Diablo 3

Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Него, пред уште некој да се излаже и да плати пари за играва нека ги погледне прво Path of Exile(F2P) и Torchlight II, две супериорни игри. over and out
PoE од септември уште ја играм...добра е :)
--- надополнето: 15 мај 2012 во 22:40 ---
Само што изгледав како 4рица на nightmare го тепаат Diablo без никаков проблем...
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Него, пред уште некој да се излаже и да плати пари за играва нека ги погледне прво Path of Exile(F2P) и Torchlight II, две супериорни игри. over and out
izvini path of exile e totalno GADOTIJA od igra, ja simnav 3.5 giga gabe potroseni ja instalirav i posle 5 minuti ja izbrisav
--- надополнето: 15 мај 2012 во 23:49 ---
ХАХАХАХА, ова не ти требаше :pos:. Како ќе си прави оружја :pos:??

А тоа дека нема да ја кракуваат, пиши утре на гугл Диабло 3 торент да видиш дали нема да се кракува играта.
abe down sto sedis ovde i plukas po igrava imas daljinsko pusti si koja sakas programa, aj odi si od tuka ne prai nervozi
--- надополнето: 15 мај 2012 во 23:50 ---
Изглеа ти не ја сфаќаш поентата. Диабло не е MMORPG па да мора да играш со други. Сингл плејер е. Што значи дека ако сакам да имам стрела со 90000000000 демиџ, имам право да си симнам треинер затоа што сам ја играм играта. Играта е онлајн само ради аукциската куќа, за да може Билзард да исцедат уште пари. Затоа fuck Blizard не им давам пари.
a koj ti vika da davas pari,, idi igraj tetris besplatno e
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
izvini path of exile e totalno GADOTIJA od igra, ja simnav 3.5 giga gabe potroseni ja instalirav i posle 5 minuti ja izbrisav
--- надополнето: 15 мај 2012 во 23:49 ---

abe down sto sedis ovde i plukas po igrava imas daljinsko pusti si koja sakas programa, aj odi si od tuka ne prai nervozi
--- надополнето: 15 мај 2012 во 23:50 ---

a koj ti vika da davas pari,, idi igraj tetris besplatno e
Поголем фанбој од тебе немам видено искрено....како оние децана што играат само CoD си. Пробај да гледаш објективно на работите.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ќе го пратам ова и овде. статија што ја напишав за Diablo и за нашето играчко општество.
Од друг агол: Diablo III во МКД – „старците“ фрлаа пари, децата отсутни
Денес, веднаш по полноќ, кај нас започна продажбата на Diablo III. Поминав таму и забележав некои работи, не само околу играва, туку и за целата играчка култура, посебно за македонската.
[...]
И малку смеење Исполирана Diablo III? Пааа, не баш…
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
drugar sve kul...ali ja na primer u zivot neam daeno pari za igra pa so ako dadam 50 evra za cel zivot piraterija....tvoj izbor e toa...bolje ke dadam 50 evra na diablo toa pusacite go trosat za 3 nedeli na cigari...pa za koj standardi zboris?
 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
Само што го завршив Act I, исто темелно го минав за 8 саата, full exploration и немам моќ веќе...морам да спијам малку
--- надополнето: 16 мај 2012 во 02:12 ---
Рецензија од Metacritics:
“the worst first person shooter I’ve ever played cant even log in,
and i even stood in line for at least two hours to pay for this dont waste your money BLIZZARD IS FINISHED”

o.0 xD
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
41
Акт 1 завршува чим го убиеш Кинг Леорик,или?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Акт 1 завршува чим го убиеш Кинг Леорик,или?
Има уште многу после тоа. King Leoric е "задни" бос во демото/бетата. Актовите се прилично големи што ме изненади, а доколку не проверуваш под секое камче брзо се поминуваат па така можеш да ја свртиш на нормал за неколку часа. Јас пошто сум темелен, го собирам секое срање што паѓа, развивам професии и сл, па така ми идат споро квестовите и актовите (моментално сум акт 2).

Иначе е многу поинтересно да играш со друштво на voice chat. Зезање, муабет и ќотек на крипови :)
 
Член од
30 јули 2010
Мислења
157
Поени од реакции
40
Ме заебаја значит близард јако, ми зедоја парите од картичка не ми пуштија играта, му се јавив праев полсат муабет, ама тој вработениот појма немаше шо се дешават , и така останав и без диабло и без пари. Така да ако сака некој да купува дигитал нека размисли два пати.
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Ме заебаја значит близард јако, ми зедоја парите од картичка не ми пуштија играта, му се јавив праев полсат муабет, ама тој вработениот појма немаше шо се дешават , и така останав и без диабло и без пари. Така да ако сака некој да купува дигитал нека размисли два пати.
Ако си купил од официјална страна од близард, значи нема никакви теоретски шанси да ти ги земат парите и да не ти пуштат тоа што си платил. Ти којзнае од која страна си платил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom