assassin's Creed: Revelations падна на 40€, Max Payne ти е 50€, MW3 уште ја држи истата цена од 60€, Prototype 2 е 50€. Поскапувањата на некои игри се поради конзолите и затоа ја достигнуваат таа цена од 60€, во иднина може и поскапо да биде, ама... не се знае. :)



Не може да ја направат по цена од 10$/€ кај нас, затоа што ќе дознае дека цената во некоја одредена држава е многу пониска од европската цена, со тоа што многумина ќе ја купат по пониска цена отколку по повисоката цена од 60$/€.

Иначе, цените на игрите во Австралија се уште поскапи од сите други цени, кај нив цените достигнуваат и по 70-90$, а да не збориме ако сакаш да купиш Дигитал Колекторс Едишон, или пак Колекторс Едишон. :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Дали случајно во Југотон има Колекторс Едишон од Диабло 3? Или пак ќе треба од интернет да го купам Колекторс Едишонот? Ако го има, тогаш би го земал иако е 100€.
vo jugoton ke dobijat utre posle 15:00 casot, nova naracka napravile
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
vo jugoton ke dobijat utre posle 15:00 casot, nova naracka napravile
Исто и во Нико ќе има од утре, а најверојатно и во Анхоч, зашто вчера другар ја зема последната копија во земјава од таму :)
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
e aj sega ne e fer. od januari iam aplicirano za beta key na dota 2, vikam aj ke igram dodeka izlee diablo, sega na mail mi stiga deka sum dobil beta key:(
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Некој доволно добар да ми прати guest pass? :place:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Јас сеуште ја чекам мојата копија од Zavvi, така да доколку некој би можел да ми даде Guest Pass би било супер. Откако ќе ја добијам играта, ќе му дам еден код назад :) Однапред благодарам :)
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Јас сеуште ја чекам мојата копија од Zavvi, така да доколку некој би можел да ми даде Guest Pass би било супер. Откако ќе ја добијам играта, ќе му дам еден код назад :) Однапред благодарам :)
neznam koja e razlikata od quest pass i da si odis na diablo i da se logiras automatski ti se prai na battlenet akauntot diablo starter i mozes da igras do 13 lvl ili od act 1 da go utepas skeleton king a koga ke ja dobies igrata samo pisi go kodot
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
neznam koja e razlikata od quest pass i da si odis na diablo i da se logiras automatski ti se prai na battlenet akauntot diablo starter i mozes da igras do 13 lvl ili od act 1 da go utepas skeleton king a koga ke ja dobies igrata samo pisi go kodot
Грешка си бато...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
neznam koja e razlikata od quest pass i da si odis na diablo i da se logiras automatski ti se prai na battlenet akauntot diablo starter i mozes da igras do 13 lvl ili od act 1 da go utepas skeleton king a koga ke ja dobies igrata samo pisi go kodot
Не можеш да се логираш во играта.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
neznam koja e razlikata od quest pass i da si odis na diablo i da se logiras automatski ti se prai na battlenet akauntot diablo starter i mozes da igras do 13 lvl ili od act 1 da go utepas skeleton king a koga ke ja dobies igrata samo pisi go kodot
Првиов месец после излегувањето почетничкото издание ќе биде достапно само преку поканите. После тоа ќе биде пуштено бесплатно за сите. Така разбрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom