Dark Souls

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Не знам со кој од модовите што ги имам ставено е направено ова, ама јако тролање у секој случај :D

CurseKappa.png

Ти ебам и curse и тоа жабите посрани да ти ебам, више два пати морам да фармам по 3000 души и да одам до црквата за да купам ајтем да ја тргнам клетвата. Изгледа играта сака да ми каже да не рипам више кај нив :D
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.929
Не знам со кој од модовите што ги имам ставено е направено ова, ама јако тролање у секој случај :D

Прегледај го приврзокот 136260

Ти ебам и curse и тоа жабите посрани да ти ебам, више два пати морам да фармам по 3000 души и да одам до црквата за да купам ајтем да ја тргнам клетвата. Изгледа играта сака да ми каже да не рипам више кај нив :D
Зошто тролање? Кој е тоа на сликата до хелтбарот?

Иначе и јас многу ги мразев жабите и тој дел ми беше многу досаден, т. е. најнеомилен баш поради клетвата. Купи си 3 камења одеднаш и исчисти го делот на раат.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Na steam e 60 evra za preorder 3kata. I 25 za season pass.

Ne se normalni. :D

Pak ke se piratira. Se nadevam nema pak dlcinjata da ja vadat ko 2kata. Ke ima 2 dlc ovojpat vkluceni co 25te evra.

Minimum requirements

Minimum:
  • OS: Windows 7 SP1 64bit, Windows 8.1 64bit Windows 10 64bit
  • Processor: Intel Core i5 2500 3.1 GHz / AMD® A8 3870 3,6 Ghz
  • Memory: 8 GB RAM
  • Graphics: NVIDIA® GeForce GTX 465 / ATI Radeon TM HD 6870
  • DirectX: Version 11
  • Network: Broadband Internet connection
  • Storage: 50 GB available space
  • Sound Card: DirectX 11 sound device
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Моментално само оваа ја чекам и само за незе сум изгорен! :D
Се надевам компјутеров на low нема да ми прави поголеми проблеми. :/
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.929
Ја симнавте, играте ли, се дешава ли нешто? Зборете.

Јас ќе пробам на ова моево скромно. Или ќе чекам подобри времиња за нова машина:(
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Ја симнавте, играте ли, се дешава ли нешто? Зборете.

Јас ќе пробам на ова моево скромно. Или ќе чекам подобри времиња за нова машина:(
Јас и' пркосам со машинчево мое, ама не е тоа тоа. Се ми е на low и пак сум како во слоу моушн. Поготово кога правам roll, ептен ми пречи. :(

Еве првиов бос ме скина дури 4 пати само поради ова. Не, дефинитивно треба надоградување ако сакам да ја завршам поскоро.

Инаку играта вака на прв поглед е добра, но јас би рекол не подобра од двојката. Многу работи се копирани од Bloodborne.
Има доста работи кои двојката ми ја правеа многу помадлеста, но за тоа друг пат. Нема да правам уште сега темелни компарации, прерано е.[DOUBLEPOST=1460753041][/DOUBLEPOST]Еве сум иначе..

Intel i3 4130 3.4 GHz
GeForce GT 630
RAM 4

Па каде со ваква машина бре.. :facepalm:
 
Последно уредено:

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Ne e optimizirana, nema sansi da ja igrate so procesorite za zal... a I graficka si bara

Jas denes I sednav pokvalitetno, uste go ima vozbudlivoto cuvstvo pri istrazuvanje, megutoa dignat stit niz sekoe kose da ne te poebe nesto.
Gejmplejot e odlicen, za sega bi rekol deka e podobra od dvojkata. Toa sto ukrale od Bloodborne samo ja podobrile, koj vika demek reciklaza neka igra novi inovativni igri ko... Lords of the Fallen. :D

Bidejki do pred da izleze gi igrav starite, I se zaebavav so priestovi I takvi stvari, ovaa ja pocnav kako sto znam da ja igram Dark Souls, tenk. :D Tesko rolam ama gi mlatam kvalitetno, faca u faca. Raw longsword +2 za start, iako vikat deka mnogu ke igras so pocetnite stvari, mene mi padna Lothric Knight Set I furam. So magii najverojatno posle pola igra ke se zanimavam, zasega vaka igram, vo kombinacija so bow koj vi e obavezen. :D

Eve zemav eden baner se spremam za boss, a najmnogu umrev na trap kovcegot :mad:

Izgleda odlicno, oblastite se super, ima atmosfera, vnesuva... sea za sea odlicna! Osim dobro muzice, toa mi fali najmnogu.

Edvaj ja docekav.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Јас и' пркосам со машинчево мое, ама не е тоа тоа. Се ми е на low и пак сум како во слоу моушн. Поготово кога правам roll, ептен ми пречи. :(

Еве првиов бос ме скина дури 4 пати само поради ова. Не, дефинитивно треба надоградување ако сакам да ја завршам поскоро.

Инаку играта вака на прв поглед е добра, но јас би рекол не подобра од двојката. Многу работи се копирани од Bloodborne.
Има доста работи кои двојката ми ја правеа многу помадлеста, но за тоа друг пат. Нема да правам уште сега темелни компарации, прерано е.[DOUBLEPOST=1460753041][/DOUBLEPOST]Еве сум иначе..

Intel i3 4130 3.4 GHz
GeForce GT 630
RAM 4
GT, a? Ништо. Можеш да пробаш две работи. Да намалуваш резолуција и да вратиш на постар драјвер од nvidia, не ми текнува само која верзија, ќе најдеш на нетов, ама луѓе викаат дека поновиве драјвери го ебеле фрејмрејтот.
Или да чекаш да извадат Nvdia game-ready драјвер за оваа.
Стај барем уште 8гига рам, алва цени се сега, некои 2500 денари и пробај со намалена резолуција и постар драјвер, ќе имаш некои 25-30 фрејма.

Ја имам слична на твојава конфигурација, и седнав, ја видов кое срање е и отидов нов да ми склопат. :D
Oдам таму, му викам на батето нов да ми склопи, ми вика абе стрпи се до Септември, додека DDR4ките да станат компатибилни со некој таму хардвер, сега ептен нов...не знам, не го слушав нешто многу, ама за мое добро било да почекам, да не сум фрлал џабе парите. Па сменив матична, процесор i5ка, ставив 16гига рам и пак истурив скоро како за нов. :D

Многу, многу е добра. Немој да ја споредуваш со двојката, со тоа тешко срање. Двојката имаше ужасен, нелогичен дизајн и наместо креативни битки спамаше противници. Оваа е у најмала рака на ниво со кецот од тоа досега што видов(До Анор Лондо сум стасан, имам уште многу), ама секој противник им е паметно поставен, има добри шорткати, системот за лечење им е среден и босовите се одлични. И музиката е супер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom