Dexter

Член од
18 април 2010
Мислења
2.639
Поени од реакции
3.530
2 минути пред крај вика треба да се грижи за Харисон и Хана, а во последни 15 секунди цепе дрва во некоја вукојебина... Зошто побогу!? Требаше да умре Декстер!

.
Па баш и затоа и ги остави. Бидејќи тој самиот ја уби Дебра, со неговиот живот и се останато и затоа и ја фрли во морето како неговите жртви и ги напушти Харисон и Хана, за да не завршат и тие како Дебра. Тој дел ми се свиѓаше само не требаше да го покажат како дрвосечач. :facepalm:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Dexter
EXCITING NEWS: The #Dexter series finale delivered the show’s highest-rated telecast ever with 3.3 million viewers for the night!

:D
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Dexter
EXCITING NEWS: The #Dexter series finale delivered the show’s highest-rated telecast ever with 3.3 million viewers for the night!

:D

Пред-пред последната епизода на Breaking Bad има 6.4 милиони гледачи, што е скоро двојно повеќе од финалето на Декстер. Се кладам, ако решија да има и 9-та сезона, гледаноста ќе беше само од режисерите, продуцентите и нивниот тесен круг на пријатели.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Да ја оставеа како што се случи настанот до 53 минута, ќе беше сосема поокеј крај.
Али вака, ја подутнаа работата. Монологот од 2-3 реченици во кој кажа дека ја зема целата вина за загубата на најблиските горе долу создаде момент за крај кој можеше малку од малку да не трогни и да се сожалиме. Требаше само да отплови и The End.

Се на се, сигурно една од подобрите серии воопшто(заклучно до 4-та сезона). После ја отапија но ја гледав и понатаму, можи немаше толку на динамика, се насочија кон драма елементите базирани на иста приказна со различни ликови, без иновативност, но тоа е тоа. Со сигурност (зборувам за мене) Декстер ќе остани и понатаму еден од најпрепознатливите и омилени ликови од една серија.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Разочаран сум, несакам да го кажам тоа што го мислам од почит за Michael C Hall, такво актериште не заслужува таков крај...колку и да сум свесен дека серијава излезе од ранкот на најдобрите, многу ми е криво затоа што почетокот - како и во целина првите 4 сезони беа на многу високо ниво, успеаа од феноменална серија да направат една просечна која ја гледавме за да ни помине времето, од респект за Дебра, Декстер, и уште некој лик во завиност од сезоната. Срамота....:place:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ова беше живи комедии. Поим немаат што правеле сценаристиве, па уште рекордна гледаност. Абе пилот епизодата на Sleepy Hollow имаше шест милиони гледачи, овие со што се фалат за финале. Ко што вика Псај, од потенцијал за култна серија направија невиден просек.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
А ќе ме запалеа што сум ја откажал пред 2 сезони, епик била последнава..
Кога ќе размислам, сум закаснел ипак со откажување, до 5та сезона требало.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.639
Поени од реакции
3.530
Aahh, now I get it. :)
spoiler
http://www.dexterdaily.com/2013/09/the-dexter-series-finale-and-symbolism.html?spref=fb
--- надополнето: 24 септември 2013 во 22:14 ---
Ова беше живи комедии. Поим немаат што правеле сценаристиве, па уште рекордна гледаност. Абе пилот епизодата на Sleepy Hollow имаше шест милиони гледачи, овие со што се фалат за финале.
Ако мислиш на новата серија на FOX, таа се емитува на национална мрежа која ја има секој човек во Америка и секако дека ќе има повеќе гледачи од серија која се емитува на канал кој се наплаќа. :)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Aahh, now I get it. :)
spoiler
http://www.dexterdaily.com/2013/09/the-dexter-series-finale-and-symbolism.html?spref=fb
--- надополнето: 24 септември 2013 во 22:14 ---


Ако мислиш на новата серија на FOX, таа се е емитува на национална мрежа која ја има секој човек во Америка и секако дека ќе има повеќе гледачи од серија која се емитува на канал кој се наплаќа. :)
Исто и рекордот на ББ што беше направен,не е ништо во споредба со најобична серија која се емитува на АБЦ еве да речеме на пример Анатомијата на Греј има 30-40 милиони гледачи по епизода,али таа се емитува во САД,Аљаска и Канада ,за разлика од Шоутајм,АМЦ... и сл. кабловски канали
 

Kajgana Shop

На врв Bottom