Dark Souls

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
Абе во ред, практично изводливо. Но зошто да стоиш и да кркаш штета + стамина drain ненормално, кога подобро е да ролаш (кога веќе си ролал низ цела игра и го знаеш ролот)...
Е сеа зависи колку поени имаш на ваиталити ставено, али да го ностиш тој штит треба да рескираш демиџ на оружјето со тоа што ќе одиш со послабо (полесно) оружје.
Мислам дека не грешам.
Зависи не зема многу стамина namess на dragonslayer greathsheald заради стабилноста има видеа каде со кросбов и штитот му прави чизинг на nameless.
Големите штитови се постабилни и помалку стамина ти одземаат со удар ама се помалку забавни.
Што се однесива до демиџот на малите не се за потценување со права инфузија (зависност од билдот) и уште и бандел права скоро исто како поголемите со тоа што можеш да удираш повеќе со помалите затоа што користат помалку стамина.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Зависи не зема многу стамина namess на dragonslayer greathsheald заради стабилноста има видеа каде со кросбов и штитот му прави чизинг на nameless.
Големите штитови се постабилни и помалку стамина ти одземаат со удар ама се помалку забавни.
Што се однесива до демиџот на малите не се за потценување со права инфузија (зависност од билдот) и уште и бандел права скоро исто како поголемите со тоа што можеш да удираш повеќе со помалите затоа што користат помалку стамина.
Да дефинитивно, со помалите оружја со добра инфузија можеш повеќе штета да направиш, но против босови кои имаат кратки комба и брзо трошат стамина, конкретно кај овој бос мислам дека е ризик (да не речам не можеш) . Не можеш затоа што е ептен непредвилдив и не прави паузи, барем колку што се сеќавам кога ја прилагодував тактиката.
Јас 90% од играта користев штит, али против него умирав со штитот многу брзо без да му нанесам позначителна штета, што и доведе до тоа да променам стратегија и да му влезам со оружје со поголем демич, 2хендед.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
Не е само да примаш удари од него има некои удари кои можеш да и избегнеш со дистанцирање изводливо е со штитови ма да не сум пробал лично.
Ps. Не ми одговори што котистеше билд за raw infusion
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
Не во што ги вложи левелите raw infusion е добра за почетните делови од играта подоцна е подобра друга во зависност од што вложуваш
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Не во што ги вложи левелите raw infusion е добра за почетните делови од играта подоцна е подобра друга во зависност од што вложуваш
Знаеш дека не се сеќавам како се правеше :ROFLMAO: , пред 4 години беше.
Еве во моментов не знам како да ти одговорам.

Али колку што паметам .. raw gem-от ти дава пјур физикал демиџ на оружјето.
+10 скејловано + raw gem...
нели беше вака? не се сеќавам ...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
Хеви инфузија е нјвеќе дава ако одиш со strength
Шарп оди до dexterity
Refund оди со квалити билд ( ако вложуваш подеднакво во dex & strength)
Raw ти ги трза повзувањата со dex & strength го прави оружијето маку подобро на физикал али проблемот е што ако вложуваш во dex или strength појако ќе е со соодветната инфузија
Останатите имфузии зависат од тоа што ќе играш мејџ, холи, паиро,дарк.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Хеви инфузија е нјвеќе дава ако одиш со strength
Шарп оди до dexterity
Refund оди со квалити билд ( ако вложуваш подеднакво во dex & strength)
Raw ти ги трза повзувањата со dex & strength го прави оружијето маку подобро на физикал али проблемот е што ако вложуваш во dex или strength појако ќе е со соодветната инфузија
Останатите имфузии зависат од тоа што ќе играш мејџ, холи, паиро,дарк.
Да да, али и најмногу зависи од оружјето какво скејловање има, на што крева највеќе демиџ, сеа се присетив :cool:
Пример Ѕ на стреинт В на декстерити, тоа значи со секој левел на стреинт автоматски добива повеќе физикал демиџ. Е сеа raw го деактивира скеловањето на оружјето али па затоа ти дава 100+ демиџ.
Јас ептен бев навлезен во овие цифри :D третина од времето на ова го трошев. Сеа не се сеќавам како тебе точно во детали како одеше процесов, али мислам дека било која друга комбинација на оружје + инфузија да ја користиш нема да е толку моќна како комбинацијата ред ајрон твинблејд со ро џем инфузија, најмногу штета правеше, плус тухендед...
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.274
Поени од реакции
27.726
Mene iskreno Nameless mi bese dosadna borba.

Ne radi nesto drugo, tuku radi toa sho prvata faza e nekonzistentna i so kamera i so targeting.
Duri mi se bagna ednas pticata vo dzid.

Tezok e oti e naporen, inaku site potezi mu se telegrafirani jasno.

Bez dovolno endurance nema shansi da se istepa.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
Да да, али и најмногу зависи од оружјето какво скејловање има, на што крева највеќе демиџ, сеа се присетив :cool:
Пример Ѕ на стреинт В на декстерити, тоа значи со секој левел на стреинт автоматски добива повеќе физикал демиџ. Е сеа raw го деактивира скеловањето на оружјето али па затоа ти дава 100+ демиџ.
Јас ептен бев навлезен во овие цифри :D третина од времето на ова го трошев. Сеа не се сеќавам како тебе точно во детали како одеше процесов, али мислам дека било која друга комбинација на оружје + инфузија да ја користиш нема да е толку моќна како комбинацијата ред ајрон твинблејд со ро џем инфузија, најмногу штета правеше, плус тухендед...
Значи како што ти пишав за помал левел добра е рав инфузија али кога ќе качиш 40 или повеќе dex & strength тоа се менува добиваш и повеќе од повеќе од одновниот демиџ со S во дадената категотија ако вложуваш така да рав инфузијата е послаба на поголем левел за.
За дарк соулс 2 незнаев за инфузиите и ја поминав целата со greatsword +10 без инфузија.
А за nameless king стварно бев разочаран читав по regedit како најтежок бос во играта али не беше толку страшен дистанцирање , прецизно ролање и дури некои напади можеш да му ги заобиколиш.
Мене sister friede ми беше проблематична .
И од Aldruch и Yhorm бев разочаран толку лесно да бутнеш циндер а ги хајпаа цела игра.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.274
Поени од реакции
27.726
Inaku isto I Midir mi se smachi.

Mene licno ne mi se dopagaat takvi bossovi, poveke mi se dopagase Gale i Demons na primer, kaj sho celo vreme mora da si na strek.

Nameless guide: drzi se do negovata leva strana, del od negovite napadi taka bez nisto da napravis ke gi izbegnes.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
Кај Медир е проблем што има голем хелт а вака не е тежок нападите се избегнуваат ама 1 грешка и 1 шот ќе ти направи .
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Не знам за добри или интересни босови, али знам за најpain in the ass boss - Sinh the slumbering dragon.
Ова беше бос кој за малку ќе ме натераше да ја избришам играта. Не дека беше тежок, туку ме нервираше што е глупаво дизајниран, 3 оружја искршив во таа борба.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.265
Дарк соулс 2 беше целата чудна ваљда Мијузаки што не работеше на играта.
Не е до зејот оружијето ти се кршеше побрзо за разчика од другите игри али не си имал потреба да менуваш оружије рипер паудер само да имаш на хотбар и овие бубачките за покачување атак реит го заворавив името со бундел за да му нанесеш повеќе штета за помалу време.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Дарк соулс 2 беше целата чудна ваљда Мијузаки што не работеше на играта.
Не е до зејот оружијето ти се кршеше побрзо за разчика од другите игри али не си имал потреба да менуваш оружије рипер паудер само да имаш на хотбар и овие бубачките за покачување атак реит го заворавив името со бундел за да му нанесеш повеќе штета за помалу време.
Мислам дека арморот од змејот ти го крши оружјето. А точно, можеш да си риперуваш дурабилити ама ти троши слот, рачунај ти треба слот и против појсон, пошо змејот и појсон прави. Многу кикања, многу променување на слотови. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom