Dark Souls

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.652
Поени од реакции
7.234
Тоа секако али ако е некој што не игра секакви игри 120 долара годишно и не ми се исплати да давам по ќе ја чекам играта на попуст отколку да давам 120 долара годишно.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.652
Поени од реакции
7.234
Може да се игра преку пц ама не во нашиот регион има апликација за playstation now ама како што реков не е достапна кај нас.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
VPN мислам тука може да ти помогне, немам пробувано но една од целите за кои се користи VPN е промена на регион.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.652
Поени од реакции
7.234
Знам дека може со впн ама проблем е што не изоставуваат.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Дали има некој линк од торент да ми прати во порака, од Demon souls? Ми излезе една 3ка скоро без пари. Колку кошта чипување, btw?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.652
Поени од реакции
7.234
Дали има некој линк од торент да ми прати во порака, од Demon souls? Ми излезе една 3ка скоро без пари. Колку кошта чипување, btw?
Пробај на piratebay ако не најдеш ќе ти пратам линк утре сега сум на работа.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Igral nekoj Code Vein?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.251
Поени од реакции
27.640
Mortal Shell e vo beta verzija na Epic Games, mozete da ja probate.
Od demoto imam pozitivni impresii, pred se za estetikata na igrata, dosta kul protivnici i interesen combat sistem koj e mesavina na dark souls i sekiro.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Bloodborne dupi u mozok. Naviknati so stit vleguvavme u sekoja sobicka, od strav, za tuka da kazat hey guys we removed the shield. Nesto na koe sme se potpirale od prvite 5minuti na serijalot. Do tolku dupat u mozok sto ima samo eden stit vo cela igra, drven i e sranje. I toa ja pravi jaka. Ti instalira nov nacin na igranje sto koga igrav ds3 povtorno mi bese daleku pointeresna. Bloodborne gi tera duri i tie picki ko mene da igraat poveke otvoreno, rizicno i... Well na kraj kraevi pozabavno. Ima fluidnost i ne si krsis film da begas od range na enemy za da se izlecis dodeka on se povlekuva vo negoviot move circle.

Site ja igraa kako dark souls se dodeka vtoriot boss father gascoigne ne ti ja skrsi voljata za igrata. Toj learning curve kaj nego e nesto neopislivo. Najdete eftina plejka ili pozajmente/iznajmete poso vredi. Bloodborne gi pravi drugite ds igri podobri.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Имаш уште еден штит во играта ама не сакам да пишувам тука за него, се надевам дека ќе го најдеш.

Бладборн не ми ги направи ДС подобри, туку спротивно, ти веројатно имаш такво чуство поради тоа што си ги играл нив пред ББ. Во ДС целата работа е многу по спора, играш дефанзивно, со штит, со трпение, кај ББ мораш да играш по смело и агресивно и сето тоа ти се враќа како награда каде што при примен удар можеш да ја рекуперираш енергијата веднаш после тоа во краток временски интервал. Ваквата механика е дури и подобра од штитот, ти ја прави играта по динамична, возбудлива и забавна.

Ти ги препорачувам Секиро и Нио, кај нив уште повеќе се иде со ѓон, префрли се на нив после ова, оди чекор по чекор.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.652
Поени од реакции
7.234
Bloodborne dupi u mozok. Naviknati so stit vleguvavme u sekoja sobicka, od strav, za tuka da kazat hey guys we removed the shield. Nesto na koe sme se potpirale od prvite 5minuti na serijalot. Do tolku dupat u mozok sto ima samo eden stit vo cela igra, drven i e sranje. I toa ja pravi jaka. Ti instalira nov nacin na igranje sto koga igrav ds3 povtorno mi bese daleku pointeresna. Bloodborne gi tera duri i tie picki ko mene da igraat poveke otvoreno, rizicno i... Well na kraj kraevi pozabavno. Ima fluidnost i ne si krsis film da begas od range na enemy za da se izlecis dodeka on se povlekuva vo negoviot move circle.

Site ja igraa kako dark souls se dodeka vtoriot boss father gascoigne ne ti ja skrsi voljata za igrata. Toj learning curve kaj nego e nesto neopislivo. Najdete eftina plejka ili pozajmente/iznajmete poso vredi. Bloodborne gi pravi drugite ds igri podobri.
Чекам твој ревју за Секиро инаку ја завршив Секиро на два ендинга сега сум прикрај на третиот. Шура ендингот ми се допаѓа највеќе.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Бладборн не ми ги направи ДС подобри, туку спротивно, ти веројатно имаш такво чуство поради тоа што си ги играл нив пред ББ
It can go either way... :)

Јас би се сложил со другарот @wot дека ББ ги прави ДС подобри :) пошо знам што сака да пласира и која му е поентата.
Тој, исто како и јас сме ги поминали сите 3 дела од ДС со истата матрица - дека треба да се браниш и да го користитш моментумот, да чекаш непријателот да замини out of stamina за да го распалиш комбото. Но кога како ветеран на ДС ќе преминиш на ББ сфаќаш што сѐ си можел во ДС доколку играта те принудила на истото (како во ББ) а не си го направил... се враќаш и си ја преуредуваш целокупната слика која што си ја имал за играта ;)

Едноставно стекнавме комфор зона и не сакаме да излеземе надвор од неа и да умираме повеќе пати обидуваќи се да играме поагресивно. Во ДС кликот за штитот скоро 90 % ми беше активен :DДо душа... повеќе користев штит на рандом локации (скоро секогаш) отколку во босфајтс каде што се дешавеше да го фрлам штитот.

Имаше моменти со одредени непријатели и голем број на босови во кои си принуден да го фрлиш штитот, пошо е јузлес, барем јас така увидов.
Јузлез беше во тепачки каде што (пр.) босот или има премногу HP (претежно во DLCњата), па one-handed ти треба прееееемногу време за да ја нанесеш потребната штета што многупати те
доведуваше во ситуација да ги потрошиш Estus Flaskовите.

Пример за таков бос кој прв вака ми паѓа на памет е последниот бос од третото DLC на двојката - Lud and Zallen. Значи овие две мачки не ги тепаш со штит screw you! :icon_mrgr:
Во првите два обиди сконтав дека е pain in the ass да им влезеш со штит, пошо во даден интервал имаш само неколку секунди кои мораш да ги искористиш и да направиш што е можно повеќе штета.

И втор случај каде што штитот повеќе ти штети отколку што ти помага е каде што непријателот / босот има или премногу attack dmg и брзо и лесно ти го крши дифенсот, или па има спешл абилити/меџик на оружјето и штитот не ти помага, само те прави поспор и полесен таргет.
Пример за бос - Sister Friede.

И во двата примери фрлањето на штитот го најдов како попаметна и поефективна солуција.
.........

Но ти ја разбирам и твојата поента и можам да се сложам со истата - дека ДС серијалите ја прават ББ подобра. Сето тоа кое недостасуваше во ДС е имплементирано во ББ. Едноставно играта е изградена на темелите од ДС, и стварно луѓето се потрудиле да изгледа како апгрејд, а не како копија.
Ова слободно го зборувам и покрај тоа што играта сѐ уште не ми е пробана, но знам деке нема да ме разубеди.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.652
Поени од реакции
7.234
Јас ја чекам на пц да дојде и Демон соулс се разбира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom