Diablo 3

Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Ќе ве молам ако има некој Guest pass нека прати во порака да ја пробам играва шо чудо е. Фала однапред
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.901
Не дека ја хејтам играва (ги немам играно ниту кецот ниту двојката), ама мене ми се подоверливи user reviews. Then again: http://www.metacritic.com/game/pc/diablo-iii/user-reviews

:(
Веруваш во user score на Metacritic? Каде што луѓе даваат оценка 0 или 1... Каде е објективноста тука? Некој копиљ се изнервирал пошто не можел да се уклучи на серверот во моментот кога завршил со инсталација на играт и одма бап 1. Некој друг па уопште ја нема играно играта, не ја ни купил, па ја хејта пошто е само онлајн и не може да се кракне на денот кога е искочена. Бап 0!
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Веруваш во user score на Metacritic? Каде што луѓе даваат оценка 0 или 1... Каде е објективноста тука? Некој копиљ се изнервирал пошто не можел да се уклучи на серверот во моментот кога завршил со инсталација на играт и одма бап 1. Некој друг па уопште ја нема играно играта, не ја ни купил, па ја хејта пошто е само онлајн и не може да се кракне на денот кога е искочена. Бап 0!
BRAVO
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Пробав на Guest Pass, нали до кај што може , т.е крај на Act 1 и ми се чини интересно. Морам да признаам дека ми требаше едно 10тина минути да се навикнам да не пиздам на lock-on камера, неам 6-7 години играно гејм со таква камера, ама страшно заразно ми делува.
Башка коа ќе отворат auction house-от и ко ќе се разигра PVP, интересно ми се чини.

Планирам да ја земам за околу 2 недели.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
leoric ne e kraj na act 1 pocetok e
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Јас утре ќе ја земам ја поминав на стартер со сите класи освен вич доктор и ќе продолжам да играм со барбериан најинтересно ми делува :D
 
Член од
19 март 2012
Мислења
300
Поени од реакции
367
серверов уште е паднат така?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Прво имав желба да ја купим играва али заш никад не сум ја играл Диабло а се крена толкава фама решив да почекам од коментарите и оценките на тие што веќе ја играат. Само поради фактот дека сингл плејер мора да се игра онлајн а ја иам прилично големи проблеми со интернетот а гледам дека има проблеми и со серверите ради тоа решив да не ја купувам. Ќе чекам кракувана верзија со можност офлајн да се игра, ако не, ќе си ја играм Прототајп 2 летово а може и Макс Пејн да ја фатим или Ресидент Евил :X3:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Прво имав желба да ја купим играва али заш никад не сум ја играл Диабло а се крена толкава фама решив да почекам од коментарите и оценките на тие што веќе ја играат. Само поради фактот дека сингл плејер мора да се игра онлајн а ја иам прилично големи проблеми со интернетот а гледам дека има проблеми и со серверите ради тоа решив да не ја купувам. Ќе чекам кракувана верзија со можност офлајн да се игра, ако не, ќе си ја играм Прототајп 2 летово а може и Макс Пејн да ја фатим или Ресидент Евил :X3:
Играј прво двојката ( Diablo 2 + Lord of Destruction ) ало ! Нема воопшто да зажалиш:)
Веруј ми, нема да ти смета ''лошата'' графика, а у принцип не е ни лоша според мене, дај и шанса ( каква макспејн каква резидент ивл, дис ис да шит фор ју ), кога ќе дојдеш пред Андариел ( првата кралица ) ќе се навлечеш ко на кока, ја сеуште ја играм играта и никад, буквално никад нема да ми скурчи без разлика што излезе и 3кава која планирам да ја земам али ќе почека малку ( а може и замунда ќе заврши работа ).

п.с. За да убрзаш малку, земи си едитор стриктно само за пари, за да се коцкаш во град и да направиш асални ајтеми. Таман ќе видиш што е сврхата пред да ја почнеш 3ката.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Стајте се на амерички сервер ако не ви се чека, и почнете од 0 со нов херој.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ако се веќе толкави курнази и решиле цела игра да биде онлајн (од познати ММО причини и правење пари), тогаш нека вложат во серверите за да можат муштериите кои платиле пари да играат како луѓе.

Да, грешки се случуваат, ама со бетата сигурно добија претстава за ова, плус и WoW ја менаџираат веќе 10 години скоро.

Така да нека јадат хејт, тотално заслужен е.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
ja iam instalirano na dva kompjuteri i kako toa na edniot gi iam karakterite koa ke se logiram a na drugiot gi neam...a mozam i od dvata vo isto vreme da igram....so razlicni karakteri
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Ќе оде ли бе на тостерот : GeForce 8400 GS , 2 GB RAM , Pentium D Cpu 2.80 GHZ 2.80 GHZ и дали ќе има пиратски сервери или крак ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom