Dexter

Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Серијава е супер.
Се работи за Декстер кој е форензичар во Одделот за убиства во Мајами и е експерт за прскање на крв. Но има и друга страна во неговиот живот. Тој е психопат кој се придржува на кодот врежан од неговиот покоен татко. Декстер ги лови убијците кои што му побегнале на законот за да се осигура дека тие веќе нема да направат убиство. А самиот тој е најголемиот сериски убиец во историјата на Мајами.

Има ли некој друг што го гледал ова ремек дело?

 
Член од
15 ноември 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Серијава е супер.
Се работи за Декстер кој е форензичар во Одделот за убиства во Мајами и е експерт за прскање на крв. Но има и друга страна во неговиот живот. Тој е психопат кој се придржува на кодот врежан од неговиот покоен татко. Декстер ги лови убијците кои што му побегнале на законот за да се осигура дека тие веќе нема да направат убиство. А самиот тој е најголемиот сериски убиец во историјата на Мајами.

Има ли некој друг што го гледал ова ремек дело?
Da,da serijata e super,momentalno ima ispadnato 2sezoni.Prilicno dobra serija,i e megu najgledanite vo Amerika.Vredi da se gleda
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Jа гледав прва сезона и се разочарав. Не продолжив да ја гледам :toe:
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Jа гледав прва сезона и се разочарав. Не продолжив да ја гледам :toe:
Еј како бе? Јас ги изгледав двете сезони без прекин...зараза. Декстер ми стана една од најубавите, ако не и најубава серија што ја имам гледано.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Серијата е ФАНТАСТИЧНА!!!! Право ремек дело!
Во исчекување сум на третата сезона.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Сакав да отворам нова тема ама видов дека некој веќе ме претркал:)
Барав некоја нова серија и случајно налетав на ова.Многу добро направена серија и добра идеа.Ја препорачувам на сите љубители на добри,интелегентни тв серии.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Најдобрата серија според мене после Prison Break (тука некаде се).
Да не има некој сознанија кога почнува 3 сезона? :toe:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Dexter 3 sezona pocnuva duri vo septemvri :( A nekade pak citav deka sega vo mart ke pocnuvala 3 sezona ama izgleda ne bilo tocno.

p.s. Nastrana toa so e ubiec, Dexter e zakon :)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ја пуштив да ми се симнува првата сезона.
Се надевам нема да зажалам, од тука ме убедивте:)
 
Член од
17 март 2008
Мислења
77
Поени од реакции
2
ej ako ja ima nekoj prvata sezona od Dexter neka mi pishe pm,bi ja kupila...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Јас па си реков за цртанот Декстер тема се отворила :pos:
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
Јас неодамна ја изгледав првата сезона и премногу сум задоволна. Последните епизоди ми беа највпечатливи, посебно делот каде што го уби брат му. Искрено, не очекував. :(
Ми се допаѓаат серии од ваков тип, зошто пред се те тера на размислување, дали да се оправда Декстер или не, дали е негативец или позитивец...Ми се допаѓа и начинот на кој ги искажува чувствата и најтемните мисли. Да не забегувам многу, се на се, закон серија.
А да, и најавната шпица е многу моќна. Ама многу.
И да му се заблагоарам на дечко ми што ми ја откри серијава и што ја изгледа по втор пат со мене. :back:
Едвај чекам да почнам со гледање на втора сезона...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom