Dark Souls

Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Ja da te potsetam deka koga veke go pomina tutorijalot, da ja izigras i igrata.
DLC-to ja pravi dobra dvojkata, voda e samata igra u sporedba. :D
Секако дека не застанувам тука! Туку остај то, интересното е шо и кецот го почнав хахах :LOL:
Наопаку малце ги фаќам работиве али нема везе.

Го ѕирнав кецот подобро на Јутјуб, и верувај ми се виде подобар од двојката :cautious: А кецот ми беше инсталиран поодамна, само не го почнав ич. Но после завршувањево на 2кава не бев мирен некако и ми се играше нешто во тој стил, ептен се заразив, и пошо немаше шо ај реков кецов пак :)

Според мене кецов имал подобри работи од двојкава (сторија, босови, области, градби..)
Единствено графички шо заостанува али нормално е.
И оружјата да, во двојкава има повеќе врсти, а то се разбира даваше појако уживање.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Pocnavme so DLC

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
И јас исто, само планирав прво кецот да го савршам па после DLC-то, ама испиздив со контролите и изгледа ништо нема да биди... :(

Нема шанси бос да скинам со овие контроли, башка тоа cam сензот ми е пребрз иако е на минимум. На двојката се со маус работев, овдека мора да се мењам... тешко.

Како и да е, DS2 DLCs се тука.
 
B

Beck's

Гостин
И јас исто, само планирав прво кецот да го савршам па после DLC-то, ама испиздив со контролите и изгледа ништо нема да биди... :(

Нема шанси бос да скинам со овие контроли, башка тоа cam сензот ми е пребрз иако е на минимум. На двојката се со маус работев, овдека мора да се мењам... тешко.

Како и да е, DS2 DLCs се тука.
Iskreno ja nemam vakvi muki, na PS3 ja igram :D

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.645
И јас исто, само планирав прво кецот да го савршам па после DLC-то, ама испиздив со контролите и изгледа ништо нема да биди... :(

Нема шанси бос да скинам со овие контроли, башка тоа cam сензот ми е пребрз иако е на минимум. На двојката се со маус работев, овдека мора да се мењам... тешко.

Како и да е, DS2 DLCs се тука.
Kaj kecot kontrolite mene mi bea podobri, poveke ja vladeav igrata, sekoj klik i sekoe dugme mi bese bas ko so mi odgovara.
Cudni ti se oti dvojkata si ja igral, zatoa.

Kamerata se sreduvase so fixovite, ama izgleda sum zaboravil kako. Pred nekoj den nostalgicno ja instalirav kecot (so dvojkata zaedno), i ne mozev da sredam so fixovite, pokonkretno mi krasnuvase sve na maksimum plus i mausot fixot ne mi fakjase.

Koga fejlnav tamu, se vrativ odnovo na dvojkata da doistrazam, ama save file-ot mi bil od nekoj si smesen 22 casa iganje, mislev so svrteno dlc sum go sejvnal.
I pocnav odnovo cisto da ne mi e dosadno u ispitna..

Kako ide kaj vas dlc-njata.. nie se ubivme cekajki, epizodno. :D
Lazam, brzo bea tempirani, ne bev duri svrsil del a iskocil nov.. ama hype-ot bese real. :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Kaj kecot kontrolite mene mi bea podobri, poveke ja vladeav igrata, sekoj klik i sekoe dugme mi bese bas ko so mi odgovara.
Cudni ti se oti dvojkata si ja igral, zatoa.


Kamerata se sreduvase so fixovite, ama izgleda sum zaboravil kako. Pred nekoj den nostalgicno ja instalirav kecot (so dvojkata zaedno), i ne mozev da sredam so fixovite, pokonkretno mi krasnuvase sve na maksimum plus i mausot fixot ne mi fakjase.

Koga fejlnav tamu, se vrativ odnovo na dvojkata da doistrazam, ama save file-ot mi bil od nekoj si smesen 22 casa iganje, mislev so svrteno dlc sum go sejvnal.
I pocnav odnovo cisto da ne mi e dosadno u ispitna..

Kako ide kaj vas dlc-njata.. nie se ubivme cekajki, epizodno. :D
Lazam, brzo bea tempirani, ne bev duri svrsil del a iskocil nov.. ama hype-ot bese real. :D
Skoro sum do prviot boss :) ne se brzam, keFski po 15-20 minuti na den si cepam. Prvo si farmav twinkling titanite kaj Giant Lordot, me trebaa za Espada Roperata mislam, DEX build sum sea vo DLCvo :icon_mrgr:

Ama pravo da si kazam... ovaa Elana stvarno epten tough mi se glea:cautious:
Pogotovo ko so sakam bez summons da i vlezam. Epten strasna picka! :confused:
 
Последно уредено:
B

Beck's

Гостин
Mnogu kratko DLC to be :S Mene tie 3 zaedno ubavo me namacija, kaj drugite pominav bez problemi, na krajot zmejot od prva so summons go pominav

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.645
Dark.Souls.II.Scholar.of.the.First.Sin-CODEX

dx11
novo npc za raskazuvanje storijata
nekolku novi oblasti i to

ista igra u princip
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.931
Изгледа ќе мораме да бидеме трпеливи и да почекаме до април, наредната година. Барем, според последната најава.

Еве нешто ново, свежо од пред два дена (не можев да го споделам преку медиа линкот) :

https://www.youtube.com/watch?t=243&v=h9hgpsuW9to

Мене ми делува прети мач лајк Дарк Соулс кецот, што, иако од една страна може да се каже дека е избрзан заклучок со оглед дека се работи за - само - 4 минутно видео што во никој случај не може да ни го долови духот, т.е. суштината. Мислам, како огромен фан на Соулс кој со огромен ентузијазам и нетрпение го очекува третиот дел, би бил секако задоволен и среќен дури и да ја изиграм истата игра спакувана во различна амбалажа, т.е. just another challenge, но сепак би сакал презентација на некои новитети со кои би можел да ја предбродам монотонијата останата како наследство од преповторување на првите два дела по три - четири пати, што некој од страна би го протолкувал како духовно - социјална беда:icon_lol: И би ејакулирал од екстатична радост, дури.

Ми се свиѓа тоа што делува поинтезивно и динамично, посебно што сакам тест - тренинг на живците и рефлексите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom