Continuum

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.319
Се думав помеѓу оваа и Декстер да го продолжам кога веќе го завршив Менталист и ГОТ и се одлучив за Декстер оти има повеќе сезони.
VLJ
Како се викаше таа француската серија ти што ја препорачуваше на форумов?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.264
Поени од реакции
17.946
Се думав помеѓу оваа и Декстер да го продолжам кога веќе го завршив Менталист и ГОТ и се одлучив за Декстер оти има повеќе сезони.
VLJ
Како се викаше таа француската серија ти што ја препорачуваше на форумов?
Les Revenants, спуштај и гледај, мене уште 3 епизоди ми останаа, страшно добра серија испадна.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.312
Се думав помеѓу оваа и Декстер да го продолжам кога веќе го завршив Менталист и ГОТ и се одлучив за Декстер оти има повеќе сезони.
VLJ
Како се викаше таа француската серија ти што ја препорачуваше на форумов?
Гледај ја Les Revenants, нема да погрешиш. Декстер за мене последната сезона стана невидена мизерија од рангот на Госип Грл.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.312
Кира многу лесно се вклопи во новата средина, а богами и средината беше спремна да се прилагоди на гостинката. Знаев дека Канада е либерте земја, ама не знаев дека за да станеш полицаец треба само да се моташ на некое место на злосторство, и потоа да кажеш рандом име. :icon_lol:

Не знам дали да продолжам да ја гледам. Времето е скапоцена работа, а месечниот сообраќај на Телекабел уште поскапоцен.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
25.004
Поени од реакции
39.370
Кира многу лесно се вклопи во новата средина, а богами и средината беше спремна да се прилагоди на гостинката. Знаев дека Канада е либерте земја, ама не знаев дека за да станеш полицаец треба само да се моташ на некое место на злосторство, и потоа да кажеш рандом име. :icon_lol:

Не знам дали да продолжам да ја гледам. Времето е скапоцена работа, а месечниот сообраќај на Телекабел уште поскапоцен.
И да стискаш копче секои 108 минути не е лесно. Гледај и ќути :)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.312
И да стискаш копче секои 108 минути не е лесно. Гледај и ќути :)
Е да, ама барем тоа стискање на копче го спаси светот. Демек.

Многу серии ми се собраа нешто и сега за сега ќе ја паузирам серијава.

Извини, Кира.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.264
Поени од реакции
17.946
Е да, ама барем тоа стискање на копче го спаси светот. Демек.

Многу серии ми се собраа нешто и сега за сега ќе ја паузирам серијава.

Извини, Кира.
Предавник!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
25.004
Поени од реакции
39.370
Никогаш и не бил наш! :)
Iceboy останавме само ти и јас. VLJ не напушти а оној другиот отиде во модератори, тек сега кој ќе го трпи :)
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Јас ја гледам :) Повеќе ради Кира ја гледам, но Ок серија е според мене.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.333
Поени од реакции
12.306
Кажувајте ај да не читам многу многу, за time travel и SF фан, ми ја препорачувате?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.012
Поени од реакции
28.894
VLJ стварно предавник, и јас сум Телекабел, не ставив приоритети на епизодите, 10 гига ја испоштовав..
Ио, напоменав после Јуни, немам ептен време да и' седнам маратонски.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.264
Поени од реакции
17.946
Нема време сеа знаеш модераторство and shit...знаеш не е лесно.
Секоја шанса ќе ја користи да се фали сеа:вонзем:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.312
VLJ стварно предавник, и јас сум Телекабел, не ставив приоритети на епизодите, 10 гига ја испоштовав..
Ио, напоменав после Јуни, немам ептен време да и' седнам маратонски.
Симнав една друга серија 12гб и морав да ја жртвувам оваа. Сепак, ако стварно е до толку добра колку што ја прават на темава, ќе и` дадам шанса повторно.

И шо предавник? Барем ја пробав, за разлика од Io што ја уште нема пробано Брејкинг Бед (ако сум грешка се извинувам однапред). :)
 
На врв Bottom