Diablo 3

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
1. За да не може лесно да ја кракнат (т.е. да мора да се прават пиратски сервери, што се тапа и се чека)
2. Затоа што имаат аукција во реални пари, да не може некој да си прави оружја
3. Можеш да ја играш било каде кај што е инсталирана играта, само се логираш и се ти е тука. Или па само ја симнуваш и продолжуваш, нема губење сејвови.
4. Повеќе Single Player има на кои мора да си онлајн (GTA IV на почетокот, Assassins Creed мислам сите)
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.548
Поени од реакции
5.893
1. За да не може лесно да ја кракнат (т.е. да мора да се прават пиратски сервери, што се тапа и се чека)
2. Затоа што имаат аукција во реални пари, да не може некој да си прави оружја
3. Повеќе Single Player има на кои мора да си онлајн (GTA IV на почетокот, Assassins Creed мислам сите)
ХАХАХАХА, ова не ти требаше :pos:. Како ќе си прави оружја :pos:??

А тоа дека нема да ја кракуваат, пиши утре на гугл Диабло 3 торент да видиш дали нема да се кракува играта.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе друже кој ти рече дека неможам да ја купам :pos:. Нема да ја купам пошо е срање не пошо неможам да си ја дозволам.

Иначе се е автоматски. Едини начин да му праиш customization на карактерот е преку ајтеми, и замисли Диабло 3 има аукција на ајтеми кои можеш да ги купиш со пари. И Близард си зима процент од секоја трансакција нормално.
Таквите ајтеми се за разгалени дечиња, а башка што СИТЕ ајтеми ги има во играта. Ако не ти се игра или па ти се фрлаат пари за да го праиш чоечето, ете ти опција :)
--- надополнето: 15 мај 2012 во 21:47 ---
ХАХАХАХА, ова не ти требаше :pos:. Како ќе си прави оружја :pos:??
А тоа дека нема да ја кракуваат, пиши утре на гугл Диабло 3 торент да видиш дали нема да се кракува играта.
Гледам не се разбираш, па да ти објаснам:

За правењето оружја: Ако не беше онлајн играта т.е. ако беше како Diablo 2 и плус со аукцијава, ќе се најде некој будала, ќе си направи треинер за правење кастм оружја, ќе направи
секира за 6ти левел што прави 500 dmg и 250% Critical и ќе го шитка по 10 долари - значи ПРАВЕЊЕ ОРУЖЈА. Како што е сега вака, ова е невозможно.

За кракнување: Си ја играл бетата преку mooege емулираниот сервер? Таква ќе биде. Сега се игра директ преку близард серверите т.е. се игра баш како што треба да се игра диабло.
Кога ќе направат кракнат сервер, ќе биде вака: Квестови нема да работат, ајтеми ќе паѓаат ко луди без логика (ти си втор левел, ајтемот е за 50ти левел, а ти го дало второто зомби во играта.....)

Појасно?
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
samo use eden trolll
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.548
Поени од реакции
5.893
Таквите ајтеми се за разгалени дечиња, а башка што СИТЕ ајтеми ги има во играта. Ако не ти се игра или па ти се фрлаат пари за да го праиш чоечето, ете ти опција :)
--- надополнето: 15 мај 2012 во 21:47 ---


Гледам не се разбираш, па да ти објаснам:

За правењето оружја: Ако не беше онлајн играта т.е. ако беше како Diablo 2 и плус со аукцијава, ќе се најде некој будала, ќе си направи треинер за правење кастм оружја, ќе направи
секира за 6ти левел што прави 500 dmg и 250% Critical и ќе го шитка по 10 долари - значи ПРАВЕЊЕ ОРУЖЈА. Како што е сега вака, ова е невозможно.

За кракнување: Си ја играл бетата преку mooege емулираниот сервер? Таква ќе биде. Сега се игра директ преку близард серверите т.е. се игра баш како што треба да се игра диабло.
Кога ќе направат кракнат сервер, ќе биде вака: Квестови нема да работат, ајтеми ќе паѓаат ко луди без логика (ти си втор левел, ајтемот е за 50ти левел, а ти го дало второто зомби во играта.....)

Појасно?
Изглеа ти не ја сфаќаш поентата. Диабло не е MMORPG па да мора да играш со други. Сингл плејер е. Што значи дека ако сакам да имам стрела со 90000000000 демиџ, имам право да си симнам треинер затоа што сам ја играм играта. Играта е онлајн само ради аукциската куќа, за да може Билзард да исцедат уште пари. Затоа fuck Blizard не им давам пари.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Изглеа ти не ја сфаќаш поентата. Диабло не е MMORPG па да мора да играш со други. Сингл плејер е. Што значи дека ако сакам да имам стрела со 90000000000 демиџ, имам право да си симнам треинер затоа што сам ја играм играта. Играта е онлајн само ради аукциската куќа, за да може Билзард да исцедат уште пари. Затоа fuck Blizard не им давам пари.
Па не им давај пари бе, не продавај ништо на аукција, ете ти. А само што ти ги кажав причините поради кои е онлајн, а и не е MMORPG.
Си имаш и сингл плеер, си имаш и да играш со уште 3-4ца по квестови.

А ако сакаш да играш игри со треинери, не се замарај со играва, ете ти кантер, земи aimbot и wallhack и радувај се.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Вие не сваќате дека Diablo 3 не заслужува да го носи името Diablo ... и сигурно дека нема да ја критикувате пошто само што дадовте 60 долари за неа.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Вие не сваќате дека Diablo 3 не заслужува да го носи името Diablo ... и сигурно дека нема да ја критикувате пошто само што дадовте 60 долари за неа.
Да дадев 60 долари на невидено, ќе ти држеше вода муабетов. :)
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Да дадев 60 долари на невидено, ќе ти држеше вода муабетов. :)
Сигурно дека уште од пред тоа си ја скаутнал ти играта , али сепак дури и дечките што ги правеа d1 и 2 немаат никакава допирна точка со оваа игра....dumbed down до максимум....мора онлајн /fail..... и уште многу други причини. Не сум хејтер пошто највероватно ќе ја купам и јас во наредниве денови но само кажувам реално како стојат стварите.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Луѓе што оправдуваат да морам да се логирам во мојата сингл плеер игра што сум ја платил 60 долари, да не смеам да стаам едноставен инџектор што ќе ми ја подобри графиката. До кај стигна светот.

Бар еден човек е среќен ако не друго.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.548
Поени од реакции
5.893
Па не им давај пари бе, не продавај ништо на аукција, ете ти. А само што ти ги кажав причините поради кои е онлајн, а и не е MMORPG.
Си имаш и сингл плеер, си имаш и да играш со уште 3-4ца по квестови.

А ако сакаш да играш игри со треинери, не се замарај со играва, ете ти кантер, земи aimbot и wallhack и радувај се.
иначе нема разлика меѓу треинер и давање пари за ајтеми освен фактот што не плаќаш за тереинерот, така да enjoy your pay2win

Сингл плејер игра не треба да бара интернет. That is all.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Сигурно дека уште од пред тоа си ја скаутнал ти играта , али сепак дури и дечките што ги правеа d1 и 2 немаат никакава допирна точка со оваа игра....dumbed down до максимум....мора онлајн /fail..... и уште многу други причини. Не сум хејтер пошто највероватно ќе ја купам и јас во наредниве денови но само кажувам реално како стојат стварите.
Сваќам дека на некои им смета тоа што мора онлајн (пример, имам куќа во село, сакам да се збереме неколку лушѓе, да играме - ама мора нет, а таму нема 3G па да го делам), а ова dumbed down не го гледам во играва. Кога ќе стигнам на Hell тогаш ќе приметам дали е направено такво нешто или не.
--- надополнето: 15 мај 2012 во 22:04 ---
иначе нема разлика меѓу треинер и давање пари за ајтеми освен фактот што не плаќаш за тереинерот, така да enjoy your pay2win

Сингл плејер игра не треба да бара интернет. That is all.
Сега ќе му пренесам на главниот од близард, комшија ми е :D
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
site kenjate...ali igrata si e profi
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Него, пред уште некој да се излаже и да плати пари за играва нека ги погледне прво Path of Exile(F2P) и Torchlight II, две супериорни игри. over and out
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Него, пред уште некој да се излаже и да плати пари за играва нека ги погледне прво Path of Exile(F2P) и Torchlight II, две супериорни игри. over and out
Torchlight e одлична само прелесна и кратка, 2кава може ќе е подобра. Добро е што таму учествуваат луѓе од Diablo 2.

А Path of Exile - премногу срање (значи не гледам хејтерски или фанбој или што ве знам таму...) Си има графика играта, гејмплејот многу ми е за нигде и ЕПТЕН е Diablo 2 само многу полоша верзија со многу подобра графика. Може ќе средат нешто во целосната верзија, до тогаш....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom