Dexter

Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Исто и рекордот на ББ што беше направен,не е ништо во споредба со најобична серија која се емитува на АБЦ еве да речеме на пример Анатомијата на Греј има 30-40 милиони гледачи по епизода,али таа се емитува во САД,Аљаска и Канада ,за разлика од Шоутајм,АМЦ... и сл. кабловски канали
Сепак AMC е пак кабловска и ја имаат многу повеќе луѓе од SHO која се наплаќа.
Инаку GA нема толку гледачи. :D
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Сепак AMC е пак кабловска и ја имаат многу повеќе луѓе од SHO која се наплаќа.
Инаку GA нема толку гледачи. :D
Поим немам колку гледачи има затоа ‘‘на пример‘‘ напишав ,али сепак имала окулу 20милки според вики.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Заврше. Ми олекна некако.

Убила ме туџа сТрамота! Шта речи друго?

Ја не знам после Сикс фит андер и после одличните први 4, како Мајкл Си Хал се нафате да го одработи ова срање до крај!?:confused:

Финалето си беше на нивото на кое ги билдаа последниве четири сезони - млако, предвидливо, на моменти смешно, дебилно, констуирано така што ја оспорува интелегенцијата на гледачот у најдрската можна смисла.

Па да е у време на Џек Мевосек, ај некако да ги сварам монументалните потези кои ги прави Деки на фреквентни и јавни места. Ам ова бе!? Ин Америка, со сите тие камери и остали салтанати!? :facepalm: Не е могуче, не е могуче, шо направија од оваа серија. :mad::mad::mad:

Ко ќе ми текне дека едно време беа рамо до рамо со Брејкинг бед, ми се цмиздри. :(

Ах бе Деки, буе буе! Ме оставаш со измешани осечаји. :вонзем:

П.с Се надевам и дека тоа после бурата не значеше оставање простор за можно продолжение. Доста му беа бламови на Си Хал.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
П.с Се надевам и дека тоа после бурата не значеше оставање простор за можно продолжение. Доста му беа бламови на Си Хал.
Јас мислам ќе ја продолжат за некое време само со друг глумец, толку очаен крај мора да биде со некоја цел. Ако треба да ја оценам последната епизода, 2/10
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Па да е у време на Џек Мевосек, ај некако да ги сварам монументалните потези кои ги прави Деки на фреквентни и јавни места. Ам ова бе!? Ин Америка, со сите тие камери и остали салтанати!? :facepalm: Не е могуче, не е могуче, шо направија од оваа серија. :mad::mad::mad:
Декс е нинџа.
:гомце:
Не само финалето, општо цела сезона. Бар да ставеа некој глумец да си плакнам очи, да не ми е криво. О да, од ремек дело на тоа спадна серијата.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Едвај чекав да искочи последната епизода, ептен бев напалена по серијава во 2 месеци ги изгледав сите 8 сезони, и очекував да биде нешто феноменално, јаготка на шлагот. Ама како што и можеше да се претпостави со оглед на квалитетот на последните сезони, ја уништија до максимум. Немаше да можам да живеам до неизвесност и никогаш да не ја догледам до крај, ама ако би можела, би се вратила и не би го гледала крајот за да ми остане високо мислењето за серијава.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.017
"Pretend that your life is a TV show. Never do anything that would make a viewer start yelling and throwing things at the TV.

I call it the Dexter rule.
You never wanna "season eight" yourself"
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Еве кој е крив за лошиот крај на серијата „Dexter“


Оние кои осум години посветоа на серијата за серискиот убиец Декстер Морган, не беа задоволни со понудениот крај. На бранот критики кои беа упатени кон сценаристите се јави продуцентот Џон Голдвин за да објасни на што се должи лошиот крај.
Повеќето критики за крајот на серијата беа упатени на начинот на кој заврши Декстер. Не беше повреден и веројатно никој никогаш не можел да го замисли како дрвосечач.
Голдвин пак во последното интервју изјави дека Showtime на која се емитуваше серијата не им дозволила на сценаристите да го повредат Декстер.
„Не ни дозволуваа да го убиеме. Showtime беа особено јасни околу тоа. Кога им кажавме што планираме за последната сезона тие само одговорија - само колку да бидеме начисто, тој ќе остане жив.“

http://kajgana.com/eve-koj-e-kriv-za-loshiot-kraj-na-serijata-dexter“
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
А пошто толку многу ја хејтате 8-ва сезона, а посебно нејзиниот крај, да видиме вие што си замислувавте или подобро, како сакавте да заврши за да ви биде се на место? Ограничување: Dex stays alive ;)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.154
Кој лош крај на серија човече! Чекаш 8 сезони да видиш како на крајот го фаќаат BHB и да ги видиш реакциите на луѓето околу него, а на крајот го добиваш ова...
Тотално непотребни ликови беа др.Вогел, нејзиниот син и приказната за вадењето делови од мозоци, требаше цела сезона да биде повторно отварање на случајот за Bay Harbour Butcher и негово откривање на крајот.

Total disapointment. (n)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Хе, the ice truck killer. Топ беше првата сезона уствари :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Хе, the ice truck killer. Топ беше првата сезона уствари :D

:O

Top? Prvata sezona e zverska, mracna, so naracija, so prejaki monolozi, jeziva bese i sovrsena..
I vtora bese dobra, treta losa, 4ta samo finaleto me vozbudi, natamu kompletno sranje.

Sranje.

Onaka, sranje.

Zbor koj smee da se upotrebi tuka. Sto ne e vo Boban Rajovich temata. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom