Dark

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Јас вчера ја изгледав и многу сум задоволна од финалето, и од целата приказна севкупно. Не очекував некој пресврт или па нешто mind blowing, ама се плашев дека ќе ја завршат на клифхенгер ор смт и тоа ептен ќе ми ја сјебеше серијава. Ин факт, финишираше подобро од тие неколку краеви што ги очекував, па нема за што да се жалам. Мислам дека серијава е стварно одлична за некој што сака ваков тип на приказни, и сигурно ќе ми биде go to препорака во иднина, а сигурно и самата ќе ја изгледам уште најмалку еднаш. Мислам дека нема поента да и се бараат маани на ваква обмислена и заокружена приказна и не остава многу простор за дебата и дискусија дали нешто требало да се случи или не требало, зашто толку се врзани дејствата што кога нешто би се случило помалку или повеќе целиот тек на дејство би се сменило.

Марта и Јонас relationship goals <3

А да, третава сезона многу Mr. Nobody вајб имаше, нели?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Заборавив да пишам, минатата недела после 3та сезона ме однесе патот во близина на школото :D Направив муабет со професор, знае за серијата ама беше фасциниран што луѓе од Англија, Португалија итн. го посетуваат школово.

DSC_0602.jpg
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Заборавив да пишам, минатата недела после 3та сезона ме однесе патот во близина на школото :D Направив муабет со професор, знае за серијата ама беше фасциниран што луѓе од Англија, Португалија итн. го посетуваат школово.

Прегледај го приврзокот 258174
кај се наоѓа поточно?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Мене ми беше досадна 3та сезона, со исклучок на последната епизода. Ептен ми ја испреплетија со двата света и губев фокус. Во првите 2 сезони уживав многу повеќе.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Dark е темна верзија на LOST 4-6, со тајм травел, со апокалипса, со се :pos:

Феноменална серија за мој вкус. Третата сезона има поинаков вајб, исто како и шестата во ЛОСТ, затоа што се работи за апокалиптичен свет и приказната излегува од комфорт-зоната на гледачите. Секако првите две се потопли и попријатни за гледање. Третата е многу тешка, а наградата е перфектно финале.

Мислам дека е штета што ја бинџав, ќе беше интересно да се разглабаат теории ама еве гледам, 7 страни само, така да не сум пропуштил многу.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Dark е темна верзија на LOST 4-6, со тајм травел, со апокалипса, со се :pos:

Феноменална серија за мој вкус. Третата сезона има поинаков вајб, исто како и шестата во ЛОСТ, затоа што се работи за апокалиптичен свет и приказната излегува од комфорт-зоната на гледачите. Секако првите две се потопли и попријатни за гледање. Третата е многу тешка, а наградата е перфектно финале.

Мислам дека е штета што ја бинџав, ќе беше интересно да се разглабаат теории ама еве гледам, 7 страни само, така да не сум пропуштил многу.
Мене па криво ми е што не ја бинџав.
На почеток на секоја сезона мака мачев да ми текне кој со кого во каква роднинска врска е, и дека имаше 3 главни тајмлајни (без таа во иднината), и ептен испреплетени ликови, и додека го фатиш текот две епизоди си изгледал. Подобро што си ја бинџал, верувај ми, ептен се забораваат детали од серијава на подолг рок ако ја гледаш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.746
Мене па криво ми е што не ја бинџав.
На почеток на секоја сезона мака мачев да ми текне кој со кого во каква роднинска врска е, и дека имаше 3 главни тајмлајни (без таа во иднината), и ептен испреплетени ликови, и додека го фатиш текот две епизоди си изгледал. Подобро што си ја бинџал, верувај ми, ептен се забораваат детали од серијава на подолг рок ако ја гледаш.
Стварно ептен се забораваат деталите, ја така ја гледав на подолг рок и грешив, сеа планирам на пократок рок да ја гледам.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Jas gi gledav prvite dve binge i se super bese, se sledese. Posle eden mesec trebase da ja cekam novata ibpojma nemav sto se desava na pocetok. :D

Imam izgledano samo 2 od novata sezona, ama ke sednam u skoro.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Jas gi gledav prvite dve binge i se super bese, se sledese. Posle eden mesec trebase da ja cekam novata ibpojma nemav sto se desava na pocetok. :D

Imam izgledano samo 2 od novata sezona, ama ke sednam u skoro.
:pos:

Со месеци ме напињаше да ја изгледам и на крајот пред него ја завршив.

Добро е што спомна, за малку ќе ти истоварев еден шлепер спољери во инбокс, мислев завршена ти е.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.714
Поени од реакции
33.356
Јас за првата си запишував, и епизода ми траеше по 2 саати, пошто паузирав за да се потсетам. Следната година, пуштам втора сезона, и ништо не се сеќавав, па зедов ја репризирав цела прва пак, па после и седнав на втора. Сега третава, пак пуштам, пак ништо не се сеќавав, и пак се мислев да ја репризирам втора, ама ако почнев, и од втора се ќе ми беше нејасно, па ќе требаше и прва пак да ја репризирам. И затоа зедов ја изгледав само последната епизода од втора сезона, пуштив мозок на пасење, и по некое време дури и се откажав да барам логика. Ама супер испадна, сепак. Тешка, тешка серија за следење, ама феноменално скоцкана, и убаво осмислена како целина. Не ме разочара ни малку.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Пред некое време го прашував @wot дали има тема за серијава, ми се смееше човекот. Да не правам сега скриншотс, ќе прашам: ја гледате серијава во листава?
 
  • Хаха
Reactions: wot

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Прегледај го приврзокот 259098





Жими тебе ако те лажам. :toe:
Автоматски споено мислење:

Исто и во надгледувани теми не ми се појавува. Единствен начин да дојдам овде е преку линкот што ми го пушти Њотомир во инбокс.
@bucio креаторот на темата ти е на игнор, затоа не ја глеаш, хаха :D
Врв сум значи за откривање на вакви работи. Отсекогаш сум уживал у trial and error.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom