David Guetta @ Метрополис Арена - 9.5.2010

Статус
Затворена за нови мислења.

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Беше изсвиркан warm up-от дека траеше 4 часа, а очигледно сите беа дојдени за Гета. Warm up-от беше ептен ѕверски, посебно Ицко, ама малце повеќе траеше..
Гета направи атмосфера, а јас си поминав зак0н. Експлицитни слики и видеа за хејтери, не ставам. :)
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
па ицко не беше варм-уп
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
И? Навистина не ве разбирам. Ок, ве бива, разбрате, слушате, мајстори сте и све тако даље... и? Аман више преку глава ми се коментарите со таа комерцијала, па комерцијала. И што ако е комерцијала? За мене беше совршена журката, затоа што мене не ми е битно што и како е во детали, мене ми е битно да има атмосфера и да се рипа и да се ужива. И токму тоа го постигна Гета со неговиот настап.
Уживај си , бевте на најдобриот DJ во моментов, шо сакаат можат да зборат ( незнам зошто воопшто биле ако не го сакаат Дејвид)..... Ја лично нема да си прежалам дека не бев ( пусти колоквиуми на факултет ) се надевам во блиска иднина пак ќе дојде, за ништо на светов нема да пропуштам да отидам.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Звукот беше предобар незнам кој позади пиша дека не бил добар звукот.. на ниедна журка од типот на грејтест хитс и такодалје немало ваков звук.. Ефекти немало добри? Па тоа ЛЕД панелот, заедно со осветлење топ, и плус роботот шо искочи на сцена?? Дефинитивно многу пари се инвестирани у журкава и беше предобро од тој аспект.. Гета не ми е мој тип али ете отидов со друштво онака неможам да зборам за музиката пошо секој си има свој вкус али од диџејски аспект односно скил тука више нема муабет.. И да.. Господ да го спаси овој народ балкански што ги свиреше нашите диџеи за време на вормапот.. Срамота невидена !! Не ги оправдувам со тоа што гета почна у 1 али тоа беше најниско нешо шо можеше да се деси на ваков настан.. Алал да ви е
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13

има на песнава ?!?
почиња од 0:50 sec
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
И? Навистина не ве разбирам. Ок, ве бива, разбрате, слушате, мајстори сте и све тако даље... и? Аман више преку глава ми се коментарите со таа комерцијала, па комерцијала. И што ако е комерцијала? За мене беше совршена журката, затоа што мене не ми е битно што и како е во детали, мене ми е битно да има атмосфера и да се рипа и да се ужива. И токму тоа го постигна Гета со неговиот настап. У

.
Атмосферата што ја направи вчера Гета ја можат и LePhonq, и Iceberg и мнооогу други диџеи што не се први, втори или трети во светот. Само во психата на луѓето ќе остане дека се на David Guetta, најдобриот светски диџеј и дека журката нужно мора да биде полн погодок. Она што се случи вчера, дремењето на публиката за време на микссетот и полудување кога ќе убаци дел од MTV хитче, а да не правам муабет за исвиркувањето на warmup-от, не знам дали е вина на Гета или на публиката, ама она што го знам е дека тоа не е формула за успешна журка.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Јако беше многуу пички имаше еј жими се неочекувано, а добредојдено ;)
 
П

Паган-др

Гостин
Лош звук? Лоши визуелни ефекти? Ич не ве сфаќам...

Ја за журкава ќе дадам 10/10, само една мала замерка за големата топка што не работеше. Најверојатно технички проблеми.
Нашиве диџеи беа одлични, настапот на Гета уште подобар. На момент помислив дека ни Криомен нема да се појави, ама 2 пати излезе на сцена. Имало гужва, ако не сакате гужва викнете си го дома Гета на private party и викнете уште 2-3 другари/другарки.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ја па не ги капирам тие шо идат на жур, вадат мобилен, и снимаат цел настап.
Ако идеш на журка, иди остај си ги коските и излези ко пача надвор, ако ти е за глеање клипови... незнам, иди фрли се.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Журката беше одлична, единствена лоша работа беше исвиркувањето на нашите диџеи. Не се они криви што Гета го немаше до 1 саат. Они само си ја работеа својата работа. Најдобар момент беше ремиксот на Smack my bitch up од An21 и One од Swedish House Mafia. Не ми сметаа ни шмизлите кои дошле само да се сликаат не ми сметаа ни малите деца кои беа дојдени со своите родители па си идеа дома уште у 12 и 30 затоа што не можеле да го чекаат Гета, знам дека си поминав убаво одлична забава, и се надевам дека ќе има уште вакви журки.
А да и ќе заборавев: Ако го има некој целиот Tracklist од настапот на Гета или бар дел од него нека го сподели.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Лош звук? Лоши визуелни ефекти? Ич не ве сфаќам...

Ја за журкава ќе дадам 10/10, само една мала замерка за големата топка што не работеше. Најверојатно технички проблеми.
Нашиве диџеи беа одлични, настапот на Гета уште подобар. На момент помислив дека ни Криомен нема да се појави, ама 2 пати излезе на сцена. Имало гужва, ако не сакате гужва викнете си го дома Гета на private party и викнете уште 2-3 другари/другарки.
Тоа топкана како ја најавија ја мислев кузнај што ќе да е, а тоа онаа топкана од гтц ја донеле, а што не работеше мислам дека гета тоа на екранот што го испраќаше на тие екранчиња ништо немаше да се глеа така да мислам до тоа е.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Да не правам мултицитат па ќе си пишам вака,после кој сака и кој мисли дека се нашол во муабетот нека реплицира.

Прво за ворм апот. Не беа свирежите директно упатени за лефанк и за ајсберг,туку беа за организаторите за да се сетат дека има нетрпеливост и дека се чекаше да стигне Гета повеќе од доволно.Значи со тоа мислам дека е разјаснето,а се надевам дека Лефанк и Ајсберг го знаат тоа и веќе им е јасно дека не беа свирежите упатени директно кон нив!

Друго: Ако сметате дека ЛЕД панел е нешто што треба да биде реткост на журка дајте да не се лажеме! Тоа е маст хев еквимент што мора да го има секој организатор на журка. Е сега тоа што се проектира на него и синхронизацијата е друга ствар.Ако е за тоа тој што беше на ФБС мислам дека му е јасно како треба да биде изведен еден целосен аудио-визуелен синхронизиран ефект! Како на пример идење во позадина вокалот на Иги Поп или спотот на Ролинг Стоунс во меш ап со фанксоул брадр (само примери наведив).

Тоа со роботот јасно е дека беше шоу и дека беше нешто невидено!!!

А за звукот. Добро толку не сетивте дека од Line array (тоа се звучниците што стојат лево и десно од стејџот) падна пола од снагата?? Убаво си пиша некој дека горе на терасата кога стоел се сетило како дел од гроздот звучници не работеле! Еве пак колку за потсетување,истава екипа биг саунд го озвучуваа и Карл Кокс. Не памтите дека и тогаш имаше проблем кога почна да врти Флудер?

Светлото не беше ама баш ништо нарочито! Доволно е да се направи една корелација со тоа што го видовме на ФБС. Значи битно е што некој ИМА опрема арно ама бара пари за опремата.Колку за информација биг саунд се едни од поефтините што изнајмуваат опрема!

Ете така малце надолго и нашироко :smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
аман бе го отупевте со тие звучки , звучките од десно се изагнснаа 2 минути и пак се пуштија и тоа беше целата ствар.. големи јајца
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom